Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 3 strefowa vs 1 strefowa w Audi A4 B8 - różnice


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

jako ,że chce założyć u siebie grzane stołki a nie chce kupować sterownika klimatyzacji jedno a juz 3 strefowy ,zna ktoś nr nagrzewnic z lifta pod 3 strefy ? W etce nic nie ma... 8T1820005L ten nr podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Zastanawiam się nad założeniem nadmuchu na tył bez zmiany panelu klimy. Mianowicie:

Rozbieram cały panel środkowy żeby dostać się do części jak na zdjęciu 18 zaślepiam w niej otwory do części 19 i 20 co powoduje że pozbywam się nadmuchu na nogi na czym mi do końca nie zależy. Dokupuje części 23,24,25. Następnie w częsci 18 robię otwór do części 23. Montuje całość 18, 23,24,25. Reasumując pozbywam się nadmuchu na nogi (chyba ze pozostawienie otworów na nogi pozwoli klimie na wyrzucenie dodatkowego powietrza na tył) i całe powietrze podawane po ustawieniu na panelu nadmuchu na nogi idzie przez środkowy panel na tył. Wiem, że nie mogę sobie regulować temperatury poprzez część 25 ale mi na tym nie zależy. Czy coś takiego zadziała?? Dzięki za podpowiedzi. Dodatkowo jak ktoś ma krok po kroku demontaż panelu środkowego będę wdzięczny.

klima.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 14:55, deafca napisał:

Ponoć nie działa jak masz ori 1 strefe 

 

W dniu 11.10.2018 o 14:55, deafca napisał:
W dniu 10.08.2018 o 21:45, k19k29 napisał:

Klima 1 strefa co by było gdybym założył sam panel z 3 strefowej? Próbował ktoś? Będzie działać tak samo jak na starym panelu czy nie ruszy wogole? Nie zależy mi na klimatyzacji 3 strefowej A na samym wyglądzie panelu komfort 

 

Jakieś  pewnie  info?  Może wystarczy pobawić się kodowaniem  ... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem panel 3 strefowy do auta z jednostrefową klimatyzacją. Panel 8K1820043T. Mój stary bez wyświetlacza to 8K1820043R.

Niestety gdy go podłączyłem przez chwile było ok po czym przy przycisku OFF zaczęła lampka migać na czerwono i na tym koniec.

W VCDS adaptacja coś mi nie wychodzi.

Czy komuś się udało uruchomić (polift 2013r) sam panel 3 strefowy zamiast jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 15:02, KiVash napisał:

Kupiłem panel 3 strefowy do auta z jednostrefową klimatyzacją. Panel 8K1820043T. Mój stary bez wyświetlacza to 8K1820043R.

Niestety gdy go podłączyłem przez chwile było ok po czym przy przycisku OFF zaczęła lampka migać na czerwono i na tym koniec.

W VCDS adaptacja coś mi nie wychodzi.

Czy komuś się udało uruchomić (polift 2013r) sam panel 3 strefowy zamiast jedno?

Przeczytaj post od początku - wszystko jest opisane :wink: Aby zadziałało, musisz wymienić nagrzewnice i inne graty - a odnośnie migania przycisku to pewnie CP - choć jak go ściągniesz i tak nie pójdzie p&p na gratach single zone :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś wkładał sam panel z trójstrefowej klimy do jednostrefowej. Zbierałem garty na pełny retrofit ale podobno da sie uruchomić panel 3 strefowy z tym ze trzeba przepisać kodowanie z 1 strefowego. Komus coś wiadomo?

Oczywiście cały temat przewałkowałem parokrotnie, za odpowiedzi nie da sie bo nikt nie robił dziękuje ;-)

 

Edytowane przez AndrewKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 14:35, mrarturko napisał:

Siema

Zastanawiam się nad założeniem nadmuchu na tył bez zmiany panelu klimy. Mianowicie:

Rozbieram cały panel środkowy żeby dostać się do części jak na zdjęciu 18 zaślepiam w niej otwory do części 19 i 20 co powoduje że pozbywam się nadmuchu na nogi na czym mi do końca nie zależy. Dokupuje części 23,24,25. Następnie w częsci 18 robię otwór do części 23. Montuje całość 18, 23,24,25. Reasumując pozbywam się nadmuchu na nogi (chyba ze pozostawienie otworów na nogi pozwoli klimie na wyrzucenie dodatkowego powietrza na tył) i całe powietrze podawane po ustawieniu na panelu nadmuchu na nogi idzie przez środkowy panel na tył. Wiem, że nie mogę sobie regulować temperatury poprzez część 25 ale mi na tym nie zależy. Czy coś takiego zadziała?? Dzięki za podpowiedzi. Dodatkowo jak ktoś ma krok po kroku demontaż panelu środkowego będę wdzięczny.

klima.jpg

Cześć kolego, udało Ci się to zrobić? Jak się spisuję? Zaślepiałaś te otwory w elemencie nr 18 i czy przez kratki sporo tego powietrza leci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 22:42, APOLLO21 napisał:

Cześć kolego, udało Ci się to zrobić? Jak się spisuję? Zaślepiałaś te otwory w elemencie nr 18 i czy przez kratki sporo tego powietrza leci? :)

Siemka odpuściłem temat. Wymieniłem samochód na większy rodzinny który ma już wszystkie bajery ale z tego co pamiętam temat na spokojnie do ogrnięcia bo miałem już wszystkie części i nie było to dość skomplikowane najbardziej czasochłonne było by ściągnięcie tunelu. Przynajmniej z tego co pamiętam. Także nie pomogę. ALe proponuje jak się chcesz za to zabrać nagraj filmik bo wielu się interesuje tym tematem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrarturko napisał:

Siemka odpuściłem temat. Wymieniłem samochód na większy rodzinny który ma już wszystkie bajery ale z tego co pamiętam temat na spokojnie do ogrnięcia bo miałem już wszystkie części i nie było to dość skomplikowane najbardziej czasochłonne było by ściągnięcie tunelu. Przynajmniej z tego co pamiętam. Także nie pomogę. ALe proponuje jak się chcesz za to zabrać nagraj filmik bo wielu się interesuje tym tematem

 

Dzięki za odpowiedz. Ja własnie mam zamiar sie za to zabrać tylko zastanawia mnie jedno... Czy musze zaślepiać w części nr 18 otwory na nogi by powietrze leciało do części nr 25. Wolałbym pozostawić nadmuch na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 16:31, APOLLO21 napisał:

Dzięki za odpowiedz. Ja własnie mam zamiar sie za to zabrać tylko zastanawia mnie jedno... Czy musze zaślepiać w części nr 18 otwory na nogi by powietrze leciało do części nr 25. Wolałbym pozostawić nadmuch na nogi.

jasne trzeba zaślepić. Tzn jeżeli zaślepisz całośc będzie leciała przes środek do tyłu jak zostawisz nogi to będzie się to dzieliło na 3. Ja miałęm w planach zaślepić. Jak będzie to robił zrób fotorelacje albo najlepiej nagraj filmik wielu będzie ci za to wdzięcznych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 14:35, mrarturko napisał:

Siema

Zastanawiam się nad założeniem nadmuchu na tył bez zmiany panelu klimy. Mianowicie:

Rozbieram cały panel środkowy żeby dostać się do części jak na zdjęciu 18 zaślepiam w niej otwory do części 19 i 20 co powoduje że pozbywam się nadmuchu na nogi na czym mi do końca nie zależy. Dokupuje części 23,24,25. Następnie w częsci 18 robię otwór do części 23. Montuje całość 18, 23,24,25. Reasumując pozbywam się nadmuchu na nogi (chyba ze pozostawienie otworów na nogi pozwoli klimie na wyrzucenie dodatkowego powietrza na tył) i całe powietrze podawane po ustawieniu na panelu nadmuchu na nogi idzie przez środkowy panel na tył. Wiem, że nie mogę sobie regulować temperatury poprzez część 25 ale mi na tym nie zależy. Czy coś takiego zadziała?? Dzięki za podpowiedzi. Dodatkowo jak ktoś ma krok po kroku demontaż panelu środkowego będę wdzięczny.

klima.jpg

Ma ktoś może numery części tych 23 24 i 25? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po przełożeniu klimy 1 strefowej na 3 strefowej trochę pracy jest ale satysfakcja gwarantowana trwało to ponad tydzień gdyż robiłem to po pracy. Potrzebne były nagrzewnica poliftowa, panel klimy tunele na tył i kratka nawiewu na tył. 

Satysfakcja z wykonanej pracy bez cenna no i efekt końcowy powalający.
W ramach tej tej wymiany pociągnąłem przewody i  zrobiłem jeszcze podświetlane kratek, oświetlenie przestrzeni nóg /czekam na odpowiedni moduł BMC 1/ oraz autohol.

Wszystko razem robi wrażenie i nie jest to takie trudne jakby się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspominałem zmiana klimy z jedno na 3 strefową. Wymianie podlegała nagrzewnica, panel, dmuchawa i rezystor. Ale zapomniałem dodać, iż wymiana była z części oryginalnych przed lifta na polifta i nie wiem czy dobrze odczytałem że polifta trzeba zakodować panel bo nie widzi bmc1. I to by się zgadzało bo jak miałem bmc1 poliftowego to nie było tego błędu a jak zamontowałem stary to jest  błąd klimy i to by się zgadzało że jest jakiś błąd
Doradzić coś w tej kwestii zakodowania co gdzie zapisać bo skończyły mi się pomysły?

IMG20211022143042.jpg

IMG20211022143050.jpg

IMG20211022143021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 21:13, kris-07 napisał:

Witam. Chciałbym odgrzać kotleta. 

Czy przy wymianie nagrzewnicy z jednej strefy na trzy przekładamy cała obudowę z parownikiem chłodniczka klimatyzacji , chłodniczka ogrzewania . Co za tym idzie spuszczamy czynnik chłodniczy klimatyzacji oraz płyn chłodniczy . 

Cześć 

Spuszczałeś czynnik chłodniczy oraz płyń? 

Edytowane przez msszwedzik16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z 2011 roku,z klimą jednostrefową. Czy biorąc na dawce auto z 2008 roku,z klimą 3 strefową będzie wsko pasowało ? Czy mogę spodziewać się jakichś niespodzianek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...