Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło się ślizga po chipie 2.0 TDI CR


siwy8416

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze kiedy moment rośnie w miarę równomiernie a Ty od 1500-2200 obr masz duży wzrost a później spada lepiej jak by to było inaczej rozłożone... takie moje zdanie ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sprzęgło ma zbyt słaby docisk i nawet nowe nie zwytrymuje takiego przyrostu Nm :decayed:

A u mnie nie ma takiego problemu :eusathink: czy to wina marki sprzegła ? ( SACHS ,LUK )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ta krzywa rośnie w zasadzie proporcjonalnie do oryginalnej, nie ma chyba specjalnych odchyleń oprócz przyrostu co przecież było celem tego programu, kiedyś ten moment i tak trzeba było osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sprzęgło ma zbyt słaby docisk i nawet nowe nie zwytrymuje takiego przyrostu Nm :decayed:

A u mnie nie ma takiego problemu :eusathink: czy to wina marki sprzegła ? ( SACHS ,LUK )

Raczej złego programu :decayed: Nm może nawet wstawać wcześniej ale wzrost powinien być bardziej płąski a najwyższa wartość w okolicach 2500obr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sprzęgło ma zbyt słaby docisk i nawet nowe nie zwytrymuje takiego przyrostu Nm :decayed:

A u mnie nie ma takiego problemu :eusathink: czy to wina marki sprzegła ? ( SACHS ,LUK )

Raczej złego programu :decayed: Nm może nawet wstawać wcześniej ale wzrost powinien być bardziej płąski a najwyższa wartość w okolicach 2500obr :wink:

:thumbup1::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej złego programu :decayed: Nm może nawet wstawać wcześniej ale wzrost powinien być bardziej płąski a najwyższa wartość w okolicach 2500obr :wink:

opluwac jest latwo

tu wykres z tego watku

image.jpg

oraz dla porownania pierwsze lepsze 3 wykresy 2.0tdi CR z podforum z wykresami

little_bricks_hotmail_com.jpg

zacinajcy_sie_N_75_przed.jpg

012832.jpg

zwyczajnie widac, golym okiem, ze wykres autora watku nie jest ani mocniejszy ani ostrzejszy (w zasadzie to lajcik wgledem pozostalych)

Zaznaczam, ze nie oceniam zadnego z modow jedynie ustosunkowuje sie do zarzutu, ze zla charakterystyka winna jest klopotm ze sprzeglem

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tuner też twierdzi, że ten program to lajcik, po prostu sprzęgło się skończyło, nie jestem pierwszym właścicielem tego auta, kupiłem je jak miało 136 tyś, teraz ma 143 tyś przebiegu i tylko dlatego mam wątpliwości. W moim poprzednim samochodzie, VW Passat B5, sprzęgło wytrzymało mi od nowości 250 tyś, przy Audi mam mieszane uczucia ale podobno nowe auta są mniej wytrzymałe jeżeli chodzi o te elementy (sprzęgło, dwumas). Wymienię najpierw to sprzęgło, bo dostanę od mechanika gwarancję, że do 100 tyś sprzęgło przy tym programie nie siądzie i nie będzie się ślizgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sprawdzić czy u mnie w BRD (206 km i 420 Nm) po programie ślizga się sprzęgło, bo ostatnio zuważyłem coś takiego że jak jadę tak np 60 na trzecim biegu i daję gaz do dechy i szybka zmiana na czwarty bieg to po zmianei następuje taka krótka chwila zawaczania jak by auto przestawało jechać, a po chwili znów ciagnie. Może to lag ale wcześniej czegoś takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa 2 mozliwosci:

na wzrok: czyli patrzysz czy obroty nie rosna szybciej niz predkosci jakby w automacie

na wech: czy nie capi spalenizna (taki ostry smrod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac o tym sprzegle zastanawiam sie czy jest sens robienia wkoncu programu? na co zwrócić uwage podczas robienia programu? i czy jest okreslone jak powinien leciec prawidlowo wykres zeby sprzet nie dostawal po d*pie? kazdy mowi plasko...ale konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną sytuacje 1,8t seria 150km po zmianie 190km sprzęgło razem z kołem padło po kilku dniach wymiana na nowe i ku mojemu zdziwieniu pasował komplet od 190km i teraz narazie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sprzęgło ma zbyt słaby docisk i nawet nowe nie zwytrymuje takiego przyrostu Nm :decayed:

Ok skoro jest słaby docisk to czemu to sprzeglo wytrzymuje oryginalnie w 170ps. Przeciez to jest to samo sprzeglo. A nam wszystkim po chipie od razu sprzegla padaja. ja mam ten sam problem po chipie na jakies 400nm od razu sprzeglo zaczyna slizgac a na sprzegle jest przejechane jakies 40 tysi. Wiec co trzeba byloby zrobic. Przesunac max moment na wyzsze obroty? Boje sie wymiany bo to ogromny koszt a jak po wymianie okaze sie to samo to 3 tys w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docisk mozna wzmacniac... polega to na tym "z grubsza", ze bierze sie 2 dociski, wyciana "sloneczko" z jednego i doklada sie drugie sloneczko do jednego docisku ... takie cos z fotostory mozesz namierzyc na necie (widzialem na forum golfa). Sa firmy, ktore "za pieniadze" (okolo tysiakaa ) wzmacniaja dociski.. ale czy to "ten sam patent" czy cos innego nie mam pojecia

Dowiedzialbym sie czy po tej operacji pedal sprzegla nie bedzie chodzil "za ciezko" bo w sumie co to za fun z auta, ktorym przejazd przez korki to meka panska

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sprzęgło ma zbyt słaby docisk i nawet nowe nie zwytrymuje takiego przyrostu Nm :decayed:

Ok skoro jest słaby docisk to czemu to sprzeglo wytrzymuje oryginalnie w 170ps. Przeciez to jest to samo sprzeglo. A nam wszystkim po chipie od razu sprzegla padaja. ja mam ten sam problem po chipie na jakies 400nm od razu sprzeglo zaczyna slizgac a na sprzegle jest przejechane jakies 40 tysi. Wiec co trzeba byloby zrobic. Przesunac max moment na wyzsze obroty? Boje sie wymiany bo to ogromny koszt a jak po wymianie okaze sie to samo to 3 tys w bloto.

w oryginalnych 170KM przebieg momentu wygląda inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photo.php?fbid=156318194529854&set=a.109889702506037.17636.100004550227674&type=1&theater to i ja sie dolacze w czwartek robilem chip silnik jak w opisie bfb seria 163km. po hamowni wyszlo 173km. program i wyszlo 202.5 km jeden dzien jazdy i po sprzegle mam . przebieg auta 120 tys .

---------- Post dopisany at 23:48 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ----------

IMG_1216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...