Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż turbinki CAHA Problem.


dobry1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszystko pasuje idealnie ,kolega mumen pisze o problemie cyt. kruciec przy zasilaniu nie pasuje :eusathink:.Może ktoś wyjaśnić o co chodzi ?

---------- Post dopisany at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany at 05:59 ----------

Turbo założone i faktycznie jest problem turbina CAHA o nr.03L 145 701E ma inna obudowe w czesci czystej, trzeba wymienić łacznik który jest pomiedzy turbina a rura która idzie do interkulera (jaki nr.cześći ma on ?) skreciłem w całość na starym łaczniku wymieniając uszczelke stosujac długie śruby i niestety już przy 2000obr w miejscu łaczenia jest przedmuch ( gwizda) :kwasny:

Wszystkie sugestie mile widziane.

---------- Post dopisany 17-03-2013 at 09:51 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2013 at 21:53 ----------

Problem rozwiazany autko mam modelowo 2009 turbinke CAHA kupiłem z 2011r ,szukałem czesci o nr.03L 131 111 G .(cena czesci w ASO przeraża 350 zł , na aledrogo 38zł )Przy turbinie CAGA łacznik jest metalowy (uszczelka blaszana w tym roczniku, krutsze śruby) natomiast z CAHA 2011 łacznik jest plastykowy w którym oring jest gumowy oraz potrzebujemy dwóch dłuższych śrub :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o CAHA vs CAGA ale "starsza" a "nowsza" turbina. Metalowy lacznik jest w starszych CRach i tyle

e9f016f742385e73m.jpg

dac8f2a7c33f3f75m.jpg

czesc nazywa sie "tłumik" i wlasnie chyba za eliminowanie gwizdow jest odpowiedzialna

EDIT

turbina i tlumik to osobne czesci sprzedawane jako nowe osobno i takze najczesciej osobno oferowane jako uzywane...

Znaczy sie sprzedawca oferujac "komletna turbine" nie musi dawac "tlumika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu przy zakupie turbiny trzeba pamiętać aby była kompletna i wtedy pasuje p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza panowie turbawke naprawede nówke szt. kupiłem w bardzo dobrej cenie,tylko ten drobny problem z łacznikiem (tłumikiem)

Temat tłumika (wystepujacych różnic) chyba nie był poruszany na forum :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do CAGA mogę dać turbinę od nowszego CAHA nr 03L 145 701E  dokupić tłumik drgań i będzie pasowało P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...