Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór polerki


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Wosk naklada sie recznie. Cleaner mozesz maszynowo ale nie rotacja a DA. Zasadniczo K@ do tego to kiepski pomysl

Scholl W09 można nakładać maszyną, DA idealnie do tego się nadaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc co to dokładnie te DA i czym różni sie od maszyny polerskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc co to dokładnie te DA i czym różni sie od maszyny polerskiej ?

DA to np.

Polerka Lare EPL-41 orbitalno-rotacyjna (DA = dual action) to idealna maszyna dla początkujących detailerów

jak i profesjonalnych zakładów detailingowych. Maszyna jest funkcjonalnym urządzeniem poza klasycznym

ruchem rotacyjnym posiada ruch oscylacyjny imitujący ręczne polerowanie. Zakres prędkości 2500-6500 opm

w połączeniu z ruchem oscylacyjnym umożliwia na szybkie w pełni kontrolowane prace polerskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rotacją da radę dopolerować lakier który wcześniej zostanie przeszlifowany papierem 2000/2500?? Mam kilka rys które musza byc usuniete papierem bo sama polerka ich nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pasty, gąbki i mocy maszyny. Do tej maszyny nie podali mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pasty, gąbki i mocy maszyny. Do tej maszyny nie podali mocy...

Podali :) 500watt

Griffe uważasz, że powiniem szukać ostylacji zamiast tej czy moge na początek miec tą??

Żeby nie było to to nie będzie pierwsza przygoda z polerowanie bo lata temu polerowałem auta ale wtedy była inna technika czyli na mokro. Farecla G3 itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pasty, gąbki i mocy maszyny. Do tej maszyny nie podali mocy...

Podali :) 500watt

Griffe uważasz, że powiniem szukać ostylacji zamiast tej czy moge na początek miec tą??

Żeby nie było to to nie będzie pierwsza przygoda z polerowanie bo lata temu polerowałem auta ale wtedy była inna technika czyli na mokro. Farecla G3 itp...

Ja mam lare epl-41 scholl S2 orange + twarda gąbka scholla i jest problem zlikwidować micro ryski po papierze 2500, natomiast tradycyjną maszyną wystarczy jeden ruch... ale mimo tego bardzo fajnie się pracuje DA i na 99% będziesz zadowolony, bo ja to już inny poziom zboczenia na tym punkcie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lare sie nie odniose ale dla Rupesa takie zadanie to zart.

Jesli masz zamiar sie troche w to bawic to i rotacja i DA sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lare sie nie odniose ale dla Rupesa takie zadanie to zart.

Jesli masz zamiar sie troche w to bawic to i rotacja i DA sie przyda.

Na pewno Rupes lub Flex to będzie następna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sie w to trochę pobawić więc prędzej czy później obie polerki sie przydadzą. Już kilka lat temu skończyłem z myciem auta szwamką itp i zacząłem kupować rekawice do mycia, mikrofibry, glinki, politury, woski itd ale czas na wyższy poziom bo przy mojej czarnej perle na B8 denerwuja mnie microrysy widoczne w słońcu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam EPL - 41 + pasty Manzerna i ładnie się tym poleruje. Wiadomo że przy DA trzeba się napracować dużo więcej niż przy rotacyjnej ale przy DA szkód nie narobisz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainwestowac do DA w pady i pasty dekowane do tego typu maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej polerce

http://allegro.pl/polerka-makita-sa7000c-1600-wat-i4406645891.html

Nie jest najtańsza ,ale też nie jest to górna półka .

Prosze o poradę , czy ten sprzęt będzie OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiscie zaczynalem od Makity ale od modelu 9227CB w stosunku do podanej przez Ciebie ma mniejsza moc i jest troche lzejsza, za to jest sprawdzona maszyna przez detailerow na calym swiecie.

Przez moje rece przewinelo sie troche maszyn roznej masci, ale Makita nie zostala sprzedana. Jest ciezka, wrecz bardzo ciezka co czasem jest jej wielka zaleta :) poza tym to typowy wol roboczy - nie do zajechania.

Zadna maszyna nie pociagnie tyle godzin bez przerwy. Dzieki tym cechom to taka bron ostateczna w walce z twardymi lakierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Griffe za odpowiedź , wolałem się spytać , bo proponowano mi w sklepie jakąś celmę :kox: ,

ale już za sam wygląd ją zdyskfalifikowałem .

Maszyna musi dobrze leżeć w rękach , tworzywo i obsługa musi być przyjazna.

W pracy używam Makity,Hilti,Flex na budowie i przekonałem się że warto wydać parę groszy więcej ale używać profi urządzeń.

Dlatego się zastanawiam na Makitą SA7000C ,ale jeśli potwierdzasz mój wybór to będę zamawiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądałem allegro za jakimś pomysłem-gadżetem na zimę (mróz/śnieg) czy ktoś próbował, używał plandeki-foli na cały samochód? Chodzi mi głównie o okres zimowy, to drapanie szyb, miotełka i odgarnianie śniegu z karoserji nie mówie, że bardzo uciążliwe, bo na szyby to 5min i gotowe, ale odgarnianie tego śniegu..

Chciałbym na próbę kupić i zastosowć czy sprawdzi egzamin. Czy dużo zabawy z zakładaniem, ściąganiem..? Jakaś konkretna?

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...