Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i kodowanie KEYLESS


mar-m1

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nie ma stacyjki, albo jeszcze o niej nie wiem. spróbuje z tym hamulcem. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz takiej stacyjki, tylko przycisk?

rM5i1o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, l2k2 napisał:

Nie masz takiej stacyjki, tylko przycisk?

rM5i1o.jpg

Musi miec ja mam oryginalnego keylessa i stacyjka tez jest. W manualu jak i w automacie nie dotykajac pedałów wystarczy wcisknac kluczyk albo przycisk i auto nie odpali i wlaczy sie sam zaplon :hi:

Dnia 15.04.2017 o 19:24, miecio7934 napisał:

Panowie

Obecnie mam keyless ale chciałbym go wykodować ale w ten sposób żeby tylko drzwi nie dało się otworzyć/ zamknąć. Miało by to działać na takiej zasadzie że podchodząc do auta otwieram z pilota ale odpalenie już z przycisku start engine. Zgaszenie z przycisku, zamknięcie z pilota.

Jest to możliwe? Gdzie to zmienić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że macie na myśli taką "standardową" stacyjkę, bo przecież jest kluczyk w środku ; p 

bez dotykania pedałów jest OK. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, narkil napisał:

Myślałem, że macie na myśli taką "standardową" stacyjkę, bo przecież jest kluczyk w środku ; p 

bez dotykania pedałów jest OK. dzięki.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2013 o 15:50, mar-m1 napisał:

 

---------- Post dopisany at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany at 13:35 ----------

Klamek nie trzeba wymieniać, wystarczy przełożyć czujniki, nawet jak nie masz tego ORI to wyciągasz zaślepkę i wkładasz czujnik. Aha jeszcze jedna ważna rzecz trzeba włożyć magnesy do nakładek.

Czy może  mi ktoś wytłumaczyć do czego służą te magnesy???

W moim allroad-dzie 2013, nie ma magnesów, jest keyless, u mojego Brata w S4 tak samo, ma keyless i brak magnesów w klamkach.
Nasze auta są z US, czy na tamten rynek keyless wychodził bez magnesów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odświeżę trochę temat. Mam B8 2008r. bez start/stop i bez keyless. Mogę zamontować tylko te 3 anteny i dołożyć przycisk start/stop? Będzie to działać bez klamek? Na otwieraniu bez kluczyka mi nie zależy, a nawet wolałbym żeby otwierać samochód tylko z kluczyka. Najważniejsze jeszcze pytanie czy komfot 8K0907064BQ to wszystko obsłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kompletuje graty do tego moda. Klamki i anteny do drzwi juz mam. Instalacje do drzwi też. A czy ktos moze mi podesłać schemat albo rozpiske kabli gdzie i jak podłączyć trzecią antene i przycisk start stop?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 13:58, Tomek_091019 napisał:

To ja odświeżę trochę temat. Mam B8 2008r. bez start/stop i bez keyless. Mogę zamontować tylko te 3 anteny i dołożyć przycisk start/stop? Będzie to działać bez klamek? Na otwieraniu bez kluczyka mi nie zależy, a nawet wolałbym żeby otwierać samochód tylko z kluczyka. Najważniejsze jeszcze pytanie czy komfot 8K0907064BQ to wszystko obsłuży?

Dowiedziałeś się coś więcej? Pytam, bo też planuję takiego moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, w Sq5 2014r nagle zaczęło świrować otwieranie i zamykanie bez kluczyka. Szczególnie problem jest jak pada deszcz lub jest brud z zimowego blota. Odpala start/stop normalnie, problem na wszystkich kluczykach. Kompem sprawdzone moduly i nie ma błędów ani w drzwiach ani komforcie ani w zezwoleniu startu.w blokach pomiarowych czujnikow w modułach drzwi jak dotykam klamek nic sie nie zmienia (widnieje niezalaczony/niezamontowany). Jakiś pomysł co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jest to że masz uszkodzenie czujniki/czujnik w klamkach. Zdemontuj klamkę kierowcy (znajdziesz toturiale na yt) wysuń z niej czujnik i jeśli będzie z przezroczystego silikonu to na 100% będzie pęknięty i zalany wodą. Trzeba wymienić wszystkie uszkodzone bo nawet z jednym niesprawny cały Keyless może wariować.  Powodzenia :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką pomoc. Postąpię według instrukcji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Filipmec napisał:

Najbardziej prawdopodobne jest to że masz uszkodzenie czujniki/czujnik w klamkach. Zdemontuj klamkę kierowcy (znajdziesz toturiale na yt) wysuń z niej czujnik i jeśli będzie z przezroczystego silikonu to na 100% będzie pęknięty i zalany wodą. Trzeba wymienić wszystkie uszkodzone bo nawet z jednym niesprawny cały Keyless może wariować.  Powodzenia :)

Kolego wyciągnąłem klamkę z tyłu... i nie widzę uszkodzenia żadnego :/ do tego zgodnie z załączonym foto na moich jest Continental tak jak w pierwszym poście. Czy to oznacza że ta jest sprawna i szukać po kolei dalej czy wina będzie leżeć w czymś innym ?20181222_164246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem dwa czujniki nowego typu i dwa starego, te starego typu były uszkodzone i dopuki nie wymieniłem obydwóch to wciąż keyless grymasił...

Ja sprawdziłbym wszystkie na Twoim miejscu i w pierwszej kolejności wymienił bym stare jeśli takie masz. W tych nowego typu sprawdź czy nie ma widocznych pęknięć!

Jesli wszystkie masz nowego typu a wyraźnie w któryś drzwiach czujnik grymasi to zacząłbym od niego.

Błedy w teorii powinny być widoczne na vcds . U mnie czasem pokazywało błąd czujnika któryś drzwi a czasem błąd modułu... Wymieniłem wiec czujniki które były widocznie uszkodzone i startego typu na nowe i problemu nie ma. Czasami jak naprawdę długo jeżdżę w deszczu zdarzy się ze nie zadziała ale to już wina samej konstrukcji niestety klamki (jeśli jest przez długi czas narażona na wodę to niestety jej obecność indukuje czujnik i ten czasem przestaje działać). 

Powodzenia w walce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuję za rady, tak uczynię :)na szczęście nie jest to dużo roboty. VCDS mam swojego i za każdym razem jak podłączam błędów nie ma. Idę dalej szukać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekla mi ta śruba od klamki co z boku po otwarciu drzwi przednich jest :/ jak zdejme boczek to sie do niej dostane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnes na giętkim ramieniu z marketu i po sprawie ? po zdjęciu boczku będziesz musiał delikatnie odkleić gąbkę wygłuszającą żeby jej nie porwać ( najlepiej podgrzać klej suszarka albo delikatnie opalarką) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, a5owner napisał:

Uciekła czyli wpadla w dół frzwi. Tak myślałem o magnesie. Dzieki

Aha, myślałem, że może się tylko wysunęła z uchwytu. Miałem tak parę razy. 

Słabo widzę wyciąganie magnesem, marne szanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...