Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrzadu 2.0 ALT


ChipPŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proste i szybkie pytanie do madrych glow - co ile sie wymienia rozrzad w silniku ALT?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według książki serwisowej co 180tyś. km lub co 5 lat. W ASO twierdzą że najlepiej po 120tyś. km. Z kolei w innym warsztacie poza ASO powiedzieli mi że po pierwszej zmianie paska (czyli po zmianie paska fabrycznego) najlepiej już zmieniać co 90 tyś.

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:32 ----------

okres 5 lat też musi być brany pod uwagę (jeśli mało jeździsz) bo guma parcieje:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fabryczny pasek byl zmieniony na 120tys a po nim najbezpieczniej co max 90tys ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak kupiłeś używane auto to zmień od razu:good: A tym bardziej jak auto jest sprowadzone:wink: Według mnie przy dobrych tajlach rozrząd to i tak maks 80tyś w benzyniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz auto po kimś to musisz spojrzeć w historię auta w ASO albo może jest jakiś wpis w książce serwisowej, bo nie będziesz wiedział kiedy ktoś coś zmieniał. Pewnie są też tacy magicy co wogóle nie zmieniają:facepalm:. Serwis twierdzi chyba że pasek z fabryki jako ten o najlepszej jakości wytrzyma 120tyś. km, ale później jak ktoś wsadza zamienniki to lepiej ten przebieg trochę skrócić. Z paskiem nigdy nie wiadomo, może pęknąć kilka km po założeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole szkoda gadac...jak kupowalem ALTka w listopadzie 2012 to koles zarzekal sie ze chwile wczesniej wymienil rozrzad....wystarczylo, ze moj mechanik odchylil oslone i zasmial mi sie w twarz - popatzryl, ze pasek juz nie ma napisow i powiedzial, ze na bank nie byl chwile temu wymieniany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą Wandej, jeśli kupiłeś właśnie auto to zmieniaj i nie słuchaj sprzedawcy, że "wczoraj" zmieniony. I nie oszczędzaj na częściach, bo się nie opłaca. W kwestii rozrządu oszczędzający dwa razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie przeraza sciagnaie calego przedniego pasaprzy wymianie rozrzadu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, tak skonstruowali te auto i nie ma bata, trzeba ściągać cały przód

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 14:20 ----------

i przypatrz się czy ci dobrze poskładali, bo u mnie jak osadzili lampy...to chwilę później na badaniach technicznych za głowę się wzięli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już niech nie przesadza...sporo się narobi, ale też trochę zarobi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój szybko idzie:wink:3H i po robocie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do wymiany rozrządu mam aktualnie przebieg 230 000 tys. i stąd moje pytanie czy taki zestaw będzie ok? ROZRZĄD + POMPA + TŁUMIK AUDI A4 B6 B7 2.0 ALT (3617992116) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Proszę o pomoc może ktoś ma jakiś sklep hurtownie w warszawie którą warto polecić potrzebuję jeszcze pomocy w doborze oleju do tego silnika filtrów paliwa i powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego filtry to Mann lub Knecht, olej 5W/40 najlepiej Millers, Liqui Moly, Motul a jeśli chodzi o rozrząd to ja osobiście preferuje oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginał to nic innego jak INA, którą kupisz bez kłopotu, i nie przepłacisz. I nie piszę tego że by się reklamować, tylko ogólnie. Serwis weźmie od hurtowni, doliczy odpowiednią marżę, a Ty kupisz i bulisz a masz to samo co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...