Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie drugiego światła przeciwmgielnego


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Jako, że wczesniej miałem takie coś w A3 i robiłem to sam tak teraz w A4 również się za to wziąłem.
Czas pracy to myślę jakieś 2 godzinki, a nawet mniej chyba, że ktoś tak jak ja pierwszy raz rozbiera boczki bagażnika.
Co potrzebne?
z 1,5 metra kabelka, małe kostki elektryczne, żarówka P21W

Aby zacząć rezanko trzeba zrobić sobie miejsce do pracy:
p1100893r.jpg



Wyciąganie boczków jest opisane w innych tematach, a jak ktoś nie wie to boczki są na zaczepach. Aby ściągnąć boczki trzeba ciągnąć je do siebie (posiadają jedną śrubkę na ostatnim słupku - w miejscu zaczepu rolety).

Wyciągamy prawą lampę:
20090609225654.jpg


W niej trzeba zrobić otwór na żarówkę:
Po prostu wyłamujemy plastikowe oczko.

p1100896a.jpg



Żarówkę P21W wpinamy do płytki z żarówkami w wolne miejsce.
p11008911.jpg



Następnie za tylną lampą przecinamy kabelek szaro biały (pin nr 4 od wtyczki) - na nim nie mamy napięcia z prawej strony po włączeniu przeciwmgielnych.
Trzeba założyć tam kostkę i przeciągnąć kabelek do lewej lampy. Na drugi koniec przeciętego kabelka ja również założyłem kostkę i zabezpieczyłem taśmą izolacyjną do kabli.

p1100889q.jpg


Z lewej strony za lampą wpinamy się w szaro biały kabelek, który wcześniej przecinamy i łączymy kostką elektryczną wszystkie trzy kable. Na tym kablu jest napięcie po włączeniu świateł.
p11008941.jpg



EFEKT KOŃCOWY:

p11009001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 pożałowali kawałek kabelka? U mnie w B5 miałem jedno przeciwmgielne ale po włożeniu żarówki w wolne miejsce normalnie działała więc instalacja była ori.

Tak czy tak gratki roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kabelek był w prawej lampie ale po włączeniu świateł przeciwmgielnych nie pojawiało się napięcie na nim więc nie wiem jak to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mozesz wk...ac tych co beda jechac za Toba :) jak im zapodasz 2 przeciwmgielne to nic tylko nerw :)

zastanawiam sie tylko nad przepisami czy jakos reguluja to, bo z tego co widze to kazdemu siweci tylko lewa strona wiec to tez ma jakis sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się nie trzyma ten z tyłu na samym tyłu i nie oślepia. A fakt jak się jedzie i świeci jedno przeciwmgielne w dużej mgle to tak naprawdę nie diadomo co to jedzie. Czy to samochód, czy inny jakiś np traktor hamuje (choć one nawet świateł czesto nie mają). Gdzies kiedyś było poruszane tu na forum o prawnych aspektach tego i wyszło że prawnie nie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 pożałowali kawałek kabelka? U mnie w B5 miałem jedno przeciwmgielne ale po włożeniu żarówki w wolne miejsce normalnie działała więc instalacja była ori.

Tak czy tak gratki roboty.

o niestety pozalowali czego nie moge zrozumiec

w astrze 2 swieca mi 2 a tutaj taka kaszane odwalili

bede niedlugo rozbieral bagaznik wiec widze co bedzie jeszcze dolozone

tylko ja bede raczej lutowal kabelki bo w kostki nie chce sie bawic, jak juz robic to zeby wygladalo jak ori,no i u mnie w sedanie nie musze nic wylamywac

badz co badz gratki moda :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wcześniejszym aucie to samo robiłem i wtedy orientowałem się w przepisach i było tak, że niema nigdzie uregulowane, że nie mogą być dwa światła przeciwmgielne z tyłu. Także bez zastanowienia zrobiłem to drugie i w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mozesz wk...ac tych co beda jechac za Toba :) jak im zapodasz 2 przeciwmgielne to nic tylko nerw :)

zastanawiam sie tylko nad przepisami czy jakos reguluja to, bo z tego co widze to kazdemu siweci tylko lewa strona wiec to tez ma jakis sens.

Nie ma przepisów, zakazujących symetrycznego oświetlenia przeciwmgielnego z tyłu auta.

U mnie od weekendu też świecą po obu stronach.

W poprzednim aucie też miałem dwa zrobione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mozesz wk...ac tych co beda jechac za Toba :) jak im zapodasz 2 przeciwmgielne to nic tylko nerw :)

zastanawiam sie tylko nad przepisami czy jakos reguluja to, bo z tego co widze to kazdemu siweci tylko lewa strona wiec to tez ma jakis sens.

Nie ma przepisów, zakazujących symetrycznego oświetlenia przeciwmgielnego z tyłu auta.

U mnie od weekendu też świecą po obu stronach.

W poprzednim aucie też miałem dwa zrobione....

w wiekszosci nowych aut sa dwa wiec nie powinno byc zadnego problemu z przepisami

a drugie swiatlo napewno sie u mnie przyda bo mgla tutaj to sprawa dosc czesta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą byc dwa. W przypadku gdy jest jedno, ma być po lewej stronie lub na środku.

Do tego moda zamieniłbym dodatkowo przweciwmgłowe ze stopami.

i mozesz wk...ac tych co beda jechac za Toba :) jak im zapodasz 2 przeciwmgielne to nic tylko nerw :)

Jak bedziesz tych swiateł używał zgodnie z przepisami, to nikt sie nie zdenerwuje na pewno, czyli: TYLKO I WYŁĄCZNIE podczas MGŁY, gdy widzialność spada PONIŻEJ 50 M. Kiedy widzialność wynosi choćby 60 m należy te światła wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem wczoraj bagaznik zeby pociagnac ten 2 kabel, jak sie okazuje to jest juz tam polozony

zarowka dolozona a dalej nie swieci

jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że prościej byłoby wyciągnąć siedzenie tylnej kanapy, namierzyć ten kabel i połaczyć pomiędzy wiązkami lewą i prawą.

Swoją drogą skoro jest kabel z prawej lampy to pewnie gdzieś idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem wczoraj bagaznik zeby pociagnac ten 2 kabel, jak sie okazuje to jest juz tam polozony

zarowka dolozona a dalej nie swieci

jakies pomysly?

te kable są położone w obydwu lampach ale to tak myślę, że dlatego w zależności czy auto trafia na europejski rynek albo stany i wtedy podłączają tą albo tą lampę. Ja nie szukałem dokąd ona biegnie tylko uciąłem przewód i połączyłem z puszczonym tym przeze mnie kabelkiem od prawej lampy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem wczoraj bagaznik zeby pociagnac ten 2 kabel, jak sie okazuje to jest juz tam polozony

zarowka dolozona a dalej nie swieci

jakies pomysly?

Z tego co wyczytalem na forum juz kiedys to drugie swiatlo przeciwmglowe jest sterowane z MCE i tylko zmiana na MCE na odpowiedni oraz kodowanie spowoduje to , ze beda swiecic oba swiatelka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem wczoraj bagaznik zeby pociagnac ten 2 kabel, jak sie okazuje to jest juz tam polozony

zarowka dolozona a dalej nie swieci

jakies pomysly?

Z tego co wyczytalem na forum juz kiedys to drugie swiatlo przeciwmglowe jest sterowane z MCE i tylko zmiana na MCE na odpowiedni oraz kodowanie spowoduje to , ze beda swiecic oba swiatelka :wink:

patrzalem na rozpiske MCE (ja mam w wersji high F) i tylko jedno wlasnie jest zasilane w B6

MCE z B7 zas obsluguje obydwa i takowe mce wlasnie bede zakladal takze problem z glowy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz schemat MCE z podłaczeniem do świateł

Było by prościej zmostkować odpowiednie przewody i bedą świecić oba światła

Chyba że kolor szaro biały jest w MCE od świateł przeciwmgielnych.

Trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą

Znalazłem to:

Gniazdo B (23-pin) [wyjścia]

Pin 1 – Aktywacja pompki spryskiwaczy reflektorów (i silnika wycieraczki tylnej szyby – Avant) [czarno/fioletowy]

Pin 2 – Aktywacja pompki spryskiwaczy reflektorów (i silnika wycieraczki tylnej szyby – Avant) [niebiesko/fioletowy]

Pin 3 – x

Pin 4 – Zasilanie kierunkowskazu (prawy-tył) [żółto/zielony]

Pin 5 – Zasilanie lewego światła biegu wstecznego [niebiesko/czerwony]

Pin 6 – Zasilanie kierunkowskazu (lewy-tył) [zielono/niebieski]

Pin 7 – Zasilanie kierunkowskazu (prawy-przód) [zielono/czarny]

Pin 8 – Zasilanie prawego światła biegu wstecznego [niebiesko/czerwony]

Pin 9 – Zasilanie kierunkowskazu (lewy-przód) [czarno/niebieski]

Pin 10 – Zasilanie prawego światła stopu [czerwono/czarny]

Pin 11 – x

Pin 12 – Zasilanie lewego światła stopu [czerwono/biały]

Pin 13 – x

Pin 14 – Zasilanie trzeciego światło stopu [czarno/czerwony]

Pin 15 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (lewe) [szaro/biały]

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]

Pin 17 – x

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]

Pin 19 – Zasilanie światła przeciwmgielnego (prawy-przód) [biało/niebieski]

Pin 20 – Masa elektroniki [brązowy]

Pin 21 – Zasilanie światła przeciwmgielnego (lewy-przód) [biało/zielony]

Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały]

Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny]

Interesuje nas pin 15 oraz szukanie drugiego szaro/białego przewodu, w B7 drugie światło to szaro/fioletowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Fajne to i oczywiście wdrożyłem również to u siebie ale własnie to Ale Po tym wyskakuje mi komunikat BREM HITD czy jakoś tak na fisie co jest grane??Podpowie mi ktoś:facepalm:????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dołozyłem sobie w to miejsce dodatkową pozycje i teraz mam 4 pozycje i 1 foga.

Tedi35 a pokazałbyś foto jak to świeci w nocy lub w dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...