Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niedoładowanie w 1.9 1Z passat B4


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie, sprawdziłem wszystko, szczelności podcisnień itd,

czy mozliwe jest że klapka wastegate się nie domyka, aczkolwiek zciagałem dźwignię z gruszki i gruszka jest tak wyregulowana że ma kilka mm zapasu żeby klapke dobrze domknąć???

nawet po odłączeniu wężyka czerwonego idacego do N75 turbina daje max 1150 na vagu, a powinna ok1800,.

czy poprostu spręzarka w turbo padła??? turbiny w ogóle nie słychać, żadnego nawet najmniejszego odgłosu,.

dzieki za pomysły co i ajk jeszcze sprawdzić,.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w logu statycznym grupę 010 MB jakie wartości podaje czujnik ciśnienia barometrycznego a jakie czujnik ciśnienia doładowania.

W logu dynamicznym dwóch grup jednocześnie czyli 003 z 011 sprawdź jakie są wartości masy zasysanego powietrza przez przepływkę by ewentualnie wykluczyć nieszczelność dolotu a najlepiej wklej tu linki tych logów. Manualnie możesz również sprawdzić stan wirnika (przynajmniej po stronie sprężającej oraz czy swobodnie się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa 010, barometryczne jest ok, doładowane max 1150.

szczelnośc tez sprawdzona całego dolotu i intercoolera,.

nawet sztange z gruszki zdejmowałem, żeby sprawdzić czy domyka, zamyka, jest na maxa zamknieta jeszcze z nadmiarem sztangi,.

a doładowania niema, odgłosu turbo też nie, nawet odłączajac czerwony przewód od spręzarki tam bardzo słabo dmucha,.

ja obstawiam padneta sprężarkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć lekko sztange o 2 obr i zobacz co sie stanie a jakie masz wskazania przepływki. Najlepiej zrób logi to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...