Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałeś coś zle podłączyc że masz problem z tylna wycieraczka i szybami....

Tutaj masz opis pinów MCE HIGHT i podłącz w odpowiednie piny i musi działać.... http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_12173.html#1

Edytowane przez gregor2208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kable spardzałem próbóką

do kostki B wpiołem 2 fioletowe pod lewe i prawe światło długie, 1 kabelek pod kierunki, 1 kabelek pod mijania

faktycznie do kostki A wpiołem się pod +po stacyjce z tego co podałeś prawdopodobnie jest to zasilanie wycieraczki

tyle, że jak to odpiołem (+12 po stacyjce) dalej ten problem z wycieraczką był - ale to faktycznie jest jakieś powiązanie z tą wycieraczką

ale znowu jak był podpięte +12v pod to zasilanie wycieraczki a przewody fioletowe do świate, bezpośrednio do lamp to wszystko było oki

już czytam o tych diodach prostowniczych - z forum audia6 znalazłem posta, że właśnie na tych przewodach co idzie sygnał do długich mają być diody

http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/MA2/DRLwd1420ugich_zps0cad4e6f.png

Edytowane przez drozduu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sterownik http://www.cosmogate.pl/product_info.php/products_id/398prawie wszystko dziala...lecz gdy zakryje czujnik zmierzchu powinny zapalic sie mijania a gasna mi dzienne w dlugich i nic sie nie zapala sprobuje ktos pomoc??

pixel_trans.gif

.

SCHEMAT MONTAŻOWY:

RYSUNEK_zpsf21d6aaf.jpg

Edytowane przez janeklg8877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


prawie wszystko dziala...lecz gdy zakryje czujnik zmierzchu powinny zapalic sie mijania a gasna mi dzienne w dlugich i nic sie nie zapala sprobuje ktos pomoc??

Obstawiam złe podpięcie części z tym dodatkowym przekaźnikiem odpowiedzialnym za automatyczne włączenie świateł mijania lub uszkodzony sam przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie musze dac jakis dodatkowy przekaznik?

Ten ze schematu nie był w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl... "w razie koniecznosci dodac kolejne przekazniki"

Tym bym się nie przejmował. Gdzie wpiąłeś się tym przekaźnikiem? Żeby to działało trzeba się wpiąć równolegle za włącznik świateł w przewody odpowiedzialne za włączanie świateł postojowych i mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl... "w razie koniecznosci dodac kolejne przekazniki"

Tym bym się nie przejmował. Gdzie wpiąłeś się tym przekaźnikiem? Żeby to działało trzeba się wpiąć równolegle za włącznik świateł w przewody odpowiedzialne za włączanie świateł postojowych i mijania.

czyli mam rozciac kabel od postojowych i mijania za przelacznikiem swiatel i tam podlaczyc z jednej 30 a z drugiej 87??dobrze rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozciac kabel od postojowych i mijania za przelacznikiem swiatel i tam podlaczyc z jednej 30 a z drugiej 87??dobrze rozumiem

Broń boże rozcinać! Gdybyś rozciął i tak podpiął jak myślisz połączenie byłoby szeregowe i w przypadku awarii czujnika zmierzchu nie mógłbyś ręcznie włączyć świateł. Te dwa systemy czyli automatyczne i ręczne włączanie świateł musza działać niezależnie dlatego połączenie musi być równoległe. Resztę piszę Ci na PW

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzicie jakiś konkretny sprawdzony zestawik do kupienia ? Chodzi o dzienne 30% z długich świateł najlepiej z doświetlenia dojścia do domu, bo dokładane ledy choinkowe to nie dla mnie.

Nie mam dziś sił i chęci studiowania całego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie w jaki sposób liczyć kolejność panów w kostce wyłącznika drl, 1. Opcja: 2 rzędy od prawej do lewej, 2 opcja: od góry do dołu 4 pezdy ( pionowe? )

Zamontowane wg 1 opcji i nic nie działa ani podświetlane ani wł/wył. Reszta schematu jest ok sprawdzane kilka razy

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie w jaki sposób liczyć kolejność panów w kostce wyłącznika drl, 1. Opcja: 2 rzędy od prawej do lewej, 2 opcja: od góry do dołu 4 pezdy ( pionowe? )

Zamontowane wg 1 opcji i nic nie działa ani podświetlane ani wł/wył. Reszta schematu jest ok sprawdzane kilka razy

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Oznaczenie pinów jest na kostce tak jak nitroo pisze, przełącznik mogłeś już wyjąć przez złe podpięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik elektronik sprawdzał u mówi ze jest ok a jednak nie działa

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego do siebie ale uj nie elektronika masz skoro nie wiedział jak i gdzie są piny na kostce opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pinami nie miał nic wspólnego, sam to robiłem i sprawdzalem - podpięte dobrze. Musi być coś nie tak z tym wyłącznikiem.

Temat ogarnięty kabelek do kostki włącznika Drl był przerwany w środku

Udało mi się uporać z włącznikiem ale mam problem bo zamiast zapalać się na 1jest odwrotnie jaka jest tego przyczyna, wszystko zrobione według schematu

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...