Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wszystko jasne, miałem zbyt ciemno w pokoju [emoji6] mimo wszystko zauważyłem że po zabraniu światła, napięcie momentalnie spada z 1v na 0.5v ale niżej schodzi już powoli.

Na filmie miernik jest podłączony pod sygnał który idzie na boczne lusterka.

https://youtu.be/3_ndWfYlTQ8

 

Natomiast jeśli chodzi o lampkę i wsteczny, to z testów wynika że pin6(zielony) wyłącza fotochrom masą, pin3 (szary) plusem. Trochę mnie to zmyliło, bo mam stare lustro od B5 z fotochromem i wg oznaczeń na płytce szary to wsteczny, zielony to lampka. Czy lampka jest sterowana masą?

 

1825d30b3441a6327a1f3693c387c63b.jpg

 

Lustro na którym testuję, to Gentex 4Z7 857 511 z B6 z kompasem.db9e8c10b22a2155e48d04a4bfc32815.jpge8b18f90023a58275542d8fd8c956720.jpg

 

Edytowane przez Houdini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Houdini napisał:

Ok wszystko jasne, miałem zbyt ciemno w pokoju emoji6.png mimo wszystko zauważyłem że po zabraniu światła, napięcie momentalnie spada z 1v na 0.5v ale niżej schodzi już powoli.

Na filmie miernik jest podłączony pod sygnał który idzie na boczne lusterka.

https://youtu.be/3_ndWfYlTQ8

 

Natomiast jeśli chodzi o lampkę i wsteczny, to z testów wynika że pin6(zielony) wyłącza fotochrom masą, pin3 (szary) plusem. Trochę mnie to zmyliło, bo mam stare lustro od B5 z fotochromem i wg oznaczeń na płytce szary to wsteczny, zielony to lampka. Czy lampka jest sterowana masą?

 

1825d30b3441a6327a1f3693c387c63b.jpg

 

Lustro na którym testuję, to Gentex 4Z7 857 511 z B6 z kompasem.db9e8c10b22a2155e48d04a4bfc32815.jpge8b18f90023a58275542d8fd8c956720.jpg

 

Ja u siebie mam podobne lustro, ale bez kompasu. Wsteczny sterowany jest masą, a lampka plusem. Lampkę podpiąłem z przedlifta z małą modyfikacją i śmiga, ale z wstecznym mam kłopot, bo albo trzeba dodać przekaźnik zmieniający sygnał albo dołączyć dwie diody prostownicze i wsteczny podpiąć pod pin z lampki i wtedy powinno hulać jak trzeba. Jak ktoś się lepiej zna na elektronice, to może napisałby, czy z diodami przejdzie i jakie diody wpiąć, bo ja się na tym słabo znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podobne lustro, ale bez kompasu. Wsteczny sterowany jest masą, a lampka plusem. Lampkę podpiąłem z przedlifta z małą modyfikacją i śmiga, ale z wstecznym mam kłopot, bo albo trzeba dodać przekaźnik zmieniający sygnał albo dołączyć dwie diody prostownicze i wsteczny podpiąć pod pin z lampki i wtedy powinno hulać jak trzeba. Jak ktoś się lepiej zna na elektronice, to może napisałby, czy z diodami przejdzie i jakie diody wpiąć, bo ja się na tym słabo znam.
No to albo tak jak mówisz że przekaźnik, ale tego z diodami to nie do końca ogarniam jak by to miało być podpięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 4z7 to z allroada C5 też , mam identyczne , lampki wew. nie podpinalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja u siebie mam podobne lustro, ale bez kompasu. Wsteczny sterowany jest masą, a lampka plusem. Lampkę podpiąłem z przedlifta z małą modyfikacją i śmiga, ale z wstecznym mam kłopot, bo albo trzeba dodać przekaźnik zmieniający sygnał albo dołączyć dwie diody prostownicze i wsteczny podpiąć pod pin z lampki i wtedy powinno hulać jak trzeba. Jak ktoś się lepiej zna na elektronice, to może napisałby, czy z diodami przejdzie i jakie diody wpiąć, bo ja się na tym słabo znam.


Aaaa już zatrybiłem z tymi diodami [emoji2] no i myślę że to mogło by się udać. Nie wiem jedynie jak dobierać diody do danego prądu, ale do ogarnięcia [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś zająłem się montażem lusterka. Wszystko ładnie pięknie, jednak pojawił się problem. Gdy chciałem podpiąć się pod lampkę, tak jak autor zaleca, pod pin1, okazało się że nie ma żadnego sygnału na nim, ani przy zgaszonym ani przy zapalonym świetle. Rozebrałem więc lampkę i okazuje się że sygnał na pin1 idzie od styków przy tych guzikach

 

9fc8b397029d7d05b22d7235a9bfade9.jpg

 

I ku mojemu zdziwieniu, styki w obudowie są, ale w guzikach pusto. Czyżby były dwa rodzaje tych guzików?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w C5 przy tych lampkach gdy jest fabrycznie fotochrom są diody prostownicze i kabelki do oddzielnej wtyki która łączy sie z lustrem , może w B5 sa wersję lampki gdzie tam coś jest dodatkowo podłączone 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w C5 przy tych lampkach gdy jest fabrycznie fotochrom są diody prostownicze i kabelki do oddzielnej wtyki która łączy sie z lustrem , może w B5 sa wersję lampki gdzie tam coś jest dodatkowo podłączone 
To wygląda tak jakby z tych małych lampek do czytania miał być jeszcze jeden styk który daje sygnał na fotochrom że światło się świeci. Złapałem na olx ogłoszenie z lusterkiem i z rozmowy wyszło że chłopak od nas z klubu, jutro ma zajrzeć do lampki i wysłać mi foto, może coś się wyjaśni [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może one są standartowe i w A6 były te same , tak to wygląda jak jest lampka pod fotochrom w A6:

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może one są standartowe i w A6 były te same , tak to wygląda jak jest lampka pod fotochrom w A6:
 
image.jpg
Z tego co kojarzę to brakuje u mnie tego

60144d82aff1fd4649ce7f93daf13c98.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem foto włącznika i jest różnica.

 

da35235fd832181a10beb93bbff6c050.jpg

 

2b741d73e67a7ecca56bd05ffcf563b0.jpg

 

A zatem żeby fotochrom nie ściemniał się przy włączaniu lampki trzeba albo wymienić włączniki lampek do czytania, albo przerobić obecne. Na chwilę obecną widzę tam tylko diodę i nic poza tym. Kupię sobie i spróbuję zmierzyć multimetrem wszystko, może uda się wtedy zarobić instrukcję do przerobienia [emoji2]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko w zamontowanej diodzie. Zrobiłem taką przeróbkę w B6 ale konstrukcja włącznika wydaje się być taka sama.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko w zamontowanej diodzie. Zrobiłem taką przeróbkę w B6 ale konstrukcja włącznika wydaje się być taka sama.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Tylko przy sprawdzaniu całej lampki multimetrem zauważyłem coś dziwnego. Gdy lampka jest zgaszona, w całym układzie jest plus. Na każdym jednym styku. Dopiero włączenie światła powoduje że na części pojawia się masa. Gdy podłączałem przewód od fotochromu do któregokolwiek kabla, dezaktywował się, nieważne czy lampka była włączona czy nie. Zgłupiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lampkę od auta z fotochromem. W przycisku od lampki do czytania, zarówno po jednak jak i drugiej stronie jest zamontowana dioda prostownicza o oznaczeniach 1N4007 czyli 1A.

 

5e5a83bc95ce3e887cacb3dee282c99f.jpg

 

4515d9d2bc898b9878c98672421e5e04.jpg

 

Na styku z którym jest połączona po zaświeceniu pojawia się masa. Można przylutować takie diody i połączyć je z tymi wtykami.

 

 

 bc8d817da36f630ce98158869be772d9.jpg

 

 

Bez tego na pinie1 wtyczki lampki nic się nie pojawi po jej zaświeceniu. I gdy zapalimy lampkę podczas jazdy, lusterko będzie się przyciemniać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt super [emoji6] to jest w końcu lusterko z jakiego auta?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już się pogubiłem tak szczerze. Na aukcji było b6, wg grafiki Google to jest C5, a po numerze i jedno i drugie [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki numerek jest? 4z7 poczatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...