Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Macie coś źle zamontowane.

Proponuję jeszcze raz sprawdzić podłączenie a najlepiej wrzucić na forum zdjęcia z dokładnie widocznymi kolorami kabli instalacji samochodowej.

Przy prawidłowej instalacji nie ma prawa nic migać.

Druga sprawa, w instalację wpinamy się na kabelkach WYCHODZĄCYCH z modułu MCE, w te KTÓRE IDĄ do żarówek, nie na zasilaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zaraz po montażu okazało się, że moduł po odpaleniu silnika potrafi włączać i wyłączać światła drogowe (na 30%) w nieregularnych odstępach czasu. To też oznaczało, że coś jest źle podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napisałem w tej sprawie do producenta.

Polecił podłączenie czarnego przewodu pod "+".

Od tamtej pory światła zapalają się po starcie silnika i nie gasną póki pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent odpisał:

Nalezy podlaczyc dodatkowy przewod ktory byl w komplecie z modulem (czarny) i wpiac go do wtyczki (tej bialej) na pin 6 liczac od czerwonego. Przewod ten nalezy podlaczyc w miejsce gdzie pojawia sie 12Vpo przekreceniu kluczyka (moze byc slabopradowy, to jest tylko sygnal dla modulu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już tyle razy omawiane że go nie podpinamy. Zresztą chyba nawet producent tu o tym pisał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co się dzieje u was po pociągnięciu manetki drogowych na wyłączonym zapłonie/wyciągniętym kluczyku? Pytanie kieruję tylko do użytkowników modułu z pierwszego postu.

Ostatnio jeden klubowicz przyjechał do mnie z taką dolegliwością. Okazało się, że ktoś kto montował moduł nie dał diod na kablach. Po wlutowaniu szeregowo diod na kablach do żarówek problem mrugania ikonek zginął.

Edytowane przez kkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ręczne sterowanie wysokości świateł, nie posiadam Xenona tylko zwykłe lampy z H7 i nie mam włącznika świateł Auto ani czujnika zmierzchu.

Chce założyć moduł 30% świateł długich.

Proszę o poradę który moduł kupić. Będzie to działać jako światła dzienne w takie konfiguracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czy posiadanie włącznika Auto nie ma znaczenia. od tego jest automat gaszący DRL w urządzeniu które kupuje się i montuje.

WAŻNY JEST POPRAWNY MONTAŻ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki kolego za odp.

Czyli mogę śmiało montować. Który mi polecicie zestaw z allegro ?

Może być na prv żeby reklamy nie robić.

Jakiś sprawdzony na forum moduł żeby bez problemów z naszymi audi działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pierwszym poście sprawdzony :wink:


Ja go montowałem w 2012r zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie byłem pewny czy do mojego wyposażenia się nada, a raczej jego brak który wymieniłem wyżej.

Także OK. Biorę i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten moduł, jest wszystko okey, ale.... właśnie mam włącznik auto, lusterko z czujnikiem zmierzchu, nie mam regulacji wysokości świateł, a czasami właśnie lubi mi się zaświecić taka kontrolka na zegarach, wtedy też pojawia się kontrolka, że światła mijania są włączone, a po chwili gasną i normalnie świecą DLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jest ktoś z okolic Żagania Bolesławca Zielonej Góry Legnicy kto mógłby zamontować mi ten moduł i ustawić światła do jazdy dziennej ? Jestem laikiem w sprawach elektroniki i nie chciałbym czegoś spartolić :) Mam biksenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się biorę za montaż. :D

EDIT:

Polecam moduł z 1 postu.

Działa elegancko, zero problemów.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadam A4 B6 posiada m.in. bixenon, fotochrom, clh oraz wlącznik swiatel z "auto" czy da się podłaczyć ten moduł przy pomocy przekaznika oraz tylko samego włacznika clh bez wyaminy na drl/clh ewentualnie zamiast pod clh to pod włacznik swiatel aby drl-y swieciły w dzien tylko na ustawieniu "auto" a na ustawieniu pokrętła w pozycje "0" zadne swiatla nie swieciły.
Proszę o pomoc .
Dziekuje serdecznie i pozdrawiam - Leszek

.

P.S

Modułu z 1 postu chyba już nie ma do kupienia czyli modelu 201-12 jest tylko 400-12 na aukcjach "be-smart" ....czy może się mylę....

Edytowane przez kot_ik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się podłaczyć ten moduł przy pomocy przekaznika oraz tylko samego włacznika clh bez wyaminy na drl/clh ewentualnie zamiast pod clh to pod włacznik swiatel aby drl-y swieciły w dzien tylko na ustawieniu "auto" a na ustawieniu pokrętła w pozycje "0" zadne swiatla nie swieciły

Da się tak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się różnią te moduły. Ja nabyłem 300-12 ale wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...