Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcąc oszczędzić bixy pomyślałem, że jednak zainstaluje DRL'e w halogenach.

Biorąc pod uwagę że obecnie mam przełącznik "regulacja wysokości świateł (po montażu samopoziomowania zbędny)/CLH", moje podłącznie powinno wyglądać tak??

image.png

dodatkowo w wątku gdzieś przeczytałem że w przełączniku regulacja świateł/CLH przekrój kabli jest mały to powienienem przewód do włącznika (pin 3) zmienić na taki z większym przekrojem, czy jest to zbędne??

Plus po zapłonie to pin nr 1 włącznika świateł, czy może gdzieś w MCE go znajdę??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędne, tą masę z przełącznika drl dajesz na zasilenie tylko cewki. 

Ja teraz u siebie przerobiłem trochę układ i mam pełne 12v na Ledy w halo, świecą mocno i wyraźnie, tak jak powinny DRL, do tego mam 2 małe ori przekazniki NC i moduł dający 12v po odpaleniu... 

DRL działa na 1, na 0 i przy ręcznym się rozłącza... Oczywiście zapalenie postojowek też rozłącza moduł... 

Na module 30% świeciły trochę za słabo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że przełącznik DRL działa tak, że na 0 daje masę na 1 rozłącza. Odwrotnie do CLH... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAROWKI-LED-H11-K5-CSP-MOCNA-ZAROWKA-EXT
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 48,90 zł - ŻARÓWKI LED H11 K5 CSP...

Chociaż można się pokusić o takie które mają diody rozłożone dookoła, a nie w dwóch płaszczyznach... Być może wtedy świeciłoby to lepiej na 30%, na pełnych 12V daje ładnie w clh i drl... 

No i po czasie zaczęły wywalać błędy po załączeniu przeciwmgielnych... Ale mi to nie przeszkadza, bo decydując się na led w halo i tak nie ma sensu ich załączać we mgle... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. coś takiego:

ZAROWKA-LED-H11-360-COB-16000LM-4-STRONN
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 54,50 zł - ŻARÓWKA LED H11 360° COB 16000LM 4-STRONNA ŻARÓWKI (8543147492). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem DRL na module be-smart. Przed instalacją modułu sprawdziłem czy nie ma luzów na stykach w kostce modułu wyjmując piny z kostki i podłączając bezpośrednio do modułu i stwierdziłem że te piny naprawdę mocno siedzą na swoim miejscu - ktoś wcześniej pisał że miał problem z tym modułem i był to problem z luźnymi stykami.

Po przeczytaniu tematu miałem jako DRL podłączyć halogeny, że względu na opisywany w temacie problem z przysłonami w biksach, ale po namyśle jednak podłączyłem się pod "długie światła" i mimo przykładania ucha do lamp nie usłyszałem dźwięków związanych z przysłonami  - zmierzam do tego że soczewki z B8, bo takie posiadam w lampach chyba nie są na tyle czułe żeby powodować takie problemu jak oryginalne soczewki z b6.

 

Aktualizacja tematu po jednym dniu użytkowania:

Zaraz po podłączeniu moduł zaczął działać prawidłowo, ale po paru godzinach zaczął głupiec, tzn światła DLR zapalały się i po paru sekundach gasły.

Więc nie patrząc na schematy w tym temacie dołożyłem "+" po zapłonie do modułu (czarny kabel) i moduł zaczął normalnie działać, z tą różnicą, że wcześnie światła DRL zapalały się i gasły "miękko", a teraz tego efektu brakuje.

Dodatkowo od siebie dodam, że pin nr 1 we włączniku świateł w wersji "auto" (końcówka b) to nie jest "+" po zapłonie, a stały "+"

W temacie o CLH zresztą można o tym poczytać:

Wersja HIGH dla instalacji z czujnikiem światła (8E0 941 531 B)
Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych, czujnika światła, CLH, z MCE (WE)

 

"+" po zapłonie znalazłem w skrzynce bezpieczników przy bezpieczniku od fotochromu (bezpiecznik nr 31 - 15A) który wykorzystałem do podłączenia zarówno modułu be-smart (żółty kabel) jak i "+ po zapłonie" do przekaźnika (mam nadzieję że te "+ po zapłonie" są tylko sygnałowe i wszystko będzie ok)

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 10:06, kamil-vag napisał:
ZAROWKI-LED-H11-K5-CSP-MOCNA-ZAROWKA-EXT
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 48,90 zł - ŻARÓWKI LED H11 K5 CSP...

Chociaż można się pokusić o takie które mają diody rozłożone dookoła, a nie w dwóch płaszczyznach... Być może wtedy świeciłoby to lepiej na 30%, na pełnych 12V daje ładnie w clh i drl... 

No i po czasie zaczęły wywalać błędy po załączeniu przeciwmgielnych... Ale mi to nie przeszkadza, bo decydując się na led w halo i tak nie ma sensu ich załączać we mgle... 

 

@kamil-vag z ciekawości zapytam (po przeczytaniu wątku o Twym aucie). Co było powodem przenosin DRL z H7 do halogenów? Względy estetyczne? :)

No i czy byś mimo wszystko polecał te ledy z linka do halo czy lepiej inne? Stoję przed dylematem wyboru DRL w H7 lub właśnie w halo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kpl bixow wręcz idealny, coraz trudniej o te lampy, więc chce je maksymalnie odciążyć od świecenia... Halo zamienniki kupujesz za grosze w porównaniu z ładnym kpl bixów, stąd ta decyzja... 

LEDy jak na razie ok, czasami wywalały mi błąd jak włączałem halo, ale ostatnio jest spokój... Do tego przy CLH świecą bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vagdzięki za info, spróbuję z @MaTeo85 dziś to ogarnąć na moim module, żeby zrobić w halo. Muszę rozkminić czy mój moduł można skonfigurowac z halo i czujnikiem zmierzchu..

Nie mam kontroli żarówek, więc błedy mi nie straszne ;)

Jak to wygląda w przypadku mrugnięcia długimi? Takie DRL w halo się wyłączy na moment czy będzie działał podczas "mrugnięcia"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie wyłączy, bo sygnał do rozłączania bierze mi z postojowych... Więc można normalnie mignąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli po prostu DRL cały czas działają podczas mrugnięcia i tyle. To chyba nawet spoko. Wielkie dzięki :)

PS. No to dzięki @MaTeo85 i jego anielskiej cierpliwości, w końcu mam podpięte DRL do halo. Oparte na module Lepard 10.3 z czujnikiem zmierzchu. Jutro muszę tylko ustawić czujność sensora aby dłużej mi trzymał dzienne i potestować jaką wartość % mocy ustawić na ledach z linków powyżej.  Na koniec zostawię rozkminę skąd wziąć sygnał centralnego aby halo robiły za CLH. 

Mateusz podpiął wszystko lepiej jak fabryka ? ja już bym dawno się poddał. Mistrz świata ? Dzięki. 

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 10:12, Biggi napisał:

Na koniec zostawię rozkminę skąd wziąć sygnał centralnego aby halo robiły za CLH. 

CLH masz 2 opcje - sygnał z kierunku, ale wtedy bedzie swiecilo na awaryjnych....

Lub sygnał z modułu drzwi od sterowania na silniczek... tam jest zmienne sterowanie +/- na otwarcie/zamknięcie, dajesz przekaźnik (dla cewki bez roznicy +/-) i masz pewny sygnał do CLH niezależny od awaryjnych... 

Chyba, że masz korby z tyłu to przewód od MK idzie czerwono/żółty jak dobrze pamiętam i z niego działa... wpinałem się kiedyś przy słupku B na dole, widać wiązkę idącą z MK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil-vag napisał:

CLH masz 2 opcje - sygnał z kierunku, ale wtedy bedzie swiecilo na awaryjnych....

Lub sygnał z modułu drzwi od sterowania na silniczek... tam jest zmienne sterowanie +/- na otwarcie/zamknięcie, dajesz przekaźnik (dla cewki bez roznicy +/-) i masz pewny sygnał do CLH niezależny od awaryjnych... 

Chyba, że masz korby z tyłu to przewód od MK idzie czerwono/żółty jak dobrze pamiętam i z niego działa... wpinałem się kiedyś przy słupku B na dole, widać wiązkę idącą z MK...

Dzięki Kamil....własnie już podczas montażu rozkminiałem z Mateuszem troszkę i chyba najlepiej będzie przeciągnąć jakiś dodatkowy przewód z modułu drzwi. Nie chciałbym na awaryjnych (taka lipa troszkę), a w sumie i tak muszę ściągnąć boczek i zregenerować wiązkę drzwi kierowcy. Tylko kurde czy tam będzie miejsce, żeby przez "wtyczkę" wiązki drzwi przeciągnąć dodatkowy przewód? Wtedy w kabinie dałbym przekaźnik i podpiął przewód od detekcji sygnału. 

W moim aucie ktoś dokładał chyba elektrykę na tył więc nawet nie wiem jak to jest tam porobione (sam @MaTeo85 widział jaka rzeźba tam u mnie była robiona). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce drzwi bedzie na pweno jakiś wolny pin tam wepniesz przewód. Nie przeciąga się tak jak Ty myślisz:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Muskel1 napisał:

W kostce drzwi bedzie na pweno jakiś wolny pin tam wepniesz przewód. Nie przeciąga się tak jak Ty myślisz:wink:

Domyślam się, że muszę zarobić PIN ;) No to znowu pod górę lekko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...