Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co podłączyli moduł i mają czujnik zmierzchu, włącznik AUTO.
W nocy jeśli macie ustawiony włącznik na AUTO, to po włączeniu zapłonu od razu zapalają się Wam mijania i na tych światłach odpalacie silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po założeniu modułu do dziennych świateł (proeltec) cały czas jeżdżę na pozycji AUTO. Niestety doskwiera mi jedna sprawa, mianowicie jak czujnik zmierzchu zadziała i włącza mi światła mijania to kiedy gaszę auto świecą mi pozycje do czasu wyjęcia kluczyka ze stacyjki, też tak macie? Niby nic, ale irytuje mnie to. Orientuje się ktoś, czy można to wyłączyć na vagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, udalo mi sie dorwac modul drl z czujnikiem zmierzchu, czyli w dzien swieca dlugie moca 30% a po zmroku zapalaja sie swiatla mijania. Do pelni szczescia chcialbym to podlaczyc tak aby na wlaczniku swiatel (czyli chyba tak jak w oryginale) :

1- nie pali sie nic

2- dziala modul ktory sam decyduje czy palic drl czy mijania

3 - wiadomo postojowki

4 - mijania

 

Czy ktos wie jak i czy w ogole da rade to tak podlaczyc? 

Mi jedynie chodzi po glowie aby w przelaczniku swiatel pod pin odpowiadajacy za opcje „Auto” podlaczyc mase lub + z modulu

3B958583-FD96-4BE7-BFC0-141207AE066B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jedno pytanie: z przekaźnika idzie przewód 87A. On ma iść do modułu drl jako zasilanie stałe modułu tak jak z aku?

Mam jeszcze dodane do modułu diody które według schematu maja być wpięte za szare kable przed H7 ( by się napięcie nie cofało na mce?)

Czy są one potrzebne? Trochę marnie wyglądają a tam idzie trochę prądu na 2 H7. 

Niestety od kilku dni nie mogę się dodzwonić do firmy proeltec nikt nie odbiera telefonów a w bazie KRS Firma nie figuruje.

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/japonska-zarowka-xtec-h7-100w-6000k-crystal-blue-6552192187

jest szansa, że zaświeci to na nie zółto przy 30% DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100W to nie jest dobry pomysł... 

Weź od tego gościa 7500k: https://allegro.pl/oferta/zarowka-h7-55w-plasma-8500k-jak-led-audi-bmw-vw-6226336939

Ja miałem 8500k i były białe na DRL, ale wpadały aż w zielonkawy, więc lepsze te 7500k...

Tylko weź pod uwagę to, że potem na długich na tych żarówkach jest tragedia ? 

Dlatego ja odpuściłem, założyłem standardowe tungsramy megalight ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w ofercie 7500? 

mam bixa. długie po H7 w takiej konfiguracji działają chyba tylko jako dopełnienie?. ty masz bixa?

drażni mnie trochę to mega żółte światło na DRL. Fajnie jakby znalazł się jakiś półśrodek pomiędzy lepszą barwą na DRL i jakością swiecenia na długich. A może właśnie chociażby te tungsramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy raczej nie jezdze, wiec wrzucilem najtansze ledowe h7 + dokupilem rezystory by nie wyrzucalo bledu zarowki i swieci zacnie

 

7C58B1FB-AC9E-4443-B955-B714916CFA1C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag Masz zdjęcie jak świecą te tungsramy megalight ultra  na drl w drogowych.
Bo ja mam teraz włożone takie te 5500 czy 7500 już nie pamiętam. Drl ładnie białe, ale jak drogowe odpale to na niebiesko tak daje, że jazda jest strasznie męcząca.
Szukam jakiegoś kompromisu aby w miarę na biało w drl było ale i aby drogowe światła tez mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bilder napisał:

Masz zdjęcie jak świecą te tungsramy megalight ultra  na drl w drogowych.

DSC_0787.jpg.bcd615f1aca94de71c5995333f4

Ja już dawno się wyleczylem z białych DRL na poczet dobrych drogowych... Wracałem raz w nocy z trasy, ok 200km nocą i powiedziałem nigdy więcej... 

Wsadzaja też LED 4300k i wtedy jest biały DRL ale drogowe też bez szału... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też już się wyleczyłem :D :D
W każdym razie, Ledy tak jak mówisz fajnie biało, ale zasięgu to one nie mają ;/ Dzięki za foto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zakupiłem moduł drl na dzienne.eu i teraz moje pytanie. Pacjent B7 2007r  z clh czujnikiem deszczu zmierzchu i auto na przełączniku świateł. Mam żarówki H7 na drogowych i mijania. Dobrze rozumiem że moje mce jest w wersji high? Jeśli tak to działam wg opisu z 1szej strony? W moim module jest jeszcze czarny kabel do podpięcia "po stacyjce" do czego mogę to podpiąć w mce. Dziękuję za odpowiedzi ;) ewentualnie może jest ktoś z Wrocławia który potrafi to bez problemu ogarnąć i chciałby mi pomóc. Serdecznie pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel89wr napisał:

Witam serdecznie. Zakupiłem moduł drl na dzienne.eu i teraz moje pytanie. Pacjent B7 2007r  z clh czujnikiem deszczu zmierzchu i auto na przełączniku świateł. Mam żarówki H7 na drogowych i mijania. Dobrze rozumiem że moje mce jest w wersji high? Jeśli tak to działam wg opisu z 1szej strony? W moim module jest jeszcze czarny kabel do podpięcia "po stacyjce" do czego mogę to podpiąć w mce. Dziękuję za odpowiedzi ;) ewentualnie może jest ktoś z Wrocławia który potrafi to bez problemu ogarnąć i chciałby mi pomóc. Serdecznie pozdrawiam 

Pisz do @kaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł od be smart,po włączeniu radia,klimy ładowanie spada do 13,75  poprzez co moduł wyłącza się i włącza i tak co kilka sekund.Jak temu zaradzic ,zaraz jak kupiłem moduł,było wszystko wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeży ktoś foto z 1 postu bo nie są aktywne. Mam regulacje świateł + clh i chciałbym podpiąć się pod clh pin 7.

 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 09:10, doman96b6 napisał:

Mam moduł od be smart,po włączeniu radia,klimy ładowanie spada do 13,75  poprzez co moduł wyłącza się i włącza i tak co kilka sekund.Jak temu zaradzic ,zaraz jak kupiłem moduł,było wszystko wporządku

Przewód czarny podpiać do napięcia które pojawia się po uruchomieniu silnika,wtedy moduł nie mierzy napięcia. Było w instrukcji raczej. A wyłączać się moduł powinien przy 13,3V.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zazwyczaj plus po zapłonie jest resetem w tych modułach, po załączeniu raz po wzroście napięcia, powinno go dopiero rozłączac przekrecenie kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie beznadziejne rozwiązanie,odpalanie na światłach.Pozbyłem się tego modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...