Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrywanie DVD dla MMI 3G HIGH


artua2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórym pewnie wiadomo nie wystarcza nagrać płytkę z filmem czy teledyskami by nasz odtwarzacz DVD ją odtworzył. Sam po zakupie auta tydzień czasu szukałem sposobu nagrania płytki w dobrej jakości obrazu i dźwięku. Potrzebny nam do tego będzie program do ściągania plików z internetu oraz program tworzenia DVD.

godnym uwagi programem do ściągania klipów bezpośrednio z youtube z przeglądarki firefox jest Downloadhelper którego sposób instalacji znajduje się poniżej:
 

 


a sam program tutaj:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/video-downloadhelper/

http://chomikuj.pl/riddick74/Programy

http://darmoweprogramy.net78.net/index.php?id=35

kolejnym programem który potrzebujemy jest jakiś kreator DVD, tutaj jest wiele do wyboru ale niestety nie każdy sobie radzi.
Ja polecam kreator "Daniusoft DVD Creator 1.2.0" jest on po angielsku ale na pewno każdy sobie z nim poradzi. Naprawdę warto zassać go z chomika bo pozostałe dostępne i darmowe wersje znajdujące się w internecie są wersjami trialowymi ze znakami wodnymi lub nagrywające tylko część plików)

program znajduje sie w linku poniżej:

http://www.top4download.com/daniusoft-dvd-creator/qfmzhvgn.html

-teraz jak już mamy oba programy zaczynamy ściągać poprzez downloadhelpera nasze pliki bezpośrednio z youtube (należy pamiętać by ściągać plik MP4 oraz w najwyższej jakości)
-wrzucamy filmy do kreatora który dalej już wszystko sam konwertuje i nagrywa...

jest jeden minus którego nie udało mi się wyeliminować,jest nim brak możliwości przewijania filmu czy teledysku... można jedynie przewijać cały utwór.

Powodzenia !!! :thumbup1:

************************************************************************

 

 

A ja wam podeślę inny program do konwertowania filmów nie tylko z YouTube.

 

Pobierzcie to:

Free Studio 6.5.3.713 - dobreprogramy

Do ściągnięcia teledysków lub co tam chcesz z YouTube użyj ten podprogram (Free YouTube Download) z pakietu który zassałeś.

A do przekodowania na plik odtwarzany przez MMI (MPEG2) użyj tego programu z zassanego pakietu (Free MP4 Video Converter) wybierając opcję MPEG2 i PAL DVD VIDEO RESOLUTION VIDEO 720x576, MPEG2, 5 Mbit/s; AC3 128 Kbit/s, 44.1 kHz

 

########################################################
 

Plyta DVD+R
converted?src_path=http%3A%2F%2Fp.gg.pl%

wybierasz piosenke na youtubie
wchodzisz na ta strone
https://www.onlinevideoconverter.com/pl/video-converter

wklejasz to co wybrales z youtube i zmieniasz na mp4
sciagasz ten program



Windows DVD Maker 2016 Free Download - Convert & Burn Your Videos to DVD
windows-dvd-maker.com


jak juz sciagniesz zainstalujesz otwierasz go
piosenka ktora sciagnales dodajesz do tego programu . po wlaczeniu bedziesz mial Add Videos
zalduje sie ona w ciagu paru sekund i klikasz tylko start i czekasz az sie wypali na plycie
wyjmujesz wkladasz do auta i koniec

2017-04-23_13.37.30.jpg



****************************************************

Odnośnie 3G+ , ja robię to tak:    [KARTA SD]

MMI3G +

Potrzebne programy: 

Free Make Video Converter

Pobieranie z Youtube'a:

Ja korzystam z tej stronki : Youtube MP4 Download (zaznaczamy MP3 + MP4 - rozwijamy)

----------------------

Odpalamy program, pobrany plik z muzyką upuszczamy do programu lub klikamy VIDEO i wyszukujemy po lokalizacji (wyszukany plik zaznaczamy,a następnie klikamy otwórz)

Po dodaniu, klikamy zaznaczony kółkiem obszar "do MPEG"

a4-1.png

Następnie ukazuje nam się pole, w którym musimy dodać swój profil z własnymi ustawieniami. W tym celu klikamy zielony plusik, zaznaczony na obrazku. Lokalizacja, w której zapisany zostanie plik po konwertowaniu możemy zmienić w miejscu, gdzie zaznaczyłem czerwoną linią (klikamy na 3 kropeczki)

a4-2.png

Wyskakuję nam kolejne okienko, parametry ustawiamy według obrazka poniżej 

a4-3.png

Po dodaniu własnego profilu, klikamy przycisk "Konwertuj". Profil tworzymy tylko jeden raz, przy następnym konwertowaniu będzie on już widniał na liście.  Można konwertować kilka plików w jednym momencie, wystarczy tylko dodać na początku więcej plików. 

a4-4.png

 

Program jest darmowy, więc na początku i na końcu filmiku pojawia nam się znak wodny.  Jak ktoś ma wolną kaskę, to za niedużą kwotę można kupić subskrypcje na rok (9$).


*********************************************************************************



 

 

1. Wybieramy interesujące nas teledyski na youtube

2. Ściągamy je za pomocą https://www.onlinevideoconverter.com/pl/youtube-converter w formacie .mp4

3. Za pomocą programu Free Make Video Converter konwertujemy pliki .mp4 na .mpeg ( dokładnie tak jak opisane w 1 poście)

4. Instalujemy program NERO VIDEO i tworzymy DVD VIDEO z interesujących nas już przekonwertowanych plików .mpeg

5. Po nagraniu wszystko działa na 3G HIGH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przydatne info :good:


Tu nagrywanie MMI 3G+  2012-2015
 

WWW.ACROK.COM

Audi MMI Video Converter: Convert video to Audi MMI supported video format, Convert FLAC to Audi MMI supported audio to successful play...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką płytę najlepiej wybrać DVD-R czy DVD+R i z jaka prędkością.

DVD+R jest następczynią -R i jest podobno lepsza szybsza i wogule ale po coś chyba -R produkują musi być w niej coś dobrego tak to by została tylko +R

na Wikipedii znalazłem:

  • DVD-R - lepsze do materiałów filmowych
  • DVD+R - lepsze do rejestracji danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik MMI jest zaraz nad klimatronikiem .

Jesli nie masz kamery lub TUNERA TV to na bank brak wejscia :wink:

Ostatnio słyszałem gdzieś, że w mmi 2G i 3G można spokojnie wlutować zieloną wtykę jak się jej nie ma.

warto to sprawdzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jeszcze inny program polecacie do nagrywania mp4 na DVD bo skończył mi się okres próbny Daniusoft DVD Creator i nie nagram płyty:facepalm:

Nero Programy - riddick74 - Chomikuj.pl

programy do Nagrywania plyt CD/DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy można jakoś obejść komputer kodowaniem zeby szło oglądać dvd filmy teledyski podczas jazdy a nie tylko jak auto jest na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ok płyta nagrana lecz główny cd jej nie odtwarza dvd mam w bagażniku od nawigacji ale nie wiem jak to uruchomić ma ktoś pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMI 3G + z dyskiem twardym

Piszesz ze masz DVD w bagazniku stąd moje pytanie było jakie masz MMI :wink:

Miałes dokladane ? daj fotke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz NAVI 2 generacji czyli tak jak myslałem 2G HIGH :wink:

Czytnik DVD sluzy tylko do odtwarzania map .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo MMI 3G LOW mozna poszerzyc o kamere cofania oraz AMI no to skoro mozna zalozyc kamere cofania to odtwarzac filmy tez powinno sie dac

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden minus którego nie udało mi się wyeliminować,jest nim brak możliwości przewijania filmu czy teledysku... można jedynie przewijać cały utwór.

Powodzenia !!! :thumbup1:

Działa przewijanie tylko trzeba panel odtworzyć (przewijania zmiany kawałków pauzy meni itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...