Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio RNS-E nie czyta płyty z mapami


Rekomendowane odpowiedzi

Płytkę trzeba nagrywać po pierwsze najmniejsza prędkością. Po drugie nie każda nagrywarka się nadaje, po trzecie nie nagrywać nero tylko np imgburn. Może być tez laser zanieczyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę trzeba nagrywać po pierwsze najmniejsza prędkością. Po drugie nie każda nagrywarka się nadaje, po trzecie nie nagrywać nero tylko np imgburn. Może być tez laser zanieczyszczony.

a gdzie wyczytales ze nero sie nie nadaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do RNSE na komputerze najnowsze obrazy nawigacji. Ale wypalaniu tylko kilkoma nagrywarkami i specjalnymi programami. Była dołączona instrukcja. Zreszta nie nagrasz obrazu nero bo nie ma opcji aby to poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest chyba bardziej sama navigacja skoro oryginalu tez nie czyta

laser moze do wymiany albo wystarczy przeczyscic

Płyta była nagrywana najwolniejszą prędkością na DL Verbatim. Ale gdyby to był laser to płytki z piosenkami tez by nie czyał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zmieniarka w schowku. Ja u siebie czyścilem laser wyciąg RNSE , 4 klucze wloz pociągnij do siebie.

Pózniej odkrecasz górna pokrywe chyba 5 wkretow i masz laser widoczny , na Patyczek do uszu najlepiej spirytus 99%lub płyn do laserów i delikatnie wyczyścić . Jak to nie pomoże to lipa z laserem jak nawet ori płytki nie przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie optyki tylko izopropanolem żadnym spirytusem bo można uszkodzić soczewke i już nic nie odczyta. Tutaj temat o czyszczeniu http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/czyszczenie-soczewki-lasera-rns-e-239534/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, czyli plyty z piosenkami Ci rnse czyta?

czytnik w rnse nic nie czyta oprocz dvd z nawigacja, plyty z muza masz w schowku w zmieniarce jak juz

Ja w audi nie mam zmieniarki plytke z piosenkami normanie mi czyta radio rns-e tylko dlaczego nawigacji juz nie chce czytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz napewno rns-e bo ta navi czyta tylko dvd z mapami nic innego może masz jakiegoś klona rns-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz napewno rns-e bo ta navi czyta tylko dvd z mapami nic innego może masz jakiegoś klona rns-e.

na radiu pisze Audi navigation plus gdy otworzy sie panel to jest na 2 karty SD i płytki DVD. tylko to radio czyta piosenki z płytki CD a jak daje płytke z nawigacja wyskakuje mi nie moge odczytac płyty prosze wlozyc plyte CD/DVD. Czase, wyskakuje źle włożona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam laser albo jest wypalony na tyle że muzykę odczyta ,a navi już nie lub jest poprostu brudny. Jeśli chodzi o odczyt płyt z mapami to laser jest bardzo wybredny i wymagający. Proponuję na początek czyszczenie izopropanolem lub jakimkolwiek środkiem do optyki. Jeśli po czyszczeniu navi dalej nie bedzie czytała nawet ori mapy to czeka cię raczej tylko wymiana lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam laser albo jest wypalony na tyle że muzykę odczyta ,a navi już nie lub jest poprostu brudny. Jeśli chodzi o odczyt płyt z mapami to laser jest bardzo wybredny i wymagający. Proponuję na początek czyszczenie izopropanolem lub jakimkolwiek środkiem do optyki. Jeśli po czyszczeniu navi dalej nie bedzie czytała nawet ori mapy to czeka cię raczej tylko wymiana lasera.

Tylko drugi mój problem polega na tym ze nie mam kodu do radia:(:( sprzedający mi to auto go nie dał a jak dzwoniłem za kodem twierdził ze go juz nie ma:( czyli jak rozkoduje to będę miał mały problem ale niektórzy mi mówili ze kod może byc tez tyły na radiu lub z boku gdzieś mozliwe jest to??A jeśli to laser do wymiany to lepiej już chyba jeździć na normalnej nawigacji żeby nie pchać się w koszta bo wymiana laseru raczej troszkę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podjechać do aso i powinni ci go podać po nr seryjnym. Czasami dają za free czasami trzeba płaćić. Wymiana lasera jest kosztowna. Sprawdź może jest napisany na obudowie od radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkalem sie jeszcze nigdzie zeby ktos pin do radia napisalm na samym radiu :facepalm:

nawet jak odlaczysz go od aku to powinien pamietac, przynajmnej moj pamietaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkalem sie jeszcze nigdzie zeby ktos pin do radia napisalm na samym radiu :facepalm:

nawet jak odlaczysz go od aku to powinien pamietac, przynajmnej moj pamietaj

Też się nigdy z takim czymś nie spotkałem. Też słyszałem że te radia pamiętają pin jeśli były orginalnie montowane a u mnie nie było orginalnie montowane tylko ktoś je zamontował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przezywacie z tym czyszczeniem. Wyczyscilem alkoholem i działa czyta płytki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...