Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam założony SD-2, ale średnio jestem z niego zadowolony bo powoduje zakłócenia - wyraźnie w głośnikach słychać buczenie. Czy ten moduł też zakłóca?

kolego żadnych zakłóceń nie robi, sprawdzone na dwóch autach

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

pisz jeszcze do kolegi kazik123 to będziesz miał 3 opinię

potwierdzam, wszytko ok

działa przy cb, ori xenon zero zakłócen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik123 ogarnołeś przełącznik

:grin: jeszcze nie bo w garażu pingwiny biegają, wszystko czeka na odwilż

przy kolejnym demontażu półki pod kierownica mam zamiar wstawic przekażnik włącznik i zrobić porzadek z kablami od parkotronica

bo mam dołożone czujniki na przód i tył, kupiłem auto od kobiety a auto sporych gabarytów ( jak dla kobiety)

i elektryk zostawił sporo zbednych kabli do centralki i ciasno upchał

szkoda ze garaż nie ogrzewany, ale i tak lepiej niz pod chmurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie przekaźnika

10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e.jpg

1. plus z bezpieczników po stacyjce

2. plus/masa ze śruby 9podpinasz co chcesz]

3. masa z przełącznika RDL czyli z Pinu 3

4. plus/masa podłączamy z modułem

5. wolny biegun izolujemy

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

A tak na aucie to wygląda :wink:

przy otwieraniu/zamykaniu auta funkcja CLH, tylko by się jeszcze czujnik zmierzchu przydał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik123 ogarnołeś przełącznik

przełącznik czekał na montaż i ...

IMG20130329_003.jpg

pracy 15 min. ale efekt

został mi przekaznik ale to już jak będzie cieplej

bo włącznik działa tak jak pisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik123 ogarnołeś przełącznik

przełącznik czekał na montaż i ...

http://s18.postimg.org/4eujhwmh1/IMG20130329_003.jpg

pracy 15 min. ale efekt

został mi przekaznik ale to już jak będzie cieplej

bo włącznik działa tak jak pisałeś

:thumbup1:

Kazik kupiłeś już ledy do halogenów jak nie to poszukaj żarówek o barwie 7500k świecą jak xenon :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już u mnie też założone. Potwierdzam współpracę włącznika AUTO i czujnika zmierzchu z modułem oraz włącznikiem DRL z B7.

Teraz mam tak:

0 - wiadomo nic się nie pali

Auto - włączone tylko światła dzienne, jeżeli robi się ciemniej czujnik zmierzchu odpala biksenon, postojówki oraz wszelkiego rodzaju podświetlenia i gasi dzienne

Postój - palą się postojowe + dzienne ( nie wiem czy tak ma być, ale mi to nie przeszkadza)

Mijania - włączają się postojowe + mijania, brak dziennych

Do tego mam podłączony oryginalny włącznik CLH + DRL i mogę to wszystko wyłączyć jak zechcę. Działa to wszystko identyko jak w B7.

Jedyne co zauważyłem to pali mi się dioda podświetlająca funkcję auto we włączniku nawet wtedy jak wyjmę kluczyk. Elektryk nie wiedział jak to wyłączyć, a próbował dosyć długo. Może tak ma być? Dioda od lusterka fotochrom (ta zielona) też mi się tak pali cały czas.

Elektryk robił wszystko na podstawie wydrukowanych info z tego postu i dał radę, ja się tego nie podjełem ze względu na fatalną pogodę i brak garażu.

Grzegorz jakie wstawiłeś żarówki H7, że Ci tak ładnie święcą? Mi nieziemsko zapodają na żółto, elektryk mówił, że nic mi nie da nawet najdroższa żarówka, ponieważ aby uzyskać bielszą barwę żarówka musi dostać pełną moc, a dostaję tylko 30% prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założone mam jakieś tanie niebieskie 2 dychy za nie dałem,

3121264997.jpg

ale poszukaj jak chcesz na allegro o barwie 7500k, Akjam ma o takiej barwie w halogenach i wygląda miodzio jak xenon więc myślę że tu dadzą radę :naughty:

---------- Post dopisany at 15:43 ---------- Poprzedni post napisany at 14:22 ----------

Daniel dawałeś diody na przesłony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych diód nie dodawałem, bo nic się u mnie nie działo z przesłoną. Co do H7 muszę coś poszukać na allegro, bo stare mi nie pasują. Dzięki za instrukcje, polecam wszystkim co mają autoświatła i czujnik zmierzchu, ponieważ dopiero teraz włącznik auto ma jakiś sens.

Tak wyglądają. Już się przyzwyczaiłem, że są bardziej żółte niż xenony, ale ogólnie tragedii nie ma.

dsc0023hs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie przekaźnika

http://s24.postimg.org/qa0d8xm1d/10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e.jpg

1. plus z bezpieczników po stacyjce

2. plus/masa ze śruby 9podpinasz co chcesz]

3. masa z przełącznika RDL czyli z Pinu 3

4. plus/masa podłączamy z modułem

5. wolny biegun izolujemy

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

A tak na aucie to wygląda :wink:

przy otwieraniu/zamykaniu auta funkcja CLH, tylko by się jeszcze czujnik zmierzchu przydał :wink:

Grzesiek masz ori bixy czy Qwerty ci robił/?

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:55 ----------

Podpięcie przekaźnika

http://s24.postimg.org/qa0d8xm1d/10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e.jpg

1. plus z bezpieczników po stacyjce

2. plus/masa ze śruby 9podpinasz co chcesz]

3. masa z przełącznika RDL czyli z Pinu 3

4. plus/masa podłączamy z modułem

5. wolny biegun izolujemy

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

A tak na aucie to wygląda :wink:

przy otwieraniu/zamykaniu auta funkcja CLH, tylko by się jeszcze czujnik zmierzchu przydał :wink:

Grzesiek masz ori bixy czy Qwerty ci robił/?

i jeszcze jedno jakie masz obudowy lusterek ori czy inpro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek masz ori bixy czy Qwerty ci robił/?

i jeszcze jedno jakie masz obudowy lusterek ori czy inpro

lampy ori bixenon (troche pomodzonę:wink:)

lusterka/obudowy inpro

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:32 ----------

co z lampami cię interesuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek masz coś nie tak podłączone, przy pozycyjnych nie powinny się świecić dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek masz coś nie tak podłączone, przy pozycyjnych nie powinny się świecić dzienne.

Tak właśnie podejrzewam, ale nie mam pojęcia co przepiąć, aby było w porządku. Jak będę miał chwilę wolnego to podjadę do elektryka żeby mi to ogarnął, no i jeszcze cały czas pali mi się auto na włączniku nawet po wyłączeniu auta i wyciągnięciu kluczyka. Ma ktoś pomysł co jest nie tak podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek masz coś nie tak podłączone, przy pozycyjnych nie powinny się świecić dzienne.

Tak właśnie podejrzewam, ale nie mam pojęcia co przepiąć, aby było w porządku. Jak będę miał chwilę wolnego to podjadę do elektryka żeby mi to ogarnął, no i jeszcze cały czas pali mi się auto na włączniku nawet po wyłączeniu auta i wyciągnięciu kluczyka. Ma ktoś pomysł co jest nie tak podpięte?

mi dopiero mijania wyłącza dzienne

dzienne z postojem przy bylejakiej pogodzie używam :decayed:

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

przepnij przewód zielony odpowiadający za wyłączenie dziennych z pinu mijania na postój :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek masz coś nie tak podłączone, przy pozycyjnych nie powinny się świecić dzienne.

Tak właśnie podejrzewam, ale nie mam pojęcia co przepiąć, aby było w porządku. Jak będę miał chwilę wolnego to podjadę do elektryka żeby mi to ogarnął, no i jeszcze cały czas pali mi się auto na włączniku nawet po wyłączeniu auta i wyciągnięciu kluczyka. Ma ktoś pomysł co jest nie tak podpięte?

mi dopiero mijania wyłącza dzienne

dzienne z postojem przy bylejakiej pogodzie używam :decayed:

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

przepnij przewód zielony odpowiadający za wyłączenie dziennych z pinu mijania na postój :wink:

ja mam tak samo, jak sie lekko ściemnia to postojowe i dzienne

dzienne gasna po mijania

Grzesiek myśle o zrobieniu lamp u Qwerty, malowanie na czarno + bixy

i w dzienne dałbym ledy

na filmiku widać jak po silnkiu zapalaja sie dzienne

i jak podnosi sie ich moc

pózniej idzie xenon+ przełaczenie na bixy

chodzi mi o moment 0:40 na filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest impuls długimi :decayed:

0,38-dzienne; 0,40-impuls długimi; 0,46-xenon; 0,48-impuls bixenon

też miałem robić lampy u Qwertego ale trafiły mi się bixy za 4 stówki,

jak swoje przerabiałem to kilka razy pisałem z Qwertym i jak chcesz zrobić impuls tylko na xenonie to w d*pę będą dostawały przetwornice i palniki(przy miganiu jak będziesz jechał na dziennych)jeszcze żeby nie wywalało błędu spalonej żarówki to w długich musisz dać duży rezystor bo przesłona sama wywali błąd :wink:

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

w ori bixach dłudie są na xenonie i H7 jednocześnie

ja się trochę bawiłem i dlatego przy dziennych impuls długimi jest na H7, a przy xenonie już tylko xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten moduł podłączony pod maską i wszystko jest ok, z tym że w pozycji 0 zapalają się dzienne. Mam czujnik zmierzchu i po przełączeniu na Auto samo się przełącza na bix gdy jest ciemno. Z tego co wiem zgodnie z przepisami dzienne nie mogą się palić razem z postojowymi, dlatego przewód wyłączenia dziennych mam podłączony pod postojowe i wszystko działa ok. Wiem, że Wy macie to inaczej podłączone. Wewnątrz lamp mam także zamontowane diody by napięcie nie szło na cewki z przysłon. Mimo że Wam przysłony nie drgają to zawsze idzie tam niepotrzebnie napięcie.

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

Jeszcze jedno, co do migania światłami (ori bix) przy wyłączonych światłach to migają tylko H7, mimo że przysłony się opuszczają, dopiero jak załączymy mijania wtedy migamy bix+H7 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według przepisów powinien postój wyłączać lampy DRL,ja chciałem żeby w czasie lipnej pogody z tyłu też się coś świeciło(deszcz itp.), dlatego były opisane dwie opcję podpięcia każdy może sam wybrać :wink:

co do przysłon jedne drgają a z innymi nic się nie dzieje jak idzie te 30% mocy przy DRL-u i dioda jest tylko po to,jednak jak dajesz impuls długimi to przysłona się rusza i wraca

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:56 ----------

Jeszcze jedno, co do migania światłami (ori bix) przy wyłączonych światłach to migają tylko H7, mimo że przysłony się opuszczają, dopiero jak załączymy mijania wtedy migamy bix+H7 :wink: .

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszsytko jasne :wink:

zbieram kase na rezanie z ori xenon na bix

350PLN za bix i malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...