Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mi wogle nie wywalało błędu przed rezaniem lamp,u kumpli co jeżdżą na tym module też nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odpiołem dzisiaj moduł i okazało się, że błędu nie wywala ;/ a jak znów podpiąłem to błąd powraca. Mam moduł z funkcją CLH ale nie wykorzystałem jej i zrobiłem tak jak pisze w instrukcji, podpiąłem ten przewód pod masę razem z przewodem, który był do tego przeznaczony. Jak znajdę znów chwilę to sie pobawię z tą diodą prostowniczą , o której mowa była wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło, odłączyłem przewód odpowiadający za funkcję CLH od masy i dalej ten sam błąd. Mam podłączone wszystko wg zaleceń producenta, moduł działa bez zarzutów no ale wywala błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym mudulem kiedy faktycznie sie spali żarówka od długich świateł? Pokaże wtedy błąd na fisie?

Oczywiście, że pokaże. Moduł wpięty jest równolegle i w żaden sposób nie zakłóca pracy elektroniki auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi chodziło [emoji6] a powiedzcie mi jak jest realizowany DRL orginalnie w B7? Chodzi mi dokladnie czy swiatla dzienne zalaczaja sie po ustawieniu na przelaczniku trybu auto, czy zapalaja sie nawet gdy przelacznik jest w pozycji 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zakładał ktoś z was taki moduł? Gdzie mam się podpiąć w wiązkę? W bezpiecznikach są tylko od mijania a drogowych nie ma...

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-zamiast-dlugich-regulator-30-mocy-i5662412205.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD-2 się podobno strasznie nagrzewa. Dlaczego nie chcesz sprawdzonego od proeltec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie podłączenia CLH z modułu DRL pod kierunki i nie mogę nigdzie wyczytać który to kabel w instalacji auta odpowiada za te kierunki :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie podłączenia CLH z modułu DRL pod kierunki i nie mogę nigdzie wyczytać który to kabel w instalacji auta odpowiada za te kierunki :huh:

Leń wystarczy poszukać ;-)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-mce-09-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek odepnij przewód od funkcji clh od masy może to być przyczyną :eusathink:

Grzesiu i koledzy, Błąd zniknął po wlutowaniu diody oporowej w kabel (u mnie zielony), podłączony do lewego światła postojowego, który odpowiada za wyłączenie DRL po zapaleniu się świateł mijania. Nbyłem taką diodę:

http://allegro.pl/dioda-prostownicza-1n4007-1a-1000v-do41-x-25szt-i5153183944.html

wlutowałem ja odpowiednio:

MCE-->ANODA-->DIODA-->KATODA-->MODUŁ DRL

http://images45.fotosik.pl/222/2e15cae4da2989bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj u siebie moduł DRL z funkcja CLH i wszystko śmiga jak nalezy, oprócz tego, że przy zamykaniu lub otwieraniu auta z pilota na sekundę zaświeca się lewa pozycja a dopiero następnie zaświecają się światła drogowe... Dodam, że zarówki pozycyjne mam jakieś ledowe... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie założyłem moduł z pierwszego postu jakiś czas temu, ale dziś zauważyłem że po odpaleniu auta i przektęceniu przełącznika świateł na mijania po ok minucie zapalają mi się na 2-3 sek dzienne (30% drogowych).

Co źle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD-2 się podobno strasznie nagrzewa. Dlaczego nie chcesz sprawdzonego od proeltec?

ponieważ od kilku lat mam modół SD-2 i jestem zadowolony i koledze na wzór swojego podłączenia bym mógł zalożyć w jego audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...