Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 3 strefowa vs 1 strefowa w Audi A4 B8 - różnice


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę kolegi który montował mi poliftowy klimatronic chciałem potwierdzić że chodzi bez problemów z przedliftową klimą.

Sprawdzone w dwóch autach. W moim zamontowaliśmy sam polift klimatronic do oryginalnej 3 strefowej klimatyzacji, oraz został zrobiony też swap kompletnej klimy 3 strefowej do auta z jedną strefą oraz zamontowany klimatronic Lift. W tym momencie mam 3 błędy w vcds którymi będziemy się zajmować po świętach ale praktycznie każda funkcja działa.

Napisz jakie numery miałes a jaki wsadziłes bo to jest wazne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi który montował mi poliftowy klimatronic chciałem potwierdzić że chodzi bez problemów z przedliftową klimą.

Sprawdzone w dwóch autach. W moim zamontowaliśmy sam polift klimatronic do oryginalnej 3 strefowej klimatyzacji, oraz został zrobiony też swap kompletnej klimy 3 strefowej do auta z jedną strefą oraz zamontowany klimatronic Lift. W tym momencie mam 3 błędy w vcds którymi będziemy się zajmować po świętach ale praktycznie każda funkcja działa.

Napisz jakie numery miałes a jaki wsadziłes bo to jest wazne :)

Jak znajdę kabel to wrzucę jaki jest teraz ale starego nie mam w domu.

ochrona komponentu bez problemu poszla ?

Tak ochronę ściąga nasz wspólny znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawe bo owszem klimatronik po liftowy działał u mnie bez problemu (Ori 3 Strefy) ale dmuchawa już nie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek pisze bez problemu montujemy Poliftowy klimatronic do samochodu przedliftowego. Nr części raczej nie mają nic do znaczenia ponieważ w samochodzie firmowym mamy klimatronic z innym numerem niż w samochodzie klienta i także wszystko działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie w naszym firmowym samochodzie są 2 błędy, jeden od komunikacji z MCE(pewnie problem że nie ma liftowego Borda) A drugi błąd nie jestem w stanie ci powiedzieć bo to Patrick montował i trzeba by jego zapytać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki czy w klimatroniku poliftowym jest wskaźnik na mmi siły grzania (np jak przy regulacji nawiewu) czy tylko te trzy diody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade zrobić klimatyzacje 2 strefową?

Edytowane przez maksuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak daleko nie trzeba szukać, na początku tego wątku jest fotka jak to wyglądało u nas, przerabialiśmy to z Jarkiem (Darecy), gazu z klimy nie trzeba spuszczać, ta część zostaje stara :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu że samochód takiej klasy ma w 90% przypadków klimatyzacje 1 strefową

co poradzi ze ludzie takie bidne wersje zamawiali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś komuś broni zmienić na 3 strefową ? :)

Ciekawy temat. Dużo roboty z taką zmianą na chociaż 2 strefową? Panele na allegro chodzą po 200zl ale pewnie potrzeba wiele innych gratów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie małe info co do klimatronika poliftowego ( jesli zmieniamy ) :)

Trzeba pamietac ze przy zmianie jest inny czujnik jakosci powietrza ktory moze miec wpływ na prawidłowe info do klimatronika i MCE 09

Moga byc tez błedy zwiazane z komunikacją ( niezrozumiały sygnał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...