Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.03.2020 o 16:23, pila24 napisał:

Sporo tych awarii ostatnio modułu od be-smart. 

A już byłem bliski kupna od tego sprzedawcy :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 10:04, zakix napisał:

A już byłem bliski kupna od tego sprzedawcy :| 

Fajna sprawą by było gdyby moduł włączał sie po prostu np 5s po odpaleniu a nie wtedy gdy ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, doman96b6 napisał:

Fajna sprawą by było gdyby moduł włączał sie po prostu np 5s po odpaleniu a nie wtedy gdy ładowanie

To akurat nie jest żaden problem.
Kup przekaźnik opóźniający załączenie z ASE i ustawisz sobie czas jaki chcesz,image.png

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, doman96b6 napisał:

Fajna sprawą by było gdyby moduł włączał sie po prostu np 5s po odpaleniu a nie wtedy gdy ładowanie

Dlatego najlepiej mieć sterowanie spod ori przełącznika DRL, lub jak ja zrobiłem rozłączanie modułu po zaciągnięciu ręcznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Dlatego najlepiej mieć sterowanie spod ori przełącznika DRL, lub jak ja zrobiłem rozłączanie modułu po zaciągnięciu ręcznego...

A najlepiej i to i to :) 

Dzięki pomocy @kamil-vag u mnie wyłącza drl przy zaciągnięciu ręcznego ale również pokrętłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle jak wygląda żywotność żarówek przy takim module? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zakix napisał:

Tak w ogóle jak wygląda żywotność żarówek przy takim module? 

Normalnie. Jeżdżę niecałe dwa lata z modułem i żarówek nie wymieniałem z powodu spalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaras99 napisał:

Jeżdżę niecałe dwa lata z modułem

Na module od Be Smart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy DRL  H7 prędzej pójdzie ze starości niż zużycia technicznego.  Kupujesz markowe żarówki H7  niektóre mają info long life  czyli bez żadnych + 30 +50 %  i masz na dłużej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zakix napisał:

Tak w ogóle jak wygląda żywotność żarówek przy takim module? 

Wytzrymuja jeszcze dłużej, szczególnie jeśli moduł ma funkcje płynnego rozjaśniania żarówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładając moduł  DRL w światła drogowe to tracimy je czy podczas załączania świateł mijania wyłącza się DRL i mamy normalnie drogowe światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tracisz, a najlepiej podpiąć wyłączanie modułu pod postojowki, bo one świecą cały czas i z mijania i z drogowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi sie chyba skonczyl modul od be-smart po prawie 2 latach zaczal sie wlaczac i wylaczac co pare sekund. Mysle nad zakupem jakiegos z czujnikiem zmierzchu, i tu pytanie - ma ktos tak zrobione, lub ma na to pomysl jak to wszystko dobrze ogarnac zeby modul sam zmienial swiatla na pozycji „auto” na przelaczniku swiatel, ale tez moc go wylaczac tym pokretelkiem od drl (takowy juz mam podlaczony)?

czyli z wylaczonym drl

pozycja 0 nie swieci nic

pozycja auto/drogowe - pali ciagle xenon

z wlaczonym drl

pozycja 0 nie pali nic

pozycja auto - sam decyduje co swieci

pozycja drogowe - ciagle xenon

Edytowane przez komzuald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukać i za niedużą kasę idzie wyrwać lusterko z czujnikiem, włącznik Auto i moduł high... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Najlepiej poszukać i za niedużą kasę idzie wyrwać lusterko z czujnikiem, włącznik Auto i moduł high... 

wlacznik auto mam, modul high tez, a do lusterka z czujnikiem nie potrzebuje jakiejs specjalnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lusterka z b6 (a takie musisz mieć do modułu high z b6) nie potrzebujesz specjalnego uchwytu,pasuje na mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ostatnio po dwoch latach zaczął szwankować moduł proeltec, raz działał a raz nie. Po zmierzeniu napięć przy kostce (były ok) wyjąłem moduł i podłączyłem na stole. Okazało się, że moduł działa prawidłowo a problem jest  z sama kostką. Pin zasilający w module zrobił sie ciemny (pewnie od iskrzenia) a same gniazda w kostce sa zdecydowanie za luźne na piny w module. Wyczyściłem piny, ścisnąłem konektory i jest ok. Ostatecznie wymienie kostkę na inny patent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, franc321 napisał:

U mnie tez ostatnio po dwoch latach zaczął szwankować moduł proeltec, raz działał a raz nie. Po zmierzeniu napięć przy kostce (były ok) wyjąłem moduł i podłączyłem na stole. Okazało się, że moduł działa prawidłowo a problem jest  z sama kostką. Pin zasilający w module zrobił sie ciemny (pewnie od iskrzenia) a same gniazda w kostce sa zdecydowanie za luźne na piny w module. Wyczyściłem piny, ścisnąłem konektory i jest ok. Ostatecznie wymienie kostkę na inny patent. 

sprawdze u siebie, moze tez jest szansa na odratowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich planuje podłączyć do a4 b6 modul drl leopard pod drogowe ma ktoś schemat gdzie który kabel podłączyć. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...