Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 3 strefowa vs 1 strefowa w Audi A4 B8 - różnice


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się deskę zdjąć nie ma problemu przełożyć nagrzewnice sądzę że jakoś pójdzie tylko nie wiem czy trzeba dokładać dużo kabli,nie wiem z skąd do dokąd nie wiem gdzie umiejscowić te nowe czujniki i jak kable rozprowadzić.Zna ktoś numer tych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się deskę zdjąć nie ma problemu przełożyć nagrzewnice sądzę że jakoś pójdzie tylko nie wiem czy trzeba dokładać dużo kabli,nie wiem z skąd do dokąd nie wiem gdzie umiejscowić te nowe czujniki i jak kable rozprowadzić.Zna ktoś numer tych czujników.

W wolnej chwili popatrzę, gdzieś powinny być schematy i czujki też, sprawdzę Ci numer. Kable prowadzisz tylko od czujek i tylnego nawiewu, to akurat jest proste, większy problem z wymianą samej nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tego nie wiedziałem dzięki za pomoc ze schematami mam czasami problem :facepalm: bo nie wiem która to wtyczka i jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac jeszcze o czujniku jakości powietrza :) w klimie 3 ZONE nie da sie go wykodowac i bedzie walił błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczynają sie schodki. Chyba na wiosnę zacznę robić moda bo zanim się podszkolę to minie.Albo na wiosnę zawitam do Ciebie :) Jak dodasz mi jeszcze parę gratów to na pewno się zjawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jest prosta ale czasochłonna, jak kupujesz nagrzewnice to jest ona odrazu z okablowaniem do tych czujników, jedynie to czujnik jakości powietrza, oczym Grzegorz pisze ale go spinasz razem z czujnikiem temperatury, plus zasilanie. Dodatkowo to 2/4 kabelki do sterowania tylnej kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac jeszcze o czujniku jakości powietrza :) w klimie 3 ZONE nie da sie go wykodowac i bedzie walił błąd

A gdzie ten czujnik powinien być i jaki numer częsci?? Grzegorz ja mam 1 zone, co już wiesz, więc zapewne nie mam tego czujnika bo to wersja z 2008r.

Czytając skrupulatnie ten wątek zrozumiałem ze muszę kupić:

Nagrzewnice 3 zone

panel sterowania

łączniki i tunel w podłokietnik (kratkę już mam wraz z nowym podłokietnikem)

I teraz jeszcze ten czujnik jakości powietrza i czujniki termperatury w kanały lewy i prawy... (tylko też nie wiem numeru czesci)

Czy dobrze to zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jakości powietrza powinien się znajdować (o ile sie nie myle) w podszybiu po stronie pasażera. Gdzies kolo kratki lapiącej powietrze.
Co do numeru to chyba coś takiego 8K0907659A :
http://allegro.pl/listing/listing.php?similar=1&order=xd&string=8K0907659+CZUJNIK+JAKO%C5%9ACI+POWIETRZA++AUDI+VW&bmatch=seng-v6-2-default-0905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wie pod jakim numerem szukać tych czujnikó temperatury do kanału lewego i prawego to proszę o onfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik 6Q0 820 539 już jest w okolicach nawiewu na nogi jak się nie mylę

Jest jeszcze taki ale ETKA nie pokazuje jego umiejscowienie 8K0 820 539

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k0820539 to prawie to samo. Proximpuh miał gdzieś spis tych dodatków może jak znajdzie czas to wrzuci numery części potrzebnych do skompletowania :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k0820539 to prawie to samo. Proximpuh miał gdzieś spis tych dodatków może jak znajdzie czas to wrzuci numery części potrzebnych do skompletowania :)

róznia sie tylko kształtem pewnie :) wiecej nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujnik jest starszy i ma profilowaną blaszkę, a drugi nowszy ma płytkę z elektronicznym modułem zamiast. Pogrzebie w garażu może jeszcze znajdę coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi który montował mi poliftowy klimatronic chciałem potwierdzić że chodzi bez problemów z przedliftową klimą.

Sprawdzone w dwóch autach. W moim zamontowaliśmy sam polift klimatronic do oryginalnej 3 strefowej klimatyzacji, oraz został zrobiony też swap kompletnej klimy 3 strefowej do auta z jedną strefą oraz zamontowany klimatronic Lift. W tym momencie mam 3 błędy w vcds którymi będziemy się zajmować po świętach ale praktycznie każda funkcja działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wymieniać wentylatora z rezystorem ?

Wszystko działa na oryginalnym wentylatorze przedlift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...