Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8T - zatkana odma i wyciek oleju


trzmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

zaworek nr 20 występuje w podróbie. Koszt ok 40zł

mój stary ori puszczał w miejscu tego malutkiego otworku

masz numer? kto go robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06a 129 101d nr oe

ja go kupiłem w jednej z hurtowni i wyglądał jak ori brakowało tylko znaczka vw/Audi
działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 28 czerwiec 2015 - 15:11

Away, dnia 28 Cze 2015 - 14:51, napisał:

Koledzy! Właśnie jestem na etapie problemu z falującymi obrotami i jutro jadę zakupić słynny zaworek nr 6 035103245G. Zastanawiam się, czy może od razu nie kupić trójnika oraz kolanka odmy. Objawy to lekko podwyższone obroty na jałowym, a czasami za niskie oraz ewidentne telepanie silnika. Błędów na vagu brak. Na rozgrzanym silniku mogę bez problemu okręcić korek wlewu oleju, jednak jest odczuwalne zasysanie tego korka, korek nie skacze i nie ma również typowego dymienia- tylko spadek obrotów, jednak silnik nie gaśnie. Czy jest to zupełnie normalne, bo na pewno test z kartką by się nie powiódł. Dzięki z góry i pozdrawiam!

Zaworek możesz spróbować przemyć np. benzyną, może być sprawny. U mnie trójnik wyglądał w porządku mimo, że siedzi od nowości. Kolanko pewnie pęknie, nie zapomnij do niego oringu, jak dobrze pamiętam wymiar 34.2x3.

Cytuj zaznaczone

Odpowiedz

Cytuj

Zgłoś

Kolego, dzięki bardzo za poradę, zaworek do wymiany, zakupiłem ori- szybki montaż i obroty mam wzorowe, koszt operacji 43PLN + dwa piwka :)

cc8f4cb9e1d5eddbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem rozwiać resztkę wątpliwości co do zaworku nr 20 czyli o numerze 06A 129 101D. Dzisiaj wymieniłem na nowy, a przed wymianą szukając po forum znalazłem sprzeczne informacje co do tego jak powinien działać. Dla potomnych:

Nowy/sprawny zaworek gdy się w niego dmuchnie i zatka palcem drugi otwór NIE MA PRAWA WYPUSZCZAĆ POWIETRZA TĄ MAŁĄ DZIURKĄ przy górnej częsci. Normalnie płucami jak się dmucha w obojętnie które wyjście i drugie zatyka palcem ma być szczelny. W środku jest gumowa membrana, która jest osadzona na sprężynie i ma szczelnie dolegać do wierzchu zaworka. Jest ona bardzo cienka i często się wichruje i już nie jest taka szczelna pozwalając na zaciąganie powietrza zzewnątrz. Oto dla Was rozebrałem swój stary zaworek:

bb8e5d431df46a77.jpgce3149f5897a46e2.jpg

fa7b13b89a4840b2.jpg5186b2cbf12d0972.jpg

Tej dziury na środku membrany nie powinno być- pękła już dawno temu. Do drugiego uszkodzenia CHYBA ja sie przyczyniłem podczas rozbierania, ale to tylko demonstruje delikatność tego ustrojstwa. Ogólnie konstrukcja tego zaworka nie jest chyba specjalnie wytrzymała. Na moim starym widnieje data produkcji na wrzesień 2010, czyli wytrzymał jakies 3-4lata tylko (biorąc pod uwage to pęknięcie w środku które już jakiś czas temu nastąpiło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze mówiłem ;)


można dodać że wciągając powietrze przez jeden z otworów (gdy drugi jest zamknięty) słychać wyraźnie jak membrana się zaciąga. Nie idzie zasysać cały czas, tylko i wyłącznie do momentu gdy membrana się zassie i wtedy koniec. Oczywiście jeśli sprawna bo jeśli nie to można normalnie ciągnąć powietrze cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może wymiary o-ringu, który uszczelnia plastikowe kolanko odmy wchodzące do silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki bardzo, a lepiej kupić nowy z ASO czy jakiś odpowiednik też będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori kosztuje 14,83 wiec drogo nie jest.

Edytowane przez sasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;) mam problem mianowicie miałem falowanie obrotów i wymieniłem ten zaworek powietrza i przestało falować zauważyłem również że obok kolektora wydechowego było bardzo dużo oleju przed wymianą a po wymianie poci się i jest cały czas świeży olej :/ równiż zauważyłem że jest płyn chłodniczy na skrzyni biegów :/ nie mam pojęcia co to może być ten olej mogło spowodować podciśnienie tego zaworka? mogła jakaś rurka pęknąć ? już sam nie wiem co mam robić mechanik powiedział że może być pęknięty pierścień olejowy i wyrzuca olej :/ ale auto ma moc i nic nie szarpie proszę was o pomoc mogę wysłać komuś filmik żeby to ocenił martwie się żeby to nie było nic poważnego. Dodam że w marcu był wymieniany łańcuszek z napinaczem i wszystkie uszczelki nowe więc nie sądzę żeby olej wypływał stamtąd z góry bardzo dziękuję za pomoc życzę miłego wieczoru pozdrawaim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zlokalizować wyciek. Umyj silnik o obserwuj. uszczelka pokrywy złożona na silikon? jak nie to może być przyczyna wycieku. Płyn na skrzyni to pewnie leci z króćca z tyłu silnika, nad skrzynią. Mechanika to zmień albo sam się przyjrzyj dobrze. Cudów nie ma gdzieś wyciek musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Nie była składana na silikonie brałem oryginalną uszczelkę i myślałem że nie trzeba jej składać na silikonie ;) jutro mam wolne w pracy i będę dokładnie wszystko czyścić i będę zaglądać :)


witam wszystkich dzisiaj zabrałem się za kolanko nr2 i plastik został mi w środku w bloku silnika :/ jak się za to zabrać? jak to wyciągnąć? bo nie chce ściągać kolektora ssącego z góry bardzo dziękuję za porady pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się udało troszkę elementów wpadło do środka ale są bardzo widoczne i wezmę dużą pęsetę i wyciągnę fragmenty bo dzisiaj jest już za ciemno a jeszcze mam jedno pytanko gdzie ma iść ten zielony uszczelniacz i czy jest on w komplecie jak zamówiłem to kolano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni też miałem sytuację, że trochę pokruszonego plastiku z kolanko wpadło głębiej. Wziąłem odkurzać z wąską końcówką i je w ten w sposób wyciągnąłem bez zabawy w pęsety itd.

Zielony uszczelniacz idzie na kolanko przy większej końcówce, nakładasz na odmę, wciskasz ją w podstawę filtr i blokujesz zawleczką. W zestawie z kolankiem go nie ma, trzeba brać osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z odkurzaczem też tak zrobię :) a możesz mi powiedzieć jaki numer ma ta uszczelka?żebym wiedział jak w sklepie ją zamówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc i cenne wskazówki :) życzę miłego wieczoru pozdrawiam i do usłyszenia ;)


Udało się wymienić ręka boli tak trzeba było się gimnastykować ;) mam jeszcze jedno pytanko ;) zmieniałem uszczelkę pod klawiaturą bo się pociła i dałem pod nią sylikon i jest cisza i spokój ;) ale zauważyłem teraz olej z tyłu i czujnik jest mokry od napinacza wałków co to może być ? ten czujnik może być do wymiany ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...