Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 3 strefowa vs 1 strefowa w Audi A4 B8 - różnice


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce zakładać nowego tematu ale czy komuś udało się uruchomić 1 srefowy poliftowy panel?
Jaka jest różnica w działaniu bo poliftowy ma 3 diody przy grzanych siedzeniach, każde naciśnięcie zwiększa grzanie i zapala diodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 12:15, Yuiop28 napisał:

Tak jak wcześniej wspominałem zmiana klimy z jedno na 3 strefową. Wymianie podlegała nagrzewnica, panel, dmuchawa i rezystor. Ale zapomniałem dodać, iż wymiana była z części oryginalnych przed lifta na polifta i nie wiem czy dobrze odczytałem że polifta trzeba zakodować panel bo nie widzi bmc1. I to by się zgadzało bo jak miałem bmc1 poliftowego to nie było tego błędu a jak zamontowałem stary to jest  błąd klimy i to by się zgadzało że jest jakiś błąd
Doradzić coś w tej kwestii zakodowania co gdzie zapisać bo skończyły mi się pomysły?

IMG20211022143042.jpg

IMG20211022143050.jpg

IMG20211022143021.jpg

Czy kolega ogarną temat ? 

Niestety osoba od której miałem dostać części sprzedał auto. Mam teraz drugiego dawce :) Więc chciałbym dowiedzieć się,czy któryś z modułu ma coś wspólnego z tym modem ? Zawsze można wziąć w komplecie :)

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca :) Mam już kolejnego dawcę. Ktoś kiedyś mi napisał,że kod na panelu klimatyzacji z tyłu po prawej stronie ma znaczenie. U mnie fabrycznie siedzi klima jedno strefowa z oznaczeniem "0180" a dawca 3 strefy ma "0140" .  Ktoś może obalić ten mit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamilch-1984 napisał:

Temat wraca :) Mam już kolejnego dawcę. Ktoś kiedyś mi napisał,że kod na panelu klimatyzacji z tyłu po prawej stronie ma znaczenie. U mnie fabrycznie siedzi klima jedno strefowa z oznaczeniem "0180" a dawca 3 strefy ma "0140" .  Ktoś może obalić ten mit ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę ogarnąć wiązki,która idzie do nawiewu z tyłu. Może schemat mi pomoże,lub numer wiązki. Ma ktoś wiedzę na ten temat ?

 

 

 

20221002_112343.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zrobić jakąś samoróbki, w miejsce tylnego schowka w podłokietniku wsadzić kratke wentylacyjną i doprowadzić tam przy dodaniu oryginalnego kanału pod tunelem jakoś powietrze z jednostrefówki.  Wystarczy mi efektywność na poziomie 20% chłodzenia/grzania w porównaniu do przednich kratek. Ktoś ma pomysł jak to ugryźć? 

Audi-A5-8T-KANAL-POWIETRZA-8K0857039.jpg

AUDI-A4-B8-A5-Q5-8R-KRATKA-NAWIEWU-TYL-8K0819203.jpg

Edytowane przez Sowa80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat od początku. Jestem pewien,że ktoś już przerabiał ten temat w ten sposób. Ja podjąłem rękawicę i kupiłem całką klimę z jednego auta. Na wiosnę będę zrzucał jedno strefową i wrzucał 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 11:05, lizik napisał(a):

Przeczytaj post od początku - wszystko jest opisane :wink: Aby zadziałało, musisz wymienić nagrzewnice i inne graty - a odnośnie migania przycisku to pewnie CP - choć jak go ściągniesz i tak nie pójdzie p&p na gratach single zone :kwasny:

No i poszło po zdjęciu CP. Oczywiście 1 strefa ale chodzi wszystko.

 

20231008_154402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 16:19, KiVash napisał(a):

No i poszło po zdjęciu CP. Oczywiście 1 strefa ale chodzi wszystko.

 

20231008_154402.jpg

Plus kilka błędów w sterowniku.  Ale jak ,kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kamilch-1984 napisał(a):

Plus kilka błędów w sterowniku.  Ale jak ,kto woli :)

Błędy są i będą w przypadku jednostrefowej. Jednak mój przekaz jest, że po zmianie panelu i zdjęciu ochrony komponentu klimatyzacja i jej wszystkie funkcje działają. Wbrew temu co poniektórzy piszą.

Edytowane przez KiVash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KiVash napisał(a):

wszystkie funkcje działają

Nie mogą w pełni działać, bo do tego brakuje ci komponentów, czujników silniczków i klap, więc prawidłowym określeniem powinno się napisać, że kompresor się załącza i dmucha z kratek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie mogą w pełni działać, bo do tego brakuje ci komponentów, czujników silniczków i klap, więc prawidłowym określeniem powinno się napisać, że kompresor się załącza i dmucha z kratek.

Dmucha i utrzymuje temperaturę jaka jest na wyświetlaczu. Grzeją fotele, wszystkie przyciski funkcyjne działają jak na starym. Oczywiście błędy VCDS spowodowane brakiem możliwości rozdziału na 3 strefy czyli brakami czujników temperatury w kratkach nawiewu oraz silniczków nastawczych klap przód, tył. I brak 3 strefowej nagrzewnicy:)

Ale nie piszcie, że po zdjęciu CP w ogóle nie będzie działać.

Edytowane przez KiVash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci to daje jak nie możesz nawet ustawić różnej temp. z przodu? 

Dla mnie bez sensu mod, który nie spełnia swojej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Co Ci to daje jak nie możesz nawet ustawić różnej temp. z przodu? 

Dla mnie bez sensu mod, który nie spełnia swojej funkcji?

Musi być ustawione na "sztywno" dla obydwu stron ale mam podgląd na temperaturę. Mi wystarczy.

Ale kto co lubi.

Tunel kupiłem wcześniej, zostało kupno nagrzewnicy. Jednak na chwilę obecną nie mam czasu przy tym chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę takie jak montowanie maskownic głośników B&O zamiast zwykłych, nie zmieniając głośników ale kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To trochę takie jak montowanie maskownic głośników B&O zamiast zwykłych, nie zmieniając głośników ale kto co lubi.

Mam maskownice B&O, radio Concert ale głośniki i sub już o wiele lepsze od Banga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 13:00, Muskel1 napisał(a):

Kto co lubi:wink:

Jak dla mnie taki fake nie ma prawa istnienia w moim aucie:decayed:

Czyli co, zestaw certyfikowanych głośników zamontowanych w studiu Car Audio to fake bo nie wyjechały z fabryki?

Faktycznie, kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KiVash napisał(a):

Czyli co, zestaw certyfikowanych głośników zamontowanych w studiu Car Audio to fake bo nie wyjechały z fabryki?

Możesz sobie nawet głośniki z Poloneza założyć i być szczęśliwym. Tak jak pisałem wyżej, co kto lubi. Ja mam B&O i mi wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...