Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam a4 b6 z ori xenon, CLH, czujnik zmierzchu, lusterko foto, włącznik auto.

1. Który moduł proeltec wybrać? Widzę, że w ofercie jest ich kilka...

2. Czy ktoś wykorzystał ori czujnik zmierzchu w poz AUTO do modułu dziennych ? Tak, by ustawiając na auto zapalały się drogowe jako dzienne, a po zmroku przełączały się automatycznie na mijania wyłączając jednocześnie moduł. Jeśli tak, to czy czujnik zadowalająco przełącza światła (ponoć b6 nie ma regulacji jego czułości, b7 już tak) ?

 

pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykły moduł.

Podepnij według opisu,nastepnie ustawiasz przełącznik na auto i zapominasz o światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykły moduł.
Podepnij według opisu,nastepnie ustawiasz przełącznik na auto i zapominasz o światłach
Czyli odpowiednio podlaczajac przez auto (czujnik zmierzchu) będzie działało tak jak napisalem post wyżej? W dzień moduł dziennych a po zmierzchu automatycznie światła mijania wyłączając moduł? Z podłączeniem nie będę mial problemu, kwestia tylko czy ktoś ma tak podłączone i jak to sie sprawuje...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eusathink:nie bardza kumam ock

skoro masz czujnik i auto to jak teraz wyjeżdżasz  w tunel to światłasie zapalaja sie co za tym idzie rozłaczy drl. Moduł podpinasz według opisu lub pod maską i wszystko działa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eusathink:nie bardza kumam ock
skoro masz czujnik i auto to jak teraz wyjeżdżasz  w tunel to światłasie zapalaja sie co za tym idzie rozłaczy drl. Moduł podpinasz według opisu lub pod maską i wszystko działa 
 
Po prostu kilkanaście stron wcześniej było kilka komentarzy, że ten czujnik w b6 za wcześnie przełącza światła. No nic, kupie moduł i bede sam testował [emoji16]
A jakie możecie polecić żarówki? Bo chyba większość będzie świeciła na żółto przy takiej mocy...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 30% wszystkie od 7000k,tylko że na długich jest lipa na nich

L-8500k. P- ~7000k

20160715_102740.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz leda kontra 8500k 

20171009_114456.jpg

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś h7 led? Teraz dużo jest tego na rynku...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do leda ten moduł nie pasuje :wink:

Jak zrobisz na ledzie drl to wówczas nie masz długich(impuls)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, ze proeltec ma w ofercie moduly, które obsługują ledy...
Czemu na ledach nie będzie długich? [emoji848]

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Led pali się na 100% więc na czym mają być długie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale naprawdę nie wiem o czym mówisz, albo nie jestem w temacie jeszcze [emoji3]
Wywalam h7 halo, wkladam h7 led, takie żarówki to już nie nowość na rynku, jest mase testów porównawczych do zwyklych halogenowych h7 [emoji14]

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw stań przed autem i nich ktoś zapoda ci długie. Światła długie masz w h7. Więc jak dasz tam leda to już ich nie będziesz miał zgadza się? Może inaczej będą ale już nie będą tak oświetlały drogi jak powinny.
Czy masz biksenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xenon, sam bym nie pomyślał że ledy mogą zastąpić żarówki do drogowych, ale jak mówiłem nawet na yt jest już sporo testów porównawczych.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś pomoże ? I właściwe jak liczyć te Piny w kostkach który to 1,2,3 itd od której strony liczyć i czy to szukać na MCE czy na wtyczkach ? I jak te kable tam wcisnąć w sensie połączyć z tym ? Jakoś w kostkę czy obok czy jak ? Bo nie widzę tego po prostu. I pytanie czy muszę to wszystko rozkręcać , czy wystarczy zdjąć osłonę spod kierownicy ? 

 

 

Edytowane przez kevox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich pytaniach to Ty lepiej to daj komuś co ogarnia [emoji14] bo jeszcze popsujesz [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj,przed zakupem auta tez byłem ciemny jak tabaka,i podczas rezania przy aucie nic jakoś nie zepsułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś pomoże ? I właściwe jak liczyć te Piny w kostkach który to 1,2,3 itd od której strony liczyć i czy to szukać na MCE czy na wtyczkach ? I jak te kable tam wcisnąć w sensie połączyć z tym ? Jakoś w kostkę czy obok czy jak ? Bo nie widzę tego po prostu. I pytanie czy muszę to wszystko rozkręcać , czy wystarczy zdjąć osłonę spod kierownicy ? 
 
 
Z modułem DRL nie zrobisz doswietlania zakrętów w b6 trzeba by moduł który ogarnia to i to. I kolejne pytanie to co chcesz zrobić bo nie wiadomo czy długie na dzienne 30% czy Ledy DRL jako osobne światło.
W 1 poście jest wszystko ładnie opisane tak samo jak piny na kostkach[emoji3]

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie z innej beczki , jak to się ma do Polskiego prawa , bądź w Niemczech ? Czy mogą wlepić mandat za używanie świateł drogowych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawem zgodne nie jest, ale mało kto się czepia... Światła są ? Są... A raczej mało kto ogląda i pyta czy to drl czy zwykłe itd...prędzej dostaniesz mandat za brak świateł niż za drl w długich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...