Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

ucho widze że założyłeś wkoncu wątek DRL :wink::thumbup1:

mogę potwierdzić że super sprawa ten moduł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ucho.77 czy ten montaz tez pasuje do wersji EKO? ktory schemat odpowiada za wylacznie po swiatłach mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ucho.77 czy ten montaz tez pasuje do wersji EKO? ktory schemat odpowiada za wylacznie po swiatłach mijania

masz opis kabli wychodzących z ECO bo nie widzę go teraz w ofercie, coś poradzimy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat wrzuce w piatek

---------- Post dopisany 26-04-2013 at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany 23-04-2013 at 22:25 ----------

obiecany schemat , kolego ucho dzienne po pozycyjnych

DSCN4228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.czerwony i niebieski wpinasz pod śruby jak w opisie (na plus musisz założyć bezpiecznik bo w module chyba nie ma:eusathink:)

p.fioletowy- z modułu wychodzi jeden ? jak tak to musisz wrzucić 2 diody lub przekażniki

p.zielony- Gniazdo C (32-pin)

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]

Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego (WY) [szaro/czerwony] wpinasz w jeden z nich

p.pomarańczowy- wpinasz pod obojętnie jaki przewód po stacyjce on załącza światła w momencie przekręcenia stacyjki bo moduł chyba nie ma automatycznego startu​:eusathink:

---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:57 ----------

z czystej ciekawości ile kosztował ten moduł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Świateł Długich DRL z COMING HOME EKO. (3129739259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

fioletowe sa 2, wszytskie wpinam w gniazdo C ? rozumiem ze gniazdo C to w MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Świateł Długich DRL z COMING HOME EKO. (3129739259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

fioletowe sa 2, wszytskie wpinam w gniazdo C ? rozumiem ze gniazdo C to w MCE

quwa nie otwiera mi linka :facepalm:

:eusathink:ale z tego co kojarzę moduły różnią się tym że eko zapala drl po przekręceniu stacyjki i nie ma bezpiecznika, a pro zapala drl dopiero po uruchomieniu silnika i ma bezpiecznik wbudowanu

w MCE gniazdko C wpinasz zielony,gniazdko B fiolet

fioletowe wpinasz bezpośrednio nie musisz nic dokładać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz do "ProeltecDRL" sprzedaje moduły na allegro i podpowie jaka jest róznica miedzy pro i eco

bo tam jest tylko róznica w Coming Home

jak dla mnie

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

Michał dopiero teraz zobaczyłem schemat, podłącz tak jak pisał Grzesiek tylko na poczatek zostaw pomarańczowy i sprawdz czy moduł śmiga

ja do włacznika drl brałem "po stacyjce" z włacznika świateł i był to pin 1 kolor czarny

co do wyłaczenia modułu to zrób po mijania ja i Ucho77 tak mamy

i jak jest lipna pogoda to masz moduł+ pozycje z tułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktorego schematu podlaczenia sie trzymac bo juz nie czaje kompletnie nic, w watku inaczej na pw inaczej

:decayed:

mozecie to dokąłdnie sprostowac kory kabel w jaka kostke i w jaki pin konkretnie? dzieki

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]fioletowy przewód

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]fioletowy przewód

p.czerwony i niebieski wpinasz pod śruby jak w opisie (na plus musisz założyć bezpiecznik bo w module chyba nie ma:eusathink:)

p.fioletowy- z modułu wychodzi jeden ? jak tak to musisz wrzucić 2 diody lub przekażniki

p.zielony- Gniazdo C (32-pin)

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]

Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego (WY) [szaro/czerwony] wpinasz w jeden z nich

p.pomarańczowy- wpinasz pod obojętnie jaki przewód po stacyjce on załącza światła w momencie przekręcenia stacyjki bo moduł chyba nie ma automatycznego startu​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktorego schematu podlaczenia sie trzymac bo juz nie czaje kompletnie nic, w watku inaczej na pw inaczej

:decayed:

mozecie to dokąłdnie sprostowac kory kabel w jaka kostke i w jaki pin konkretnie? dzieki

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]fioletowy przewód

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]fioletowy przewód

p.czerwony i niebieski wpinasz pod śruby jak w opisie (na plus musisz założyć bezpiecznik bo w module chyba nie ma:eusathink:)

p.fioletowy- z modułu wychodzi jeden ? jak tak to musisz wrzucić 2 diody lub przekażniki

p.zielony- Gniazdo C (32-pin)

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]

Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego (WY) [szaro/czerwony] wpinasz w jeden z nich

p.pomarańczowy- wpinasz pod obojętnie jaki przewód po stacyjce on załącza światła w momencie przekręcenia stacyjki bo moduł chyba nie ma automatycznego startu​

kolego zacznijmy od początku?

wtyczka która idzie do moduły który kupiłeś

1) czerwony plus wpięty do śruby która jest za pedałami na ścianie grodziowej,plus idzie przez przekażnik żeby dało się włączyć/wyłączyć światłą DRL

2)niebieski-masa przykręcona na lewym słupku śrubą

3)fioletowy x2-do lamp w MCE gniazdo B:

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]fioletowy przewód

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]fioletowy przewód

4)zielony-do MCE gniazdo B

Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały] przewód zielon

5) pomarańczowy - tak jak kolega wcześniej napisał włacznika drl brałem "po stacyjce" z włacznika świateł i był to pin 1 kolor czarny,

Do modułu powinna być załączona instrukacja, masz ją?

chyba że masz inne przewody w module? jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam instrukcje ale ja kompletnie nie znam sie na kabelkologii, schemat wkleiłem w watku wyzej, dzieki teraz juz wszytsko czaje super pozdrawiam , dzieki wszytskim zdam relacje czy zadzialało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to pytaj

mogłes dac fotke modułu, a druga sprawa czy jest w nim bezpiecznik

bo jeśli nie ma to muszisz dołożyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołozyłem bezpiecznik na czerownym (7.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Różnica miedzy PRO a EKO jest jak między 126p a Audi S8, jedno i drugie jedzie z A-B.

Jednak mimo chęci nie potrafimy cofać się w rozwoju, jedynie iść do przodu i szukać nowych wyzwań, dlatego też nie będziemy montować już modułów EKO, zostawiamy to innym.

Moduł EKO to standardowy układ PWM bardzo solidnie wykonany - PROSTA RZECZ

Aktualnie oferowany moduł to układ PWM z szeregiem czujników, zabezpieczeń i programem który bezustannie monitoruje status urządzenia, z opcjonalnymi wyjściami, możliwością przeprogramowywania dodawania, odejmowania funkcji.

Jak komuś zależy na jakości i trwałości, urządzeniu na lata to zakupi konkretną rzecz, jak ma ktoś życzenie kupić taniej, są osoby które siedzą i lutują to na tańszych komponentach po najprostszej linii. EKO robić nie będziemy.

Pozdrawiam miłego weekendu życząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Różnica miedzy PRO a EKO jest jak między 126p a Audi S8, jedno i drugie jedzie z A-B.

Jednak mimo chęci nie potrafimy cofać się w rozwoju, jedynie iść do przodu i szukać nowych wyzwań, dlatego też nie będziemy montować już modułów EKO, zostawiamy to innym.

Moduł EKO to standardowy układ PWM bardzo solidnie wykonany - PROSTA RZECZ

Aktualnie oferowany moduł to układ PWM z szeregiem czujników, zabezpieczeń i programem który bezustannie monitoruje status urządzenia, z opcjonalnymi wyjściami, możliwością przeprogramowywania dodawania, odejmowania funkcji.

Jak komuś zależy na jakości i trwałości, urządzeniu na lata to zakupi konkretną rzecz, jak ma ktoś życzenie kupić taniej, są osoby które siedzą i lutują to na tańszych komponentach po najprostszej linii. EKO robić nie będziemy.

Pozdrawiam miłego weekendu życząc.

I tu nasuwa się jedno stwierdzenie:whistling:;

Albo grubo albo wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał zarobić 150zł zamiast 50 :)

Niestety 150zł to już sporo jak za taki bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajer może jest ale prawda taka ze od momentu jak wstawiłem moduł to zapomniałem o włączniku świateł

i xenon oszczedzasz, paliwo również w min. stopniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega pewnie się załapał na moduł za 49zł, ja się nie załapałem i dlatego nie bardzo mi się widzi płacić 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...