Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8T - zatkana odma i wyciek oleju


trzmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma numery węża który idzie od zielonego zaworka w górę? Mogę się mylić ale na rysunku z Google miał on nr 10. Dzisiaj zauważyłem że jest cały mocno zapocony więc przydało by się to wymienić - plastikowe kolanko, trójnik i zielony zaworek wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06B103224C

https://www.europaparts.com/vent-hose-06b103224c.html

ten?

Może trzeba opaski wymienić lub jak była odma nieszczelna to go pobrudziła

Sprawdź jeszcze plastikową rurkę bagnetu, lubią pękać i olej wydmuc**je szczelinami

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHYBA to to dzięki mój wężyk wygląda jak by byl troche zassany swoje lata ma. Podczas wymiany zaworka zielonego 2msc temu było sucho więc musiało się to zepsuć niedawno. Możliwe że przez to wywaliło mi checka? Bo dzisiaj wracając z lotniska wywalilo checka a auto jechało normalnie więc od razu zacząłem szukać przyczyny pod maską i znalazłem to zapocenie :( blad usunąłem wypinając klemy jutro troche pojeżdżę to jesli znowu wyskoczy najwyżej podjade podpiąć się pod kompa.

Rurkę od bagnetu niedawno wymieniłem na nową bo już była składana na trytytki :D

Edytowane przez orionek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj pod kompem bo po 100km znowu wyskoczył błąd "długoterminowa korekta składu mieszkanki" coś w tym stylu nie pamiętam nr błędu ale mam go na wydruku- później podam. Mogę się mylić ale taki sam błąd chyba miałem jak posypała się odma.

Znalazłem numer tego przewodu co mam zapocony i wyszło że to 058103221E , na allegro nie znalazłem więc zostaje serwis ale dzisiaj mają awarie i nie mają jak tego zamówić. Ktos się orientuje gdzie indziej go kupię i za ile?

Edytowane przez orionek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w ASO (82pln) jutro odbieram zobaczymy co z tego wyjdzie

Zamówiłem w ASO (82pln) jutro odbieram zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że u mnie też nie trzyma ten zaworek zwrotny i wytważa sie podciśnienie w silniku

tak szczerze to cała ta odma i reszta wężyków jest przekombinowana

wyczyszcze te rurki są strasznie zasyfione , zlikwiduje ten zaworek w trójniku i dołoże nowy na wężu idącym do kolektora wraz z kryzą

uturbiam silniki wolnosace, w nich sie też przerabia odme tak żeby nie wystąpiło w silniku nadciśnienie , ale tak aby było minimalne podciśnienie

Edytowane przez jarekK1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z zaworem nr 25 ( schemat) od czasu do czasu dziwnie cyka, czy jest to normalne? i za co on jest odpowiedzialny??? Dwa razy wyskoczyl mi blad silnika, starcil moc ,po kilku sekundach kontrolka zgasla. Pojechalem na komputer zero bledow.

Edytowane przez Brzydkik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak wcześniej pisałem, silnik działa idealnie podciśnienie z silnika wróciło do poziomu właściwego

Edytowane przez jarekK1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie rurki gumowej łamanej wychodzącej z zaworka check nie wyskakuje nic się nie poci wszystko śmiga elegancko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w którym miejscu w B5 znajduje sie te zielone dziadostwo o numerze 035103245g

bo nie moge znależć


Ten zaworek wchodzi w ten trójnik???

6ufudzzu.jpg


Na wiosne wymieniałem ten trójnik ale takiego zaworka to tam nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zaworek o nr 06a 129 101d jak jest nie sprawny to jakie sa skutki uboczne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez masz w wezu z zielona obwodka ten zaworek.

Druga sprawa wymien od razu ezektor bo widze jest w oryginale i na pewno popsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta jest sprawna tylko chodzi mi o ten grzybek co siedzi w rurze od trubo idacy do odmy . u mnie prawdopodobnie jest nie sprawny bo żadna membrana sie nie zamyka ,

jakie sa skutki uszkodzonego tego grzybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, u mnie 1,8t BEX cieknie olej dość mocno z tej metalowej puszki SAI z tyłu silnika na pewno nie spod uszczelki napinacza bo sprawdzałem tak jakby dolna część tej puszki wylewala olej. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić? Sama wymiana tego coś da? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...