Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Funkcja Start / Stop a turbina (Start-Stop)


Audiofilm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy. Dzisiaj trochę cisnąłem na trasie swoją furą, w pewnym momencie dojechałem do świateł i silnik wyłączył się za sprawą funkcji Start/Stop. Olśniło mnie wówczas i w głowie pojawiło się pytanie: Jak ma się rzeczona opcja do nagrzanej po pałowaniu turbiny? Nie sądzę, aby była ona podtrzymywana, bo to chyba nie ta liga. Czu turbina dostaje wówczas po tyłku, czy ma się dobrze? Audi coś zaczarowało? A może lepiej nie korzystać ze Start/Stop, gdy się walczy na trasie? Dzięki z góry za sensowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam już 2 lata z funkcja start stop - cały czas załączona i nic się nie dzieje, a gdy auto jest bardzo gorące, zimne, pada deszcz, jesteś na wzniesieniu i tym podobnym to funkcja S/Stop się nie włącza, więc i pewnie turbina ma jakiś sensor i reguluje systemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyłączam gdy tylko uruchomie silnik , pomijając aku, rozrusznik itd wkurza mnie jak na światłach podjeżdzam 2metry i mi sie silnik włącza i za chwile wyłącza i tak wkółko :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ta "mała dyskusja" nie bardzo mnie satysfakcjonuje. "Jakieś elektryczne podtrzymanie smarowania" to za mało informacji w obliczu pytania drążącego moją łepetynę. :grin: Czy na sali jest ktoś, kto potrafi sensownie wytłumaczyć działanie tego systemu i podeprzeć obrazowymi argumentami? Korci mnie, żeby w konfiguracji unieszkodliwić Start/Stop, ale generalnie lubię z niego korzystać. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, funkcja START/STOP była montowana w każdej b8? Bo u mnie chyba tego nie ma albo jest to jakos wyłączone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftach była to opcja , w poliftach każdy to ma ...dodatkowo teraz w salonie nie kupisz nowego audi bez tego , każdy model to ma :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... chyba jest elektryczna pompa wody ale nie oleju

tu jest jak to wylaczyc w A5 (pewnie podobnie w A4) - oczywiscie "kabelek" trzeba miec

stemei.de VCDS Codierung Webdesign - Stefan Meier - Start/Stopp Automatik - VCDS Codierungen, Webdesign

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! AFAIR = As Far As I Remember, czyli "z tego co pamiętam":).

Co się tyczy nagrzania silnika, to jeszcze nie rozpracowałem systemu, bo np. ostatnio na ciepłym silniku zatrzymywałem się, a Start/Stop nie zadziałał. Jestem w trakcie wzmożonego trybu obserwacji występujących zależności. :kox:

Natomiast wyłączenie - jeśli już - występuje natychmiast po zatrzymaniu się. Dojeżdżasz na biegu jałowym np. do świateł, zatrzymujesz się, silnik się wyłącza, a że masz nogę na pedale hamulca - zaciągasz ręczny (elektronik). Gdy czas ruszyć, wystarczy wcisnąć sprzęgło lub hamulec, a silnik się uruchamia, zwalniasz ręczny i fruuuu... Dla mnie ogromne wygodnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba auta z tą funkcją mają przycisk przy biegach po prawej stronie takie A OFF ? żeby rozwiać mrzonki tych którzy myślą że to mają :wink: ps. ja niestety nie mam takiego przycisku, szkoda :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...