Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, w kostce będzie wolny pin musisz dołożyć, tylko potrzebne będą dwa przewody z drzwi, którymi zasilisz cewkę przekaźnika, a jedno wyjście NO jako sygnał wyzwalania CLH

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ten moduł u siebie załozony ? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 79 zł - MODUŁ AUTOMAT ŚWIATEŁ DZIENNYCH DROGOWYCH 30% MOCY (6955887799). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś u siebie w B6 z bixenonem moduł od leoparda? Byłem już zdecydowany na be-smart ze względu na to, że kilka osób potwierdziło, że nie mieli problemów z drgającą przysłoną, ale funkcje leoparda wydają się atrakcyjniejsze przy podobnej cenie co be-smart 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie mnie

 

Jaki w końcu kupić ten MODUŁ??

Czy ten od Be-Smart będzie dobry czy jednak inny wziąć?jaki??

 

...........................................................

 

AUDI A4 B7

Mam zwykle lampy (H7+H7) 

20201103_090759.jpg

Mam pokrętło z funkcją AUTO

2c5122fe4d1da9a32555cd936107.jpeg

Mam ustawiony tryb skandynawski (światła mijania, podwietlanie tablicy, postojowe - Świecą się CALY CZAS)

Mam również Comming Living Home i pokrętło z regulacją wysokości o takie:

20201103_174518.jpg

 

Chce ten modul swiatel dziennych zamontować w skrzynce bezpieczników po lewej strony kierownicy

 

Powiedzcie mi proszę tylko na szybko

Czy ten modul nie wiem jeszcze jaki np ten od 

 

MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne 7048038914 - Allegro.pl

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 118,99 zł - MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne...

Bedzie mi współpracował z czujnikiem zmierzchu?

Czy muszę wyłączyć w vagu światła skandynawskie???

 

Bardzo chciałbym aby calosc działała automatycznie żebym nie musiał pokretla do świateł wcale używać.

 

powiedzcie mi czy ten mój przełącznik musze zmienić na taki z DRL czy wystarczy taki jaki juz??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną konfiguracje jak Ty kolego i zamontowałem moduł od be Smart. Działa mi bez rpbolemu już prawie rok. Ważne żebyś po zamontowaniu modułu zmienił kodowanie świateł. Reszta wszystko hula jak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem w b6 moduł drl + przelacznik z b7. Wszystko dziala okej poza jedna kwestia - jak zgasze auto dalej swieca dlugie na 30% nie dziala wtedy nawet wylaczenie na przelaczniku.

Podlaczylem wg opisu wiec obstawiam modul lub przekaznik..

Czy ten przekaznik jest ok?

20201229_165427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś dać stały plus a nie po zapłonie... napisz jak podłączyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Musiałeś dać stały plus a nie po zapłonie... napisz jak podłączyłeś...

Kierowałem sie tym schematem co tutaj ktoś wrzucił. Na pin 85 przekaznika plus po zapłonie,a na pin 30 stały plus

 

Edit

 

20201224_153732.jpg

Edytowane przez Marfiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marfiol napisał:

Zamontowałem w b6 moduł drl + przelacznik z b7. Wszystko dziala okej poza jedna kwestia - jak zgasze auto dalej swieca dlugie na 30% nie dziala wtedy nawet wylaczenie na przelaczniku.

Podlaczylem wg opisu wiec obstawiam modul lub przekaznik..

Czy ten przekaznik jest ok?

20201229_165427.jpg

ja u siebie montowałem DRL na włączniku z B7 i wszystko działa jak należy - montowałem zgodnie ze schematem pokazanym wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Na jakim wogole module to składałeś? 

Na tym 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Bydgoszcz - MODUŁ AUTOMAT ŚWIATEŁ DZIENNYCH DROGOWYCH 30% MOCY, na Allegro.pl, za 79 zł w kategorii {Oświetlenie} - {Lampy przednie i elementy}. Opinie i recenzje czy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś plusa po zapłonie z plusem stałym przy podpięciu ? ? ? 

Zobacz czy jak przekręcasz kluczyk czy słychać jak zazbraja się przekaźnik... potem sprawdź czy na przewód czerwony modułu po wyłączeniu stacyjki dochodzi napięcie...

Cudów nie ma, moduł nie zasila się sam z powietrza, wiec albo źle wpiales przy przekazniku, albo przekaznik nie odpuszcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnalem temat,kupilem drugi przekaznik i dalej wsumie było tak samo - po wlaczeniu i wylaczeniu zaplonu szło zasilanie na moduł DRL,zamieniłem miejscami plus stały i plus po zapłonie i teraz jest tak jak powinno.

Ale podpiete miałem wg tego schematu co,ktoś tutaj wrzucił czyli (pin 85 przekaznika plus po zapłonie,a na pin 30 po zapłonie)

Moze jakies inne przekazniki mam,albo nie wiem :P

20210120_103127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem moduł be-smart. Nie chcialbym tego montowac pod maska, mimo ze juz obczailem kabelki od drogowych itd. Czy ktos moglby pokazac jak to podlaczyc wewnątrz gdzies przy bezpiecznikach i jak się tam dostac. Chodzi mi o najprostsze podlaczenie, czyli dwoch kabelkow od lewej i prawej żarówki drogowych, jeden kabelek do napiecia ktore pojawia sie przy postojowych, jeden po stacyjce, masa i plus, bez clh i innych bajerów.

Czytalem watek i widze schematy z czyms co sie nazywa mce, ale nie wiem gdzie to w ogole jest itd, czy to jedyny sposob podlaczenia "nie pod maska". 

Zdjecia mile widziane. 

Z gory wielkie dzieki :)

Edytowane przez marioo444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł mce znajdziesz po lewej stronie (strona kierowcy) jak zdejmiesz półkę, on zawiaduje całą elektryką i najlepiej się tam wpiąć z kablami - mam tak u siebie i jest git. Po prostu znajdujesz odpowiedni kabel i przed kostką która wchodzi do modułu dołączasz kabel od be-smart. Musisz tylko sprawdzić czy masz mce w wersji low czy high bo różnią się one kabelologią - sprawdzisz to po numerze na module - w wątku o mce masz wszystko fajnie rozpisane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Już coś wiem. Modul widze, zaraz sprawdze czy to high, czy low. Czy np. przewod od lewej żarówki dlugich, ktory juz wyczailem przy wtyczce do lampy bedzie szedł właśnie bezposrednio do tego mce i bedzie mial ten sam kolor? Tak to należy rozumieć, czy raczej bedzie przechodził jeszcze przez jakies inne uklady? 

Mój modul to 8E0907279E, zalaczam zdjecie, E to niby high... z tego co znalazlem. Czyli bedzie latwiej? :)

 

IMG_20210627_074600.jpg

Edytowane przez marioo444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...