Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrzadu 2.0 ALT


ChipPŃ

Rekomendowane odpowiedzi

90 tyś lub 5 lat... Skoro w 2010 robiony to pasuje zmienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile was kosztował jeszcze rozrząd z wszystkim, że tak powiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku kompleksowa wymiana wyniosła 750zł.

WOW to bardzo tanio mnie z wszystkim 1700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku kompleksowa wymiana wyniosła 750zł.

WOW to bardzo tanio mnie z wszystkim 1700zł

to co ty remont robiłeś ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku kompleksowa wymiana wyniosła 750zł.

WOW to bardzo tanio mnie z wszystkim 1700zł

to co ty remont robiłeś ?!

Remont nie. Dzisiaj podeślę co było dokładnie wymieniane.

Q8IXRDj.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogie części ci dali przy tak naprawde średnich firmach. Następnym razem odzywaj sie to coś ci pozałatwiam ze zniżkami bo naprawde drogo ci wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogie części ci dali przy tak naprawde średnich firmach. Następnym razem odzywaj sie to coś ci pozałatwiam ze zniżkami bo naprawde drogo ci wyszło

Można powiedzieć ,że jeden z bardziej ogarniętych serwisów w moim rejonie. W sumie też nie wiem, kto i do czego ma dostęp tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Podepnę się pod temat, gdyż szykuję się do wymiany oleju, na rozrząd też już czas a chce to zrobić za jednym razem u mechanika. Także olej planuję wlać Liqui Moly 10W40 taki : http://liquimoly.sklep.pl/userdata/gfx/d89093f1c9d1cd97d95dac02931a3369.jpg do tego filtr Knechta. Natomiast chciałem się Was zapytać co wymienić/sprawdzić podczas wymiany rozrządu ? Gdy to wszystko będzie rozebrane jakieś uszczelnienia czy coś takiego ? Pompę wody wymieniać też ? Powiedzcie mi jeszcze czy, żeby w późniejszym terminie wymienić łańcuch ten który spina wałki trzeba ściągać rozrząd czy da się wymienić sam łańcuch bez zdejmowania paska ? Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe wymień odrazu bo jak zacznie lać to bedziesz robił rozrząd jeszcze raz. A co do łańcuszka to żeby go wymienić, musisz wyjąć wałki, także pasek musisz zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie będę musiał wymienić rozrząd. Jakie są najlepsze zestawy oraz jak to się przedstawia cenowo ?
Forum zostało przejrzane,ale nie usatysfakcjonowały mnie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie napisz do wandej doradzi ci i ceny ma spoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie będę musiał wymienić rozrząd. Jakie są najlepsze zestawy oraz jak to się przedstawia cenowo ?

Forum zostało przejrzane,ale nie usatysfakcjonowały mnie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Kup coś markowego np Contitech, SKF, INA (zdaje się robią na pierwszy montaż) a zamkniesz się i tak z pompą w 500. Do tego napinacz/tłumik drgań np FEBI za 150.

Pamiętaj, że z tyłu silnika masz łańcuch + napinacz. Niech mechanik dokładnie sprawdzi jego stan. To też się wymienia, a trzeba to tego rozpiąć rozrząd, więc warto ogarnąć za jednym zamachem, jeśli łańcuch ma oznaki zużycia.

Jeśli dobrze pamiętam, Audi zaleca wymianę co drugi rozrząd. Cena to niestety drugie tyle co przód :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, i ja muszę zmienić rozrząd, jak można jeszcze zweryfikować stan łańcucha? Dodam, że nic nie brzęczy nie dzwoni przy rozruchu, jeżdże na LM, auto ma nalatane 270 tysi w tym 100 na LPG, na rozrządzie przejechałem 80 tysi, poprzednia zmiana w 2011. Czy tam się jeszcze zmienia sam łańcuch czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\Panowie a w jaki sposób można sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd? Nie chce by mechanik sprawdzał, bo mam małe zaufanie do mechaników... Kiedy czegoś nie robiłem to w 90% przypadkach ceny zawyżone jak cholera, ale kłócenie się nie pomaga.. Mniejsza w to, po prostu moim zdaniem 90% mechaników powie tak czy siak do wymiany by zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaufany mechanik, który nie wymienia jak leci i specjalizuje się w VAGach sprawdzał na kompie kąty ustawiania wałków rozrządu.

Orzekł, że wszystko ok i żebym jeździł. 40 tysięcy przejechane i nadal wszystko ok.

Mój też przejechał blisko 80 tysięcy na rozrządzie, ale nie zamierzam go zmieniać. Interwał serwisowy to 180 tysięcy, a w silniku Contitech/SKF/Hepu, więc uważam, że mam potężny zapas.

Niedawno musiałem wymienić pasek wielorowkowy, więc była okazja posłuchać rozrządu. Pracował cicho i gładko.

Oczywiście nie namawiam, bo większość zaleci wymianę po 90-120 tysiącach. Wymieniacie wedle własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś markowego np Contitech, SKF, INA (zdaje się robią na pierwszy montaż) a zamkniesz się i tak z pompą w 500. Do tego napinacz/tłumik drgań np FEBI za 150.
Pamiętaj, że z tyłu silnika masz łańcuch + napinacz. Niech mechanik dokładnie sprawdzi jego stan. To też się wymienia, a trzeba to tego rozpiąć rozrząd, więc warto ogarnąć za jednym zamachem, jeśli łańcuch ma oznaki zużycia.
Jeśli dobrze pamiętam, Audi zaleca wymianę co drugi rozrząd. Cena to niestety drugie tyle co przód [emoji20]
@Azrael

Mozesz powiedziec czy to chodzi o napinacz hydrauliczny? Bo ja 40tys Km temu wymienialem rozrzad pompe wody i ten napinacz hydrauliczny? I teraz nie wiem co i jak. Mnie calosc w sklepie kosztowala niecale 700 zl. Produkt skf.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 troche drogo, ogolnie idzie dostac zestaw SKF z hydraulicznym napinaczem za ok 450zł tutaj u kolegów z forum.

a koledze pewnie chodzilo o napinacz łancucha rozrzadu ktory laczy walki rozrzaku jest on w okolicy grodzi silnika, zeby sie do niego dostac trzeba zdjac pokrywe zaworów. Cena niestety zaporowa, warto go skontrolowac przy wymianie rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...