Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 3 strefowa vs 1 strefowa w Audi A4 B8 - różnice


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dysponuje może ktoś podpowiedziami długiego kodowania w stetowniku klimy? Zmieniłem na 3 strefy i teraz w long coding helper nie mam żadnych podpowiedzi :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sterownik do wentylatorow :wink:

Dmuchawa powietrza wraz ze sterownikiem masz za schowkiem pasazera .

Dodatkowo do wymiany prawa czesc obudowy klimy .

http://allegro.pl/audi-a4-8k0-q5-a5-wentylator-dmuchawa-nagrzewnicy-i4478765321.html

A czemu wymiana obudowa ? czyżby inne mocowanie wentylatora?? Masz może numer nagrzewnicy poliftowej ? Czy musi być wszystko od klimy 3 zone??

Witam

Dysponuje może ktoś podpowiedziami długiego kodowania w stetowniku klimy? Zmieniłem na 3 strefy i teraz w long coding helper nie mam żadnych podpowiedzi :-/

Nie ma podpowiedzi w klimie nawet na 12.12 :/ Musisz kombinować z kodowaniem. Tu masz moje z 3G i grzanymi stołkami 34200000

Edytowane przez miodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, wentylator jest ten sam, rezystor jest inny (kształt i podłaczenie)

Czyli to po przez rezystor trzeba zmieniać obudowę?? A co się zmienia w podłączeniu masz jakieś dokładniejsze info?? :whistling:

Edytowane przez miodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .Mocowanie Rezystora jest inne w przed i po lifcie dlatego nie pasuje.

2 .VCDS nie bedzie mmiał podpowiedzi nawet najnowszy w 08 klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam sie czy stawić czoła przerobienia klimy 1 na 3zone chciałem sie was zapytac czy poza rozbieraniem samej deski dużo jest roboty chodzi mi o to czy dużo trzeba rozciągać kabli.Patrzyłem na nagrzewnice to ceny są w normie, wychodzi mod nie drogi tylko pracochłonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty sa tanie :) okablowanie masz juz gotowe przy nowej klimie, jedynie dokładasz dwa czujniki po bokach deski oraz do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko :o wywalam starą i daję nową.Ale od czujników kable idą do panelu klimatronika,? bo nie opanowałem tego schematu. bo myślałem że jest to strasznie dużo roboty z kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a poza tym jak już sie uda wstawic to dużo jest tego jeszcze? jak jest wiązka od nagrzewnicy to ona idzie do klimatronika? i po drugi czy dużo trzeba rozciągać kabli? skoda że nie ma rozpiski co kupić heh bo nie wiem nawet jak zebrać graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci nagrzewnica 3 strefy z kpl wiązką, 2 czujniki, 3 elementy do nawiewu tył, kratka i pod tą kratkę okablowanie i 3 dni wolnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam trochę głupie pytanie bo się nie znam a te silniczki do nawiewu to już będą wraze z tą nagrzewnicą. Chodzi o te czujniki montowane w kanałach wentylacyjnych. Kurczę coś mało tych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam, mało Ci rzeczy?

Jak rozkręcisz nagrzewnice aby ją włożyć, powypadają Ci silniczki, wodziki i koła zębate to dopiero zobaczysz ile masz czesci do rezania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki mam nadzieję że się nie zniechęcę. Od tej wiązki z nagrzewnicy też idzie wiązka na te czujniki dodatkowe czy trzeba ją zrobić. Jak na razie zbieram cenne informacje od was aby przystąpić do kupowania gratów.Jak na razie jeszcze nie wiem gdzie zamontować te czujniki dodatkowe gdzie i którędy idą kable ale mam nadzieję że się doszkolę przy waszej pomocy :)

Jak na razie wiem że potrzebuję:

Nagrzewnica: 8K1820005 BG, 8K1820005 AF

Kratka na tył: 8K0819203

Łącznik z kratką: 8K0857042

Kanał w tunel:8k0857039

Łącznik kanałów przód 8k0819513D

Panel klimy chyba wiadomo jaki

Czujniki w kanał brak numeru?

Jak coś jeszcze proszę dopisać :)

Edytowane przez frog125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest z kratką razem. Nie ma chętnego by pomóc przełożyć nagrzewnice całe miasto zjeździłem a jak już cenę usłyszałem to prawie mnie z nóg zwaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest z kratką razem. Nie ma chętnego by pomóc przełożyć nagrzewnice całe miasto zjeździłem a jak już cenę usłyszałem to prawie mnie z nóg zwaliło

noo bo to nie tak prosto- roboty na cały dzień albo lepiej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...