Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja odbłyśników


MichałK.

Rekomendowane odpowiedzi

Mają... właśnie u siebie zamontowałem. Ja gadałem z tym Hubertem to tylko pytał o mocowania odbłyśnika i na tej podstawie mi wysłał.

Właśnie zamontowałem i u mnie efekt wygląda tak porownanie.jpg
Zdjęcie dość słabe i niestety z przodu już jasno, ale widać różnicę w zasięgu i jasności światła choć moje odbłyśniki nie były w tragicznym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - 90zł od sztuki.

Może gdzieś jest taniej, ciężko powiedzieć. Zakładów które się tym zajmują jest jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emejcz, mógłbyś podpowiedzieć czy jest dużo roboty z wymianą odbłyśnika samemu? Trzeba rozklejać lampy? Pytam, bo mam fabryczny xenon na lampach VALEO, wymieniłem ostatnio żarniki, a światło i tak jest słabe, chętnie skorzystam z oferty Huberta, ale nie wiem czy dam radę ogarnąć to wszystko samemu, czy lepiej mu wysłać całe lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz, bo ten odblyśnik od soczewki jest mały i nic się nie rozkleja. Długie szczypce będą pomocne do zdjęcia blaszek.

O ile nie masz dwóch lewych rąk to spokojnie sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, jak zrobi się trochę cieplej to zacznę działać.

Swoją drogą nie rozumiem czemu ludzie rozklejają te lampy jak można wyjąć odbłyśnik tyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, różne są przypadki.

Ten od mijania wyjmiesz tyłem, ale tego dużego od długich już nie.

Jak klosz od środka matowy to też bez rozklejenia nie wypolerujesz/wyczyścisz za bardzo.


Mimo regeneracji zdecydowałem się jednak na HID'y.

Żarówka jaka by nie była to w soczewce świecić dobrze nie będzie.

Dziś zamontowałem, sprawdzać będę wieczorem, ale już teraz widzę, że natężenie światła jest znacznie większe.

Zaskoczony jestem dobrą jakością wykonania jak na tak tanie zestawy.

Spodziewałem się totalnej chińskiej niedoróbki, a tu proszę... miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw kupiłeś, możesz podać linka ? Barwa 4300k czy 5000k ? Jakieś ewentualne zakłócenia ?

Jak je zamontowałeś, pod lampą, czy bez zbędnego "chowania"... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki http://allegro.pl/show_item.php?item=5252853127

Na innych aukcjach widzę mają to samo.

Prosiłem o 4300K, ale po zamontowaniu nie jestem pewien czy to nie więcej.

Co do zakłóceń to nie doszły żadne dodatkowe do tych które już miałem na radiu, więc są neutralne :)

Przetwornice zamontowałem pod reflektorem, bo tam fabrycznie jest na nie miejsce, a kable są na zewnątrz. Musiałem zrobić otworki w dekielkach.

Ustawiłem sobie światła po tym zabiegu na podstawie wzoru dostępnego w necie. Ogólnie jak kucam przed autem to nie oślepia.

Dużo bardziej mnie oślepiają zwykłe żółte niesoczewkowe niż takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu, bawił się ktoś tą folią kominkową? Nie planuję tego wrzucać w lampy co prawda, a w podświetlenie podsufitki żeby wzmocnić trochę efekt. Działa to jakoś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem patentu z folią przed regeneracją - totalna porażka.

Efekt zerowy to raz, a dwa... mimo zapewnień sprzedawcy okazało się, że moja folia nie wytrzymała temperatury i się stopiła po kilku dniach i świeciło jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem patentu z folią przed regeneracją - totalna porażka.

Efekt zerowy to raz, a dwa... mimo zapewnień sprzedawcy okazało się, że moja folia nie wytrzymała temperatury i się stopiła po kilku dniach i świeciło jeszcze gorzej.

Chyba trafiłeś na lipną folię i to bardzo... Ja obklejałem (akurat mija 3 lata - została mi z montażu kominka, który grzeje ponad 8lat i też jest w idealnym stanie - folia oczywiście) pierwszy post prawy odbłyśnik i świeci do dziś - poprawa bardzo zauważalna, lewy wypolerowałem (jak ktoś pisał) i d*pa. Jakoś pod koniec roku wyjmowałem i wyglądał jak po obklejeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, warto spróbować podkleić oświetlenie podsufitki żeby światło lepiej było odbite? ;) Bo już teraz to zgłupiałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak dorwę folię spróbuję i dam znać jak to zdało egzamin ;) Dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak dorwę folię spróbuję i dam znać jak to zdało egzamin ;) Dzięki za pomoc :hi:

Koniecznie kup taką taśmę do 350*C !!!, bo są do 80*C, 150*C, 250*C Możesz spróbować taką folię lekko spolerować, raz miałem taką folię co dało się spolerować prawie na lustro!!! jak by nie było to aluminium... np: http://allegro.pl/tasma-aluminiowa-do-350-c-50x50m-kominkowa-i5747028574.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak dorwę folię spróbuję i dam znać jak to zdało egzamin ;) Dzięki za pomoc :hi:

Koniecznie kup taką taśmę do 350*C !!!, bo są do 80*C, 150*C, 250*C Możesz spróbować taką folię lekko spolerować, raz miałem taką folię co dało się spolerować prawie na lustro!!! jak by nie było to aluminium... np: http://allegro.pl/tasma-aluminiowa-do-350-c-50x50m-kominkowa-i5747028574.html

Ok, dzięki za poradę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieże kotleta

Chłopaki, jak wymienialiscie odblysniki to pomiędzy soczewką a odblyśnikiem mieliście taką blachę/przesłonę zasłaniającą połowę odblysnika?

Jaką rolę spełnia ta blacha i czy musi tam być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieże kotleta

Chłopaki, jak wymienialiscie odblysniki to pomiędzy soczewką a odblyśnikiem mieliście taką blachę/przesłonę zasłaniającą połowę odblysnika?

Jaką rolę spełnia ta blacha i czy musi tam być?

Pamiętaj, że soczewka odwraca obraz, w tym przypadku przesłona zasłania światło po odwróceniu od góry, tak aby nie oślepiało kierowców jadących z przeciwka.

Więcej o regeneracji, którą też przechodziłem w tym roku przeczytasz w moim temacie

a4-klub.pl/index.php?/topic/371400-bardzo-slabe-oswietlenie-soczewkami-mijania/

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...