Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio RNS-E nie czyta płyty z mapami


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby alkohol lub srodek którego użyłeś zadziałałby agresywnie na soczewke i doprowadził do jej zmatowienia to chciałbym zobaczyć twoją mine :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe pewnie już navi bym nie używał. A tak na poważnie to bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przesadzam. Laser i jego optyka jest strasznie delikatna i wrażliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprzedałem autko więc już po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, czyli plyty z piosenkami Ci rnse czyta?

czytnik w rnse nic nie czyta oprocz dvd z nawigacja, plyty z muza masz w schowku w zmieniarce jak juz

czytnik w nawigacji czyta płyty CD audio, czyta płyty CD z mp3, czyta płyty DVD z mp3

Tylko drugi mój problem polega na tym ze nie mam kodu do radia:(:( sprzedający mi to auto go nie dał a jak dzwoniłem za kodem twierdził ze go juz nie ma:( czyli jak rozkoduje to będę miał mały problem ale niektórzy mi mówili ze kod może byc tez tyły na radiu lub z boku gdzieś mozliwe jest to??A jeśli to laser do wymiany to lepiej już chyba jeździć na normalnej nawigacji żeby nie pchać się w koszta bo wymiana laseru raczej troszkę kosztuje.

śmiało możesz wyjąć RNS-E z auta, zanieś ją do domu i wyczyścić soczewke lasera. Po ponownym włożeniu niezależnie od czasu jaki potrwa nie zawoła żadnego pinu, oczywiście jeżeli trafi do tego samego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, czyli plyty z piosenkami Ci rnse czyta?

czytnik w rnse nic nie czyta oprocz dvd z nawigacja, plyty z muza masz w schowku w zmieniarce jak juz

czytnik w nawigacji czyta płyty CD audio, czyta płyty CD z mp3, czyta płyty DVD z mp3

Tylko drugi mój problem polega na tym ze nie mam kodu do radia:(:( sprzedający mi to auto go nie dał a jak dzwoniłem za kodem twierdził ze go juz nie ma:( czyli jak rozkoduje to będę miał mały problem ale niektórzy mi mówili ze kod może byc tez tyły na radiu lub z boku gdzieś mozliwe jest to??A jeśli to laser do wymiany to lepiej już chyba jeździć na normalnej nawigacji żeby nie pchać się w koszta bo wymiana laseru raczej troszkę kosztuje.

śmiało możesz wyjąć RNS-E z auta, zanieś ją do domu i wyczyścić soczewke lasera. Po ponownym włożeniu niezależnie od czasu jaki potrwa nie zawoła żadnego pinu, oczywiście jeżeli trafi do tego samego auta.

To wielki dzięki za tą informacje bo przez to radio nie mogłem zrobi w aucie dużo rzeczy bo blokował mnie ten kod pin do niego później ale skoro nie będzie potrzebny to można działać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie a ja mam taki problem że wgrałem aktualizacje i wszystko poszło bez problemu, ale kiedy włączyłem dvd z mapami to już d*pa, czyscilem laser. Płyta startuje przez chwilę i się zatrzymuje, na ekranie jest info ze coś tam z DVD a czasami wyskakuje że źle wyłożona plyta?. O co może jej chodzić? Laser czyscilem "ipa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej sprawdzić ukogoś innego komu działają mapy i wyjdzie czy płyta źle nagrana, czy laser już słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że laser już jest w kiepskim stanie i jedynie radzi sobie z płytami CD, a z DVD już nie. Skoro czyściłeś i nie pomaga. Ewentualnie spróbuj jeszcze inną mapę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kupiłem https://www.ebay.co.uk/itm/Audi-RNS-E-2018-2019-Navigation-Plus-Sat-Nav-Map-DVD-Disc-FIRMWARE-UPDATE-/132906562346?txnId=1550289048003. Nie wiem czy znajdę kogoś z takim radiem, aznowu kupywac to mi się nie uśmiecha. Ehh

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tych płytach taki numer jest... na zdjęciu z tej aukcji... zobacz swoją, jaki tam masz nr... do RNSE szły płytki 8P0060884

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz jutro sprawdzę, nie widziałem tego może być ze zła płyta i dla tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 23:08, kamil-vag napisał:

Masz tak jak na zdj 4E0060884DT  ? ? ? To jest do MMI 2G a nie RNSE ? 

Przecież to kopie i jeszcze ktoś użył okładek z 2G. Widocznie źle nagrane płyty i RNS-E ich nie czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój problem to po wygraniu Polskiego języka w radio rns-e wersja cd tv nie czyta już map z dvd DE a wcześniej chodziły normalnie. Teraz prosi o kontakt z serwisem audi albo o włożenie odpowiedniej plyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...