Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzic poziom oleju na MMI


asus90

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywi

---------- Post dopisany at 08:35 ---------- Poprzedni post napisany at 08:25 ----------

Oczywiście że tak.

Jak się nie mylę to taki komunikat pojawia się jeśli chcemy sprawdzić poziom oleju w nieodpowiednich warunkach pomiarowych.

Odpowiednie warunki to: uruchomienie silnika i osiągnięcie odpowiedniej temp. oleju, wyłączenie silnika i odczekanie 2 min. Tak więc jeśli np. zrobimy tak: dolewka oleju na zimnym silniku i potem chcemy sprawdzić poziom oleju to on będzie właśnie niedostępny. Celowo piszę tu o dolewce bo system z tego co zauważyłem pokaże nam poziom oleju nawet jeśli nie spełnimy wyżej opisanych warunków ale jeśli nie był również dolewany olej (otwierana maska) na podstawie zapisanych danych z poprzednich odczytów (pomiarów).

Wszystko to co napisałem nie jest dokładnym opisem rzeczywistości tylko są to przeze mnie zaobserwowane zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem, bo probowalem juz otwioerania maski kilkakrotnie, rozgrzewania silnika do temperatury roboczej, wyłaczania na 2 minuty i nic. Za kazdym razem "komunikat iz nie ma mozliwoasci prawdzenia poziomu oleju" czyzby czujnik padł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic ci nie padło, jeśli chcesz wywołać informację o poziomie oleju to zrób tak:

1. rozgrzej silnik,

2. wyłącz zapłon,

3. uruchom kontrolki (bez uruchamiania silnika)

4. odczekaj 2 minuty i wejdź w mmi i zobacz stan oleju.

u mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nie dziw. Mialem wiele taki kliento co sobie wgrali pl i pozniej funkcji brakowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic ci nie padło, jeśli chcesz wywołać informację o poziomie oleju to zrób tak:

1. rozgrzej silnik,

2. wyłącz zapłon,

3. uruchom kontrolki (bez uruchamiania silnika)

4. odczekaj 2 minuty i wejdź w mmi i zobacz stan oleju.

u mnie działa :)

A to za każdym razem, gdy chce się teraz po wymianie sprawdzic poziom - to tyle trzeba czekać? To coś jest nie teges w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzania oleju przw wymanie sluzy narzedzie specjalne uniwersalna miarka oleju. Trzeda ja odpowiednio ustawi pod dany silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. czy możecie podać jak u Was wygląda kwestia spalania benzyny i oleju w tym 211KM silniku (rocznik min 2009)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. czy możecie podać jak u Was wygląda kwestia spalania benzyny i oleju w tym 211KM silniku (rocznik min 2009)?

Zmiany oleju robię co 12-15 kkm. Pierwsza CDNC(03.2009) spalała mi ok.2L Castrola 5w30LL. Obecna, tez CDNC tylko modelowo`11(07.10) 0,7-1L Motula 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 b8 2.0tfsi 211 koni rok 2010 trasa spokojna jazda pali 8,5 w mieście 12 i więcej w zależności od stylu jazdy a oleju dolewam okolo 1 na tys km.

Zastanawiam sie nad wymiana odmy lecz nie jestem pewien czy to pomorze

:kwasny:

---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 19:03 ----------

a Tobie ile pali oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 b8 2.0tfsi 211 koni rok 2010 trasa spokojna jazda pali 8,5 w mieście 12 i więcej w zależności od stylu jazdy a oleju dolewam okolo 1 na tys km.

Zastanawiam sie nad wymiana odmy lecz nie jestem pewien czy to pomorze

:kwasny:

---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 19:03 ----------

a Tobie ile pali oleju ?

litr na 1000km??? o mamuńciu!!! Faktycznie w tych silnikach za gubienie oleju odpowiada miedzy innymi wadliwa odma...tak jak w opisywanym na forum silniku ALT. Ja mam ALT i oleju nie gubi wiec nie wiem czy to jedyny powód. Niektórzy odmę przerabiali według jakiegoś schematu. Jednym podobno pomogło, inni plują sobie w brodę że wyrzucili kasę w błoto bo silnik nadal gubi olej. Po prostu te dwulitrowe jednostki chyba tak mają, czasem trafi się taka ci bierze może mniej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania, dzisiaj udało mi się osiągnąc 6,3l:D, 2 osoby on board;p, tempo spokojne max 120( przy wyprzedzaniu) a tak 100km/h.

Mysle że na autostradzie można poniżej 6 śmiało zejść;p dla mnie to szok normalnie:D ps. oleju mi zre 100-150gram na 1 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem audoi 2 tygodnie temu i przejechalem przez ten czas jakies 1,5tys km i jeszcze nic nie spalil oleju,benzynki lubi troche wypic ale tez lubie mu depnac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że na autostradzie można poniżej 6 śmiało

Yes, A4 góra św. Anny- 0,0L:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją 4kę (silnik 180KM) mam od salonu czyli wszystkie kilometry moje :wink: najmniej na trasie udało mi się 8l/100 w mieście 10-12 czasami wyżej zależy jak mam ciężką nogę w danym dniu. W chwili obecnej mam najechane 23000km i w sumie dolałem 3l oleju czyli średnia to jakieś 0.13-0.14l na 1000km, myślę że to całkiem przyzwoity wynik jak na moją jazdę, zwłaszcza że nogę mam raczej ciężką:wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem tzn wczoraj jak sprawdzalem poziom oleju to pokazalo ze cos tam ubylo:kwasny: dolalem ok 300ml i od tam tego momentu nie pokazuje mi nic pisze na komputerze ze chwilo nie ma info o poziemie oleju w silniku, nie wiem czemu nie chce pokazac czy zaduzo dolalem czy co. Dodam jeszcze ze nie zapalila sie kontrolka od oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...