Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki ala passat w8


hectic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukiwałem forum w celu znalezienia wskazówek odnośnie instalacji lampki z W8 ale nie trafiłem na nic ciekawego. Zainstalowałem takową u siebie, wtyczka zasilająca była identyczna jak fabryczna, lampka pasuje p&p. Czerwone diody natomiast mają do ich zasilania wyprowadzony dodatkowy przewód, który w wersjach po 2gim lifcie najlepiej wpiąć do wtyczki sterowania światłami. W wersjach przed 2gim liftem wiadomo do sterowania światłami jest manetka, więc opcja odpada - ale można kabel wpiąć do gniazda bezpiecznika świateł postojowych - efekt ten sam. Jednak po wpięciu się w światła postojowe diody świecą się przez cały czas użytkowania auta.

Pytanie. Czy ktoś ma pomysł jak i gdzie można wpiąć się z zasilaniem owych diód? Rozważałem możliwość wpięcia się w zasilanie lampki podsufitki, wtedy po jej włączeniu bądź otwarciu drzwi diody będą się paliły, jednak to mało oryginalne. Może da się wykonać instalację tak aby diody zapalały się razem z oświetleniem nóg (które mam w planie) i całego wnętrza, ale dodatkowo była możliwość uruchomienia ich np osobnym włącznikiem?

Proszę o sugestie, nie chcę odwalić wiochy :F wolę, żeby było to coś zbliżonego do jakiejś funkcjonalności z fabryki.

PS. mam instrukcję instalacji dodaną od sprzedawcy, czy zna ktoś efekt podłączenia w polifcie? Czy diody gasną po zmianie świateł z postojowych na mijania?

lampka:

DSC_0696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie te diódki świecą razem ze światłami postojowymi, non stop, nie tylko przy otwartych drzwiach - to by było bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych diodek Panowie takie pytanie gdzie w warszawie lub okolicach można takie coś dostać? Byłem już w kilku sklepach elektronicznych i z oświetleniem i nikt nie miał...

A może ktoś z Kolegów ma na zbyciu i może odsprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin6 za informację, pogrzebię w tym kierunku.

santos_13 to jest cała lampka, parz tutaj:

Passat B5 - lampka podsufitowa ambiente W8 LED (3025090841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin6 za informację, pogrzebię w tym kierunku.

santos_13 to jest cała lampka, parz tutaj:

Passat B5 - lampka podsufitowa ambiente W8 LED (3025090841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

To jest jakaś rzeźba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co myślicie o kupnie w sklepie elektronicznym diodek i w oryginalnej lampce przed liftowej zrobic otworki na diody i podpiąć w lampce lub pod bezpiecznik świateł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i lapka w pierwszym poscie i w tym linku to nie jest lampka z w8, jest z passata ale to jakas samorobka.... kurna zreszta opis sam mowi za siebie - passat B5 FL W8 6.0, :facepalm:

to jest orginalana lampka z w8

NOWA LAMPKA WNĘTRZA VW PASSAT B5 W8 LED LEDY ORYG. (3083817965) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z w8 mniej rzeźby ale chyba lepiej już polifta założyć :decayed: ewentualnie samemu zarezać lampkę przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia diód ja wpiołem sie w podświetlanie kratek nawiewów. Zależało mi na tym, aby diody zapaliły sie dopiero gdy przekręcisz stacyjkę. Najkrótsza droga, pod podsufitką i lewym słupkiem w dół. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ale bardzo ciezko

Nie wiesz może jaki ma numer serwisowy? Wsadził bym ją sobie do swojego ADR'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zajechana delikatnie ciekawe czy w innych odcieniach sie trafia:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja siwą za jakieś grosze kupiłem na szrocie. Pytajcie o lampki od superba mk1 bo jest prawie taka sama - przyciski świecą na zielono a nie na czerwono, mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie same:) tylko wlasnie tak jak piszesz podswietlenie zielone.... ale w sumie zawsze mozna zmienic :) na allegro trafiaja sie nawet po 80-100zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...