Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, doman96b6 napisał:

Dla mnie beznadziejne rozwiązanie,odpalanie na światłach.Pozbyłem się tego modułu

zawsze mozesz tego jednego kabla nie podlaczac, wtedy modul dziala ciagle, nawet jak jest male napiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 09:10, doman96b6 napisał:

Mam moduł od be smart,po włączeniu radia,klimy ładowanie spada do 13,75  poprzez co moduł wyłącza się i włącza i tak co kilka sekund.Jak temu zaradzic ,zaraz jak kupiłem moduł,było wszystko wporządku

Właśnie dla tego ten modol jest nie dobry do Audi gdyż wiadomo że Audi ma słabsze ladowanie. Musisz albo wymienić modol albo poszukać automatycznego włącznik do świateł i wpisać się na przewodzie zasilającym modol. Kiedyś tak w a3 robiłem bo był też taki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, drex87 napisał:

Właśnie dla tego ten modol jest nie dobry do Audi gdyż wiadomo że Audi ma słabsze ladowanie. Musisz albo wymienić modol albo poszukać automatycznego włącznik do świateł i wpisać się na przewodzie zasilającym modol. Kiedyś tak w a3 robiłem bo był też taki efekt

Napisałem koledze i Tobie też napisze byście spojrzeli w instrukcje podłączenia modułu,jest opcja załączenia go po odpaleniu silnika i nie będzie monitorował napięcia ładowania tylko działał póki silnik jest odpalony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pila24 napisał:

Napisałem koledze i Tobie też napisze byście spojrzeli w instrukcje podłączenia modułu,jest opcja załączenia go po odpaleniu silnika i nie będzie monitorował napięcia ładowania tylko działał póki silnik jest odpalony.

Tak kolego zgodzę się z tobą ale w module comozesz programować przec usb bo w tym zwykłym podpinasz plus po stacyjce i wtedt nie działa wykrywanie napięcia a światła dzienne zapalają się po włączeniu zaplonu

Edytowane przez drex87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, drex87 napisał:

Tak kolego zgodzę się z tobą ale w module comozesz programować przec usb bo w tym zwykłym podpinasz plus po stacyjce i wtedt nie działa wykrywanie napięcia a światła dzienne zapalają się po włączeniu zaplonu

Ja pisze o tym module od be-smart,to kiedy zadziała zależy do tego do jakiego źródła się podepniesz. Wydaje mi się iż ten moduł jest bardzo solidny poprzez swoją prostotę i dobre wykonanie. Te programowanie modułu poprzez komputer są bardziej skomplikowane i nie wiem jak by zadziałały w skrajnych warunkach. Będę u sobie montował niebawem taki moduł i póki co ten od be-smart jest faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te od dzienne. Eu zamontowalem je chyba 4 szt w polo po roku czasu właśnie prze te spadki napięcia i ciągle włączanie wyłączanie padł jeden modol. Miałem zamontowane tez w new beetle ale tam chodziło ok u mnie w a 4 też był problem gdzy właśnie występowało to włączanie i wyłączanie. Po podpięcie teo kabla do plusa po stacyjce po zapłonie były światła. Później wymieniłem u siebie na modol od leopard am 0.10 i to jest odpowiedni modol moim zdaniem. Cyfrowy w pełni konfigurowalny masz możliwość ustawienia zakresu mocy świateł płyną legulacje napięcia przy jakim ma załączyć a przy jakim napięciu ma wyłączyć światła. Możesz w każdej chwili wyłączyć światła dzienne ma etka od długich. Tych już zamontowalem po rodzinie a chyba z 10 szt i każdy zadowolony. Jak jeszcze nie zakupiłem  to rozważ zakup właśnie tego modułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale przeciez w ori w pozycji auto na włączniku swiatel swiatla zapalają się przy opalaniu kiedy jest zmrok oczywiście przy halogenach. Nie wiem jak jest w orii przy bixach i drl ale pewnie tez zapalaja sie przy przekreceniu kluczyka. Niech ktos mnie poprawi jak sie myle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio rozważałem zakup modułu leparda tego za 170zl ,ale po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem że nie bo i tak bym mógł mieć clh tylko na drogowych.W tym od be smart jeszcze większa lipa bo clh świeciło raptem na 30%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się przyłączę.
Mam włącznik AUTO z Aliexpress, dołożyłem moduł DRL 30% od dzienne.eu
Nie stosowałem przekaźnika ani przełącznika DRL oryginalnego.
Sterowanie DRL mam podpięte pod szaro-czerwony przewód czyli postojowe światła.
Problem jest tego typu że:
Gdy mam włącznik na AUTO i uruchomię samochód gdy jest jasno to normalnie zapala się sam DRL i jest okej, jajka zaczynają się gdy czujnik zmierzchu (który jest w włączniku AUTO - zdjęcia zaraz postaram się wrzucić) wykryje niedomiar światła (czyli powinien załączyć światła mijania) załącza światła. Okej wszystko super, gdy znowu jest dostatecznie jasno to automat powinien przerzucić się na wyłączenie wszystkich świateł - więc skoro postojówki (pod które się podpiąłem) w teorii mają zgasnąć to powinny zapalić się drogowe 30%, a co się dzieje? Święcą się światła pozycyjne przez co nie reaguje moduł DRL. 
Ręczne przełączenie włącznika na 0 i na AUTO rozwiązuje problem do czasu gdy czujnik sam nie włączy świateł mijania - wtedy znowu blokuje się na pozycji.

Czyli : DRL-> gdy ciemno to mijania -> gdy jasno to postojowe (tu się zatrzymuje)  ------ DRL gdy jasno... 
Jest ktoś w stanie pomóc?
Podłączenie się pod światła mijania mogą rozwiązać problem?

IMG_20200121_080538.jpg

IMG_20191224_072218.jpg

IMG_20191224_073942.jpg

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ivanek napisał:

Mam włącznik AUTO z Aliexpress

Tutaj powinieneś szukać problemu ?

Jak dokładnie to podłączyłeś? Pod mce? 

Jak chcesz mieć czujnik zmierzchu to lepiej załóż sobie na oryginalnych częściach (wcale tak dużo nie kosztują, allegro pęka w szwach) i będziesz miał jak z fabryki a nie kombinujesz z chińskimi wynalazkami. Nie oceniam, nie krytykuje, ale zdecydowanie nie polecam ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, franc321 napisał:

Tutaj powinieneś szukać problemu ?

Jak dokładnie to podłączyłeś? Pod mce? 

Jak chcesz mieć czujnik zmierzchu to lepiej załóż sobie na oryginalnych częściach (wcale tak dużo nie kosztują, allegro pęka w szwach) i będziesz miał jak z fabryki a nie kombinujesz z chińskimi wynalazkami. Nie oceniam, nie krytykuje, ale zdecydowanie nie polecam ?  

Według instrukcji z dziennie.eu
Czerwony +12v
fioletowe pod długie czyli biało-żółty i biało-czarny

zielony pod szaro-czerwony - postojówki

niebieski masa

zółty nie używam bo to CLH

czarny pod bezpiecznik nr5

 

Zrobienie ori czujnika zmierzchu to sporo dłubania i kasy.
Zdaje sobie sprawę z tego że może to nie działać super idealnie i w 100% ale poświęcam się dla nauki i może będę mógł innych zainspirować że da się uzyskać podobne lub takie same efekty bez wydawania góry hajsu i rozwalania pół auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te włączniki są dedykowane do VW niestety... być może nie jest wystawiany sygnał do MCE na wyłączenie postojówek i tyle... 

Zobacz normalnie miernikiem czy podaje Ci cały czas napięcie na wejscie do MCE od postojowych...

Nie wiem czy dobrze pamietam ale ori włącznik działa właśnie tak, że daje sygnał do MCE po przekreceniu na postojowe, a przekreceniu na mijania sygnał z postojowek ginie a mimo to swiecą sie dalej, czyli MCE sobie setuje to ustawienie i zapewne je rozłącza dopiero pozycja na 0...

Druga sprawa, też myślałem nad tym włącznikiem z ali, ale jets problem bo na 0 nie powinno dzialać nic, a pewnie się u Cb załącza DRL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem tryb skandynawski więc jeździłem na opcji AUTO, więc gdy było jasno to miałem postojowe zakodowane VCDS, a gdy było ciemno to załączał mijania.
Więc czy miałem 0 czy AUTO to nadal miałem postojowe, przed montażem DRL wykodowałem tryb skandynawski żeby to się nie gryzło, więc obecnie w pozycji 0 i AUTO (gdy jest jasno) zapalają się DRL.
Myślę nad tym czy podłączenie zielonego kabla DRL do przewodu świateł mijania rozwiązał by problem. 
Czyli według tego co piszesz to MCE robi podtrzymanie świateł postojowych jak dobrze rozumiem? Dopiero przejście na 0 go resetuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ivanek napisał:

Czyli według tego co piszesz to MCE robi podtrzymanie świateł postojowych jak dobrze rozumiem? Dopiero przejście na 0 go resetuje?

Tak mi się wydaje, łatwo to sprawdzisz miernikiem na ori wlaczniku. 

Podłącz i sprawdź czy w momencie przełączenia na mijania dalej wystawiony jest sygnał z postojówek, ale wydaje mi się, że nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 09:39, kamil-vag napisał:

Tak mi się wydaje, łatwo to sprawdzisz miernikiem na ori wlaczniku. 

Podłącz i sprawdź czy w momencie przełączenia na mijania dalej wystawiony jest sygnał z postojówek, ale wydaje mi się, że nie...

Kompletnie nic nie robiłem w tym temacie bo nie miałem czasu - widzę że się sytuacja poprawiła i zaczęło to działać prawidłowo :DD
Dziwna akcja ale skoro działa to po co drążyć temat? Narazie się zawieszam w tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zagwostkę z modułem mce F i pozycją auto. Może to przez tą pogodę brzydką i pochmurną tak się dzieje za dnia... dołożony mam moduł drl i w pozycji przełącznika na auto czujnik zmierzchu daje sygnał do wygaszenia świateł i uruchamia się moduł drl w H7. Gdy jadę po tunelem to odpalają się xenony,ale gdy z pod niego wyjeżdżam nie wraca na drl i ciągle się palą xenony. I zastanawiam się czy tutaj jest problem jakiś czy po prostu przy takiej pogodzie to norma (pochmurno i sygnał na pograniczu uruchomienia świateł mijania). Nie było słońca od kiedy mam ten mod i nie mogę sprawdzić jak się zachowa podczas ładnej pogody.

Ktoś już o to pytał ale nie kojarzę odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pila24 napisał:

A ja mam zagwostkę z modułem mce F i pozycją auto. Może to przez tą pogodę brzydką i pochmurną tak się dzieje za dnia... dołożony mam moduł drl i w pozycji przełącznika na auto czujnik zmierzchu daje sygnał do wygaszenia świateł i uruchamia się moduł drl w H7. Gdy jadę po tunelem to odpalają się xenony,ale gdy z pod niego wyjeżdżam nie wraca na drl i ciągle się palą xenony. I zastanawiam się czy tutaj jest problem jakiś czy po prostu przy takiej pogodzie to norma (pochmurno i sygnał na pograniczu uruchomienia świateł mijania). Nie było słońca od kiedy mam ten mod i nie mogę sprawdzić jak się zachowa podczas ładnej pogody.

Ktoś już o to pytał ale nie kojarzę odpowiedzi.

Mam podobnie jak ty. Tak to widocznie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pila24 napisał:

A ja mam zagwostkę z modułem mce F i pozycją auto. Może to przez tą pogodę brzydką i pochmurną tak się dzieje za dnia... dołożony mam moduł drl i w pozycji przełącznika na auto czujnik zmierzchu daje sygnał do wygaszenia świateł i uruchamia się moduł drl w H7. Gdy jadę po tunelem to odpalają się xenony,ale gdy z pod niego wyjeżdżam nie wraca na drl i ciągle się palą xenony. I zastanawiam się czy tutaj jest problem jakiś czy po prostu przy takiej pogodzie to norma (pochmurno i sygnał na pograniczu uruchomienia świateł mijania). Nie było słońca od kiedy mam ten mod i nie mogę sprawdzić jak się zachowa podczas ładnej pogody.

Ktoś już o to pytał ale nie kojarzę odpowiedzi.

Wydaje mi się że to wina pogody :) 
Poczekaj aż będzie słoneczko i jasno - zobacz co wtedy się wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ivanek napisał:

Wydaje mi się że to wina pogody :) 
Poczekaj aż będzie słoneczko i jasno - zobacz co wtedy się wydarzy.

Możliwe że tak będzie,zaobserwowałem że muszą być spełnione 2 warunki by zapaliły się światła mijania-zaciemnienie czujnika zmierzchu oraz czujnika światła w liczniku. W ciągu dnia samo zakrycie czujnika zmierzchu nie odpala świateł(w octavii 2 takie zakrycie wystarczy by odpalić światła mijania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pila24 napisał:

Możliwe że tak będzie,zaobserwowałem że muszą być spełnione 2 warunki by zapaliły się światła mijania-zaciemnienie czujnika zmierzchu oraz czujnika światła w liczniku. W ciągu dnia samo zakrycie czujnika zmierzchu nie odpala świateł(w octavii 2 takie zakrycie wystarczy by odpalić światła mijania).

Co do tego to nie wiem bo ja mam włącznik nieoryginalny z czujnikiem więc ewidentnie zakrycie tegoż czujnika powoduje włączenie świateł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...