Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


Moduł nabyłem od użytkownika allegro;

Informacje o Użytkowniku Be-Smart

http://allegro.pl/show_user.php?uid=10950975

Do montażu modułu potrzebujemy;
36_3.jpg Moduł DRL
36_2.jpg Włącznik DLR 8E1 919 094 C 5PR

8_L0971883.jpg Kostka DRL: 8L0 971 883(info M1etek)

000_979_009_7876692581217607023.jpg Piny 000 979 009E

20141229_171558.jpg Przekaźnik PRE0004

Moduł DRL wpinamy w Moduł MCE w naszym aucie (u mnie wersja HIGH) http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/ Moduł załącza się sam po odpaleniu auta :wink:

Ściągamy osłonę pod kierownicą i podpinamy przewody z modułu DRL w następujący sposób;

czerwony-plus wpięty do śruby która jest za pedałami na ścianie grodziowej,plus idzie przez przekażnik żeby dało się włączyć/wyłączyć światłą DRL
niebieski-masa przykręcona na lewym słupku śrubą

fioletowy x2-do lamp w MCE gniazdo B

zielony-do MCE gniazdo B lub C (w zależności co chcecie aby wyłączało światła DRL)

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]fioletowy przewód
Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]fioletowy przewód
Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały] przewód zielony wpinasz w jeden z nich DRL gaśnie przy
Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny] przewód zielony włączeniu świateł mijania
lub
Gniazdo C (32-pin)

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]p.zielony wpinasz w jeden z nich
Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego (WY) [szaro/czerwony] p.zielony drl gaśnie po postoju

Moduł i przekaźnik zamontowany w aucie
36_4.jpg

Przełącznik DRL jest sterowany masą, jak podepniesz bez przekaźnika to działa na odwrót!!!
0- włączony
1-wyłączony

Podpięcie przekaźnika;

Pin 30- plus ze śruby za pedałami

Pin 85- plus po zapłonie

Pin 86- masa z przełącznika drl

Pin 87- pusty

Pin 87a- plus podpinamy do modułu drl

aaa.jpg

Podpięcie przełącznika DLR:

Zasilanie przełącznika DRL bierzemy z pinów przełącznika świateł
Pin 3 – aktywacja świateł DLR (masa na przekaźnik )
Pin 4 – iluminacja 0/1 (Pin 1-Zasilanie świateł mijania i postojowych po stacyjce [czarny])
Pin 5 – masa włącznika i iluminacji (Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy] )
Pin 8 – iluminacja DRL (Pin 17-Zasilanie przełącznika świateł [szaro/niebieski] )

Bezpiecznik który jest zamontowany w module przeniosłem do skrzynki bezpiecznikowej

Schemat :wink:
image.jpg

Osoby posiadające w aucie ori CLH zamieniając przełącznika na CLH/DRL dokładają tylko jeden przewód do posiadanej kostki przełącznika w pin3 :wink:

Osoby posiadające u siebie przełącznik z regulacją zasięgu świateł+clh mogą wykorzystać pokrętło z clh czuli pin.7 wtyczki ,tylko w takim przypadku trzeba w inny sposób podpiąć przekaźnik.(

Przełącznik clh działa poprawnie względem włącz/wyłącz tj;0-włączone 1-wyłączony tylko w przełączniku są cienkie ścieżki i żeby go nie spalić też dokładamy przekaźnik.

(Info o działaniu przełącznika clh od forumowicza , nikt nie pamiętam :facepalm: )

Podpięcie przekaźnika;

Pin 30- plus ze śruby za pedałami

Pin 85- plus po zapłonie

Pin 86- masa z przełącznika drl

Pin 87- plus podpinamy do modułu drl

Pin 87a- pusty

20141229_171618.jpg




Edytowane przez ucho.77
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nieco głupie pytanie tył też się zapala? ja dopiero przymierzam się do modzenia mojej B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie, wiadomo światła do jazdy dziennej led, które można zakupić np. na allegro mają oznaczenia na szkłach o homologacji RL, jak wiadomo lampy w naszych autach nie mają tej homologacji, więc jak to jest np. przy kontroli policji lub przeglądach okresowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie, wiadomo światła do jazdy dziennej led, które można zakupić np. na allegro mają oznaczenia na szkłach o homologacji RL, jak wiadomo lampy w naszych autach nie mają tej homologacji, więc jak to jest np. przy kontroli policji lub przeglądach okresowych??

dowód poleci :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie, wiadomo światła do jazdy dziennej led, które można zakupić np. na allegro mają oznaczenia na szkłach o homologacji RL, jak wiadomo lampy w naszych autach nie mają tej homologacji, więc jak to jest np. przy kontroli policji lub przeglądach okresowych??

dowód poleci :decayed:

tak się właśnie domyślałem :facepalm:

Miałem coś podobnego zamontowane w poprzednim aucie, z tą różnicą, że z automatu zapalały mi się światła z przodu oraz z tyłu (bez podświetlenia tablicy rejestracyjnej) i jak byłem na przeglądzie to mi się pan diagnosta do tego doczepił i kazał zdemontować na miejscu, albo nie podbije dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze lampy nie mają tych oznaczeń , więc teoretycznie jest to nie legalne...,

ale szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze aby mundurowi szukali oznaczeń na ori lampach,

jak ktos miał takie doświadczenia, proszę się pochwalić....

zastanawia mnie też fakt czy auta które z fabryki maja takie właśnie rozwiązanie maję te oznaczenia na lampach czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co w przypadku SD-2 tylko trochę drożej. Ja mam SD-2 już jakiś rok z regulacją świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie, wiadomo światła do jazdy dziennej led, które można zakupić np. na allegro mają oznaczenia na szkłach o homologacji RL, jak wiadomo lampy w naszych autach nie mają tej homologacji, więc jak to jest np. przy kontroli policji lub przeglądach okresowych??

dowód poleci :decayed:

tak się właśnie domyślałem :facepalm:

Miałem coś podobnego zamontowane w poprzednim aucie, z tą różnicą, że z automatu zapalały mi się światła z przodu oraz z tyłu (bez podświetlenia tablicy rejestracyjnej) i jak byłem na przeglądzie to mi się pan diagnosta do tego doczepił i kazał zdemontować na miejscu, albo nie podbije dowodu

podczas kontroli nie poleciał i przegląd auto też teraz przeszło na tych lampach

---------- Post dopisany at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ----------

a jak dobrze kojarzę to oznaczenie lamp w b6 jest na wlepce na lampie bo szkło jest gładkie:decayed:

3045216895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy moduł podłączony i wszytsko działa poprawnie

mam taki włącznik drl

włącznik regulacja świateł z DRL Audi A4 b6 b7 (3098030686) - motoAllegro

pytanie jak go podłączyć

dzisiaj miałem powalczyć ale za zimno w garażu

skorzystałem ze zdjęcia kolegi ucho.77 który bardzo pomógł w rezaniu modułu

fotka pinów z włącznika

20121201_212148.jpg

jak na moja podkreślam słabą wiedze o elektro. to

Pin 3 – aktywacja świateł DLR (masa na przekaźnik JZC-21F 10ADC12V z przekaźnika masa idzie na moduł ? )

Pin 4 – iluminacja 0/1 ( iluminacja podłączona pod gałki przełącznika świateł, świeci po stacyjce tylko który pin lub kolor kabla )

Pin 5 – masa włącznika i iluminacji (Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy] )

Pin 8 – iluminacja DRL (Pin 17 Zasilanie przełącznika świateł [szaro/niebieski] )

i które bolce w przekażniku

fotka przekaznika

10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e.jpg

a i jeszcze jedna sprawa jeśli nie dam przekaznika to masa z pinu 3 bezpośrednio do modułu?

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wlaczniku RDL po bokach masz takie wasy, tak samo bedzie na obecnym wlaczniku zakladam ze masz tylko regulacje swiatel :eusathink:

ja zdemontowalem oslonke pod kierownica i wlacznik swiatel i wtedy masz super dostep do tego wlacznika, bez problemu go wyciagasz do siebie odpinasz wtyczke podpinasz sie odpowiednio w piny i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andr3i włącznik dokupiłem dodatkowo żeby mieć możliwość wył. modułu i głównie chodzi mi który pin w głównym włączniku jest po stacyjce

bo nie mam miernika zebu szukac

w razie czego znajde żarówke 12v i zrobie sobie próbówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przewoźnika jak podejmiesz włącznik to światła będą włączone na 0 jak co jutro mogę rzucić opis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok super na pewno sie przyda

dzis obleciałem kilka sklepów za przekaznikiem i lipa, zostaje net tylko przesyłka drozsza od przekaznika :facepalm:

czym podłaczyłes do włacznika drl bo tam sa takie cieńkie piny, a kostki ori nie mam?

lutowac i termokurczliwą zakryć, nic sie nie stanie

moduł super sprawa, ale nadal zostało przyzwyczajenie ze wsiadam i łapie za włącznik

czesto robie krótkie trasy ze auto gasze po 5-10 min. dlatego zamontowałem moduł

znalazłem twój filmik, plus taki ze masz bizenony

nie myślałeś o ledach i eleminacji żółtego koloru ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłych ksenonach ten paten działa również ?

Przydałby się schemat połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł działa przy zwykłych xenonach, a schemat masz u góry

a przy okazji plus po stacyjce to pin nr. 1 z włącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...