Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jaras99 napisał:

A który dokładnie Kamil moduł ma na myśli?

Mój besmart po dwóch latach bezproblemowego działania dzisiaj siadł. Tzn nie odpala wogole świateł. Nie wiem co się podziało

Mi ostatnio też DRL siadł, dosłownie przedwczoraj, okazało się że problemem był przerwany przewód masowy :) Sprawdź wszystkie połączenia, bezpiecznik jeśli jest dodany do modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ivanek napisał:

Mi ostatnio też DRL siadł, dosłownie przedwczoraj, okazało się że problemem był przerwany przewód masowy :) Sprawdź wszystkie połączenia, bezpiecznik jeśli jest dodany do modułu.

Masz też besmart? U mnie dziwna sytuacja bo ja wyciągnę kluczyk to zapalają się drl na 1,2 sek i gasną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaras99 napisał:

Masz też besmart? U mnie dziwna sytuacja bo ja wyciągnę kluczyk to zapalają się drl na 1,2 sek i gasną

Nie, inny jakiś mam za ok 120zl od prawie 2. lat

 

Dzienne.eu czy coś takiego

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaras99 napisał:

A który dokładnie Kamil moduł ma na myśli?

Mój besmart po dwóch latach bezproblemowego działania dzisiaj siadł. Tzn nie odpala wogole świateł. Nie wiem co się podziało

 Niestety nie widzę go na allegro,chyba już jakiś nowsze modele go zastąpiły. Coś jak z linku poniżej 

ALLEGRO.PL

Ale ten jest lepszy bo ma regulacje

ALLEGRO.PL

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jak szukać to właśnie z wlutowanymi przewodami, bo te konektory powodują, że z czasem robi się słaby styk, zaczyna się grzanie plastiku...

IMG_20211021_193149.jpg

IMG_20211021_193139.jpg

IMG_20211021_193118.jpg

IMG_20211021_193204.jpg

Samemu modułowi nic nie jest, wystarczy wylutować bolce i wlutować tam przewody i jeszcze podziała... Teraz kupiłem dla siebie inny z grubymi przewodami o obciążalności 20A, tyle że ja nie stosuje drl jako 30% mocy a daje w halo na pełnym napięciu, jakoś bardziej mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kamil-vag napisał:

Jak pisałem, jak szukać to właśnie z wlutowanymi przewodami, bo te konektory powodują, że z czasem robi się słaby styk, zaczyna się grzanie plastiku...

IMG_20211021_193149.jpg

IMG_20211021_193139.jpg

IMG_20211021_193118.jpg

IMG_20211021_193204.jpg

Samemu modułowi nic nie jest, wystarczy wylutować bolce i wlutować tam przewody i jeszcze podziała... Teraz kupiłem dla siebie inny z grubymi przewodami o obciążalności 20A, tyle że ja nie stosuje drl jako 30% mocy a daje w halo na pełnym napięciu, jakoś bardziej mi to pasuje.

Jutro wyciągnę mojego i zobaczę co tam się podziało. A powiedz Kamil jaki teraz zakupiłeś. Może też bym przeniósł Drl to halogeny. Zapodam jakieś ledy i będzie fajny look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ledy i look był extra, ale po czasie z nich zrezygnowałem, bo strasznie halo parowały, od kiedy znowu mam żarówki, zero pary... więc albo te ledy miały słabe gumki uszczelniające, albo po prostu dawały za mało ciepła...

Ja mam trochę taki swój wymysł, bo mam ten moduł + do tego 3 przekaźniki, które:

- rozłączają moduł po zapaleniu postojówek

- rozłączają moduł po zaciągnięciu ręczenego

- wł/wył moduł z przycisku DRL

zapewne można to wszystko znaleźć w jednym module DRL ;) ale mi chodziło głównie o grube kable i pewność połączenia...

Jeśli chcesz napisz PW do tego gościa https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-30-sterowanie-minusem-10884482651, że potrzebujesz DRL sterowany plusem, on ma dobre moduły (nie ma ich obecnie w sprzedaży), właśnie o nim pisał @pila24, ten moduł ma też zainstalowany @lewiatan1989

A ja używam coś takiego: Włącznik świateł A100 do halo + przekaźniki do sterowania tym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Jak pisałem, jak szukać to właśnie z wlutowanymi przewodami, bo te konektory powodują, że z czasem robi się słaby styk, zaczyna się grzanie plastiku...

A zobacz że lepard ma w zasadzie takie same złącze i nikt nie pisał o takich problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia też jakości samych konektorów, nie wiem... Ale w proeltecu też się nadpalały styki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a taki moduł:

ALLEGRO.PL

Wygląda, przynajmniej po opisie, że nie jest to badziew...

Chętnie bym go zainstalował, ale stopuje mnie wizja pożaru :whistling: :bag:

 

Screenshot 2021-10-22 at 10-03-19 MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL Dzienne.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, wczoraj zauważyłem, że DRL przestały mi działać. Zaglądam do modułu i taki widok jak na zdjęciach poniżej. Dodam, że moduł montowałem według schematu z poprzedniej strony. Ogólnie ten moduł jest z drugiej ręki, ponieważ Ziomek rozbił auto i sprzedawał. U mnie działał dwa lata, u niego może podobnie. Myślicie, że to przypadek, wada fabryczna, czy montaż, dlaczego mógł się pin zjarać plusowy we wtyczce? Druga sprawa, wiem, że można zwiększyć troszkę napięcie i zrobić tak, aby DRL działał np na 50%, jak to można zrobić?

IMG-0818.jpg

IMG-0817.jpg

IMG-0819.jpg

IMG-0820.jpg

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo był słaby kontakt. Za luźno siedziała w tym miejscu kostka na pinie, a że jest to pin zasilający, rezystancja przejścia była zbyt wysoka, co doprowadziło do iskrzenia i wzrostu temperatury na kontaktach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Bo był słaby kontakt. Za luźno siedziała w tym miejscu kostka na pinie, a że jest to pin zasilający, rezystancja przejścia była zbyt wysoka, co doprowadziło do iskrzenia i wzrostu temperatury na kontaktach.

No to ładnie. To chyba trzeba moduł zmienić na inny, bo jak takie cyrki z tym, to lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie taki moduł co ma regulacje od 0 do 100% co 1% ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpakuziom napisał:

No to ładnie. To chyba trzeba moduł zmienić na inny, bo jak takie cyrki z tym, to lepiej nie ryzykować.

Kup moduł który nie ma wtyczki a same wyprowadzone przewody. Z tymi wtyczkami zawsze jest taki problem. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdublowało posta..

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Kup moduł który nie ma wtyczki a same wyprowadzone przewody. Z tymi wtyczkami zawsze jest taki problem. 

Polecisz jakiś? zastanawiam się nad tym 

ALLEGRO.PL
3 godziny temu, Ivanek napisał:

Weź sobie taki moduł co ma regulacje od 0 do 100% co 1% ;)

Który będzie miał taką funkcję? 

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, szpakuziom napisał:

Polecisz jakiś? zastanawiam się nad tym 

https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-od-0-100-mocy-sterow-plus-10437712645

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...