Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usuniecie dwumasu --> jednomas + sprzeglo (z czego?)


booster70

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do wlasnie takiej operacji. Chce usunac 2mas i wsadzic jednomas z 1z. Bylem ugadany ze znajomym co w ibizie tez afn mial wsadzone sprzeglo od g60. Tylko pojawia sie pytanie czy takie cos podejdzie do audi ? W Ibizie silnik poprzecznie, u nas wzdluznie, robi to znaczaco roznice? prosze o sugestie. moze ktos juz cos takiego przerabial ? czekam na pomoc z waszej strony :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jednomasowe od silnika 1Z 026105269L - koniecznie takie, które ma wieniec po stronie bloku silnika;

Zestaw LUK 623 113 900 lub sachs 3000 722 002

Uszczelniacz wału silnika: Elring 342.093 rozmiar 85x105x11

Zestaw śrub do przykręcenie koła jednomasowego N 90 20 61 03

Robisz wg schematu:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-afn-zamiana-kola-dwumasowgo-kolo-jednomasowe-afn-1z-67213/

Ja zrobiłem w swoim i jestem bardzo zadowolony, sprzęgło jest mięciutkie, trzeba się przyzwyczaić.

ps.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzęgło tylko od 1z? A jak simering jest suchy to wymieniać czy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień, drogi nie jest.

Sprzęgło nie tylko od 1z. Musi mieć wieniec po stronie bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam starocia :P

Zamiast w.w. sprzęgieł podejdzie G60? Silnik AHH 1.9tdi 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam starocia :P

Zamiast w.w. sprzęgieł podejdzie G60? Silnik AHH 1.9tdi 90

Niestety G60 nie pasuje bo wałek sprzęgłowy nie wejdzie w tarcze ale pasuje też sprzęgło z Audi 80 2,0 16v numeru niestety nie znam, ja u siebie zamontowałem zestaw sachsa od 1z spisuje się dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Sachs co wyżej podany? A ktoś może posiada nr tego sprzęgła z 80-tki [emoji14]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w garażu sprzęgło z 80, też mam jednomas i jest ok, jedynie ciut drgania czuć ale idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w garażu sprzęgło z 80, też mam jednomas i jest ok, jedynie ciut drgania czuć ale idzie się przy

witam odgrzewam kotleta panowie pomóżcie silnik a4 afn wibracja słychać w środku na wolnych obtotach trzymając nogę na wydechu czuć straszne wibracje. dzisiaj wymieniłem z dwumasy na nowy komplet sztywnego koła i sprzęgła i wibracje są nadal

Edytowane przez seba2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź złącze elastyczne przy turbinie często się zaspawają od środka i nie spełniają swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki.

Czy poniższy zestaw będzie pasował do AJM?

http://olx.pl/oferta/sprzeglo-g60-vr6-jednomas-sruby-zestaw-CID5-ID8LDej.html#3ba06080fa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie kolegi. Czy ktoś jest na forum co zakładał jednomas ( nie valeo ) do AJM a dokładnie koło 1Z lub 2.0 benzyna 80 b4 i sprzęgło a4 b5 1.9 tdi 1Z 90 km ? Bo pytam się i pytam cisza jak makiem zasiał :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie kolegi. Czy ktoś jest na forum co zakładał jednomas ( nie valeo ) do AJM a dokładnie koło 1Z lub 2.0 benzyna 80 b4 i sprzęgło a4 b5 1.9 tdi 1Z 90 km ? Bo pytam się i pytam cisza jak makiem zasiał :D:D:D

Nikt tego nie robil bo to nie ma sensu.

sens ma jednomas, tarcza 240mm i docisk z S2 lub LTka

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/266380-jednomas-z-tarcza-240mm-do-18t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal kolega DEV u gory.Tarcza 240 z s2 i docisk z s2 lub ltka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kupiłem koło od a4 b5 1z i chce założyć do siebie afn... i teraz pytanie czy muszę szukać sprzęgła do a4 1z czy to z 80 1z też będzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty chcesz konkretnie zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zmienić całe sprzęgło... wywalić moje koło i dać sztywne koło od 1z ...

kupiłem od znajomego cały zestaw z a4 b5 1.9 1z ale zostaje tylko koło bo nie chce zakładać sprzęgła jak nie wiem ile ma przebiegu...

więc szukam sprzęgła i od audi 80 b4 1z cena jest mniejsza niż a4 ... i szukam info czy to nie będzie pasować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...