Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Rok produkcji a ustawianie zbieżności


Cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiłem sobie zbieżność w Norauto. Moja Audiczka ma wpisane w niemieckich papierach jakąś datę homologacji czy coś w tym stylu jako grudzień 1997, ale wszędzie indziej jako rok produkcji widnieje rok 1998 pierwsza rejestracja to marzec 03.1998. Przy badaniu zbieżności pytali o rocznik auta. Powiedziałem ze jest to rocznik 1998. Po pół godzinie zabawy przyszli z pytaniem czy na pewno jest to rok 1998. Wtedy powiedziałem że nie jestem do końca pewien w związku z tą wzmianką o hologacji, po czym stwierdzili że mają inny program do badania zbieżności dla roczników 94-97 i inny dla 98-...W narożnikach szyb mam oznaczenie ...8 (czyli wnioskuję że rok produkcji to 1998)

Moje pytanie brzmi :

Czy jeśli przy badaniu zbieżności użyto programu dla roczników 94-97 a samochód jest z roku 1998 możliwe są duże przekłamania? Wyniki były dość kiepskie i zaczałem sie obawiac ze samochód był mocno bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzili że mają inny program do badania zbieżności dla roczników 94-97 i inny dla 98-...

jak to inny przecież zawiecha i wymiary są te same w 99 cos tam zmieniono w mechanizmach podwozia i tam kąty mogą być inne, normalnie zgłupiałem teraz hmm poobserwuję ten temat bo sam jestem ciekaw :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie chodzi tu o to, ze po 98 byly inne wartosci :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu ustawiałem zbieżność i podałem rok produkcji 97 ale w kodzie jest 98 i koleś sprawdził , że nie ma żadnej różnicy :smile:

Jak znajdę wydruk to wkleję fotkę z parametrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis po wymianie koncowek drazkow i lacznikow stabilizatorow bylem na zbieznosci. Podalem miesiac i rok produkcji i diagnosta spojrzal i powiedzial, ze nie ma roznicy w tych kilku latach i mowil cos o wartosciach 2,3 z jakas tolerancja (nie znam sie na tym za bardzo-pewnie chodzilo o katy pochylenia). Ps. wartosci odczytal z jakiejs magicznej ksiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...