Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cena rozrządu b6 1.9 TDI 131 KM.


maroo1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę z zapytaniem czy ktoś orientuje się może cenowo ile może kosztować wymiana rozrządu w silniku 1.9 TDI 131 KM quattro, chociaż to quattro to bez znaczenia ;) chciał bym wiedzieć mniej więcej orientacyjnie... wszystkie rolki, pompe wody, paski... z góry wszystkim dzięki za udzielenie odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ASO ?!

Mi do mojego ALH powiedzieli 1200zł za robotę + 2200 za części.

Gdzie jest takie ASO w którym rozrząd kosztuje taniej niż w osiedlowym sklepie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie na Mokrej chłopaki biorą 200zł za AVF/AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się podpinam, ale prócz wymiany kompletnego rozrządu i paska wielorowkowego wymienia sie jeszcze te dwie rolki(chyba odwracająca i napinająca) silnik avf.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio cena za robociznę w warsztacie z renomą to ok 350-500zł.

Ja w takim właśnie warsztacie w AVF 1300 z częsciami płaciłem (Pompa wody, rolki, paski, przy okazji olej i filtry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma z 2003 to jeszcze łożysko do wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kompletny rozrząd PD na podzespołach INA 900 - max1000zł części + robota na blokadach + synchro a nie na markery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, komplet rozrządu do 1.9 B6 to 700 zł (AWX,AVF) - ASO Magro w Rybniku. Ważne, pompy wody nie są nowe a regenerowane, przy wymianie zostawiają dla siebie starą pompe wody, która wedruje do regeneracji. O robocizne nie pytałem bo mam znajomego mechanika, ale w ASO taka usługa przekroczy wartość czesci:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się podpinam, ale prócz wymiany kompletnego rozrządu i paska wielorowkowego wymienia sie jeszcze te dwie rolki(chyba odwracająca i napinająca) silnik avf.

Pozdrawiam

Tak dokładnie,przy drugiej zmianie rozrządu czyli okolice 180tys wymienia się też wszystkie rolki osprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że pierwsza przy 120tys.km a druga przy 240tys.km wg ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe,AVF jest na PD i wg instrukcji AUDI wymiana rozrządu co 90tys km,wyraźnie piszą przy drugiej wymianie sprawdzić rolki osprzętu i wymienić oraz wymienić uszczelniacze wałka rozrządu i wałku korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidan u mnie w księdze jest pozaznaczne przy 120 (i wg ASO w DE - Gorlitz tak samo), widocznie od roku modelowego(u mnie2004) zależy 90 czy 120tys.km :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe,AVF jest na PD i wg instrukcji AUDI wymiana rozrządu co 90tys km,wyraźnie piszą przy drugiej wymianie sprawdzić rolki osprzętu i wymienić oraz wymienić uszczelniacze wałka rozrządu i wałku korbowego.

U mnie w ks.serwisowej dla AVF przy 87tys był wymieniany sam pasek i napinacz, przy 185tys wymieniany był cały zestaw rozrządu + pompa wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem w zeszłym tygodniu - robocizna za darmo - szwagier jest mechanikiem, ale części o ile dobrze pamiętam to coś ok 700zł - muszę jechać zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity mechanik bierze mniej więcej połowę wartości części jest to uczciwy układ.

Więc zależy czy wymieniasz z pompą wody czy jeszcze coś dodatkowo będzie robił, ale nie powinna to być kwota wyższa niż 350zł ( cena rozrządu z pompą na INA ok 700zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłem na tyle odp ;) nie no chciał bym zrobić wszystkie rolki, napinacze, pompę wody, pasek, no i zastanawiam się nad wymianą rolek od klimy, wspomagania i co tam jeszcze jest, bo wysłuc**je zawsze z rana jak jest zimno że coś się tłucze... ale z ciekawości zadzwonić do ASO można i zapytać ile kosztuje żeby wiedzieć orientacyjnie jaka jest granica ceny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...