Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8T - zatkana odma i wyciek oleju


trzmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sa jakies części (zaworki itp.), których niewłaściwe działanie powoduje uszkodzenie ezektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla uzupełnienia informacji o odmie zamieszczam zdjęcia elementów o nr 2,5 oraz 9 wg schematu na poprzedniej stronie.

Odma u mnie była strasznie zabrudzona, szczególnie rurka nr 9. Wszystko wyciągałem bez ściągania kolektora - nie jest to prosta sprawa, ale generalnie do zrobienia. Przy wyciąganiu pękło mi kolanko nr 2 - zamiennik na szczęście tylko 38 zł... :)

2013_06_17_717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkodzenie tych elementów lub zaworku nr 6 ma wpływ na wstawanie turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zaworek w tym trojniku i zaworek na przewodzie miedzy tym trojnikiem a kolektorem ssacym sa nieszczelne (powinien puszczac tylko w strone kolektora powietrze) to boost moze uciekac ci wlasnie do skrzyni korbowej, pod pokrywe zaworow i tez do TIPa bezprosrednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma czysta, okazało sie ze padł zawór PCV (035103245g) i nie przymykał sie tak jak potrzeba co powodowało zasysanie i nieodpowietrzanie komory silnika. Przy okazji wessało mi troche uszczelkę pod pokrywą i zaczęło lac olejem po kolektorze, ale po wymianie zaworka i uszczelki juz jest ok.

Temat mozna zamknąc.

Pozdrawiam

jesteś bogiem :) walczę z tym z miesiąc :) a to ten jeb..... zaworek :) mam pytanko jeszcze czy przez to że ten zaworek jest uszkodzony to układ zasysa lewiznę??

bo mi z logów wyszło że lewe powietrze zkądś zasysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest uszkodzony wewnetrznie to nie ale za to boost bedzie ci nim uciekal, jesli jest urwany i rozczelniony uklad odmy, to tak bedzie ci zasysalo lewizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony wewnetrznie jest :/ jak narazie jeszcze nie porozbierałem wszystkiego tylko ten zaworek namierzyłem :) a co to boost?nie znam pojęcia (jeszcze :)) dołądowanie??

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

ogólnie to mi falują trochę obroty jak się silnik nagrzeje a to też raczej objaw nieszczelności ale ważniejsze chyba żeby najszybciej ten zaworek ogarnąć :)

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

odnośnie tych obrotów to te wszystkie rurki mam oblukać??czy tylko jakiś odcinek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wszystkie bo jak jest podcisnienie to zewszad moze ci wciagac lewe powietrze, tak boost to doladowanie

oblukaj wszystko co sie da bo jesli szarpie ci czy cos a ten zaworek na bank tylko wewnetrznie jest uszkodzony to przyczyna lezy gdzie indziej, bo na podcisnieniu i tak on zasysa powietrze ze skrzyni korbowej i tak, wiec bedzie dzialal przy spokojnej jezdzie tak samo czy jest w srodku szczelny czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam nadzieję że wyeliminuje zassany korek oleju i syczącą odmę jak u trzmi3lu bo puki co wycieków nie mam i chciałbym żeby tak pozostało :)

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 05:37 ----------

samochód uzdrowiony :) zaczął tak zapierniczać że jestem w szoku :) heh

pytanko mam czy jeśli obroty nie falują to znaczy że już nie łapie lewizny?? Czy to nie jest regułą że falują jak zasysa lewe powietrze??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie faluja to na bank uklad podcisnienia jest szczelny bo to glowny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to superowo :)dzięki :) czyli jednak była wina tego zaworka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie sprawdzić ten zaworek nr 20 na schemacie? bo u mnie w obie strony moge dmuchac i zasysac powietrze

Tak tam jest przejscie w obie strony, ważne żeby nie był dziurawy czyli jak zatkasz jeden krociec i dmuchniesz w drugi żeby nie uciekało powietrze na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację, z tym że ja w kolektorze ssącym i w przewodzie mam zaślepione. Tam jest tylko jeden zaworek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podłącze się do tematu. czy posiada ktoś na sprzedaż zawór odpowietrzający blok silnika? nie wiem jak to się fachowo nazywa ale wiem jest jest on w bloku silnika i dochodzi do niego rurka nr 9 (rysunek z etki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zawór odmy który znajduje się w bloku silnika pod kolektorem ssącym. wie ktoś coś na ten temat? co to za zaworek , jakieś numery cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego o co Ci chodzi, wskaż na rysunku

Dałem ci linka

Zaworek to nr 6 oraz 20, więcej zaworków przy odmie nie ma

audi1u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...