Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Dawid zbędny bajer, lepiej napisz do gościa czy może zrobić tak żeby impuls do sterowania clh był na masie a nie na plusie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid zbędny bajer

Niby tak, ale z drugiej strony po co zapalające się CLH w dzień? :) mysle nad miejsce w podsufitce gdzie znajduje sie mikrofon od bleutooth ale nie wiem czy to spelni swoja funkcj,czy tam będzie wystarczająco dużo światła.

czy może zrobić tak żeby impuls do sterowania clh był na masie a nie na plusie

a do czego to? Do wyłącznika drl/clh?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, ale ja własnie mam przełącznik tylko drl,a chcialem zeby CLH wlaczaly sie wlasnie tylko po zmroku, mozliwosc wylaczenia chcialem miec tylko na DRL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to akurat zrozumiałem ale wtedy chodziło by o sterowanie drl masa a nie clh [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

już ktoś wcześniej pytał o ten moduł:

http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow-can-bus-homologacja-vat-w-wa-i5786323679.html

Jest ktoś kto ma u siebie? Jak z podłączeniem tego? Jest ktoś zadowolony z zakupu?

Pozdrawiam.

Ja go miałem u siebie ale wyjąłem.

DRL działa ok zapala sie po uruchomieniu silnika i gaśnie po włączeniu pozycji oraz po zaciągnięciu ręcznego- tak jak ori w nowszych autach.

Doświetlanie zakrętów po przez halogeny działa do ok 30-40 km/h ale tylko przy włączonych światłach mijania.

CLH ?????????? kiepsko trzeba im dać impuls po przez mrugnięcie długimi przez ok 1-2 sekundy. Nie o to przecież chodzi. Przy otwarciu aita z pilota clh nie działa.

Hej, a mógłbyś mi napisać skąd brałeś zasilanie na ten moduł ? i gdzie podłączyłeś fioletowy przewód ten od wykrywania 12V po włączeniu świateł mijania ręcznie ? A i co z tym białym od CLH ?

Ja wpiąłem się z zasilaniem + w kostkę "A" pin 3 MCE - Zasilanie prawego reflektora (WE) [czerwony] (stałe napięcie z aku), a masa - pod śrubkę w karoserii.

I teraz jak odpalam auto, to włączają się długie na 25%, jak włączam mijania to DRL gasną (ten fioletowy od wykrywania 12V podpiąłem pod włącznik świateł Pin 11 – Zasilanie świateł mijania (WY) [żółty] i tu chyba jest problem), ale jak zgaszę auto i przekręcę włącznik świateł na postojowe lub zero, to DRL się włączają i nie chcą zgasnąć (gasną tylko jak przekręcę z powrotem na mijania), pomaga dopiero włączenie i wyłączenie zapłonu bez odpalania, wtedy gasną do kolejnego odpalenia. Trochę zagmatwane ale jak coś to mogę sprecyzować ;)

Doświetlanie ładnie działa.

CLH jeszcze nie opanowałem, które światła świecą przy CLH ?

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

już ktoś wcześniej pytał o ten moduł:

http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow-can-bus-homologacja-vat-w-wa-i5786323679.html

Jest ktoś kto ma u siebie? Jak z podłączeniem tego? Jest ktoś zadowolony z zakupu?

Pozdrawiam.

Ja go miałem u siebie ale wyjąłem.

DRL działa ok zapala sie po uruchomieniu silnika i gaśnie po włączeniu pozycji oraz po zaciągnięciu ręcznego- tak jak ori w nowszych autach.

Doświetlanie zakrętów po przez halogeny działa do ok 30-40 km/h ale tylko przy włączonych światłach mijania.

CLH ?????????? kiepsko trzeba im dać impuls po przez mrugnięcie długimi przez ok 1-2 sekundy. Nie o to przecież chodzi. Przy otwarciu aita z pilota clh nie działa.

Hej, a mógłbyś mi napisać skąd brałeś zasilanie na ten moduł ? i gdzie podłączyłeś fioletowy przewód ten od wykrywania 12V po włączeniu świateł mijania ręcznie ? A i co z tym białym od CLH ?

Ja wpiąłem się z zasilaniem + w kostkę "A" pin 3 MCE - Zasilanie prawego reflektora (WE) [czerwony] (stałe napięcie z aku), a masa - pod śrubkę w karoserii.

I teraz jak odpalam auto, to włączają się długie na 25%, jak włączam mijania to DRL gasną (ten fioletowy od wykrywania 12V podpiąłem pod włącznik świateł Pin 11 – Zasilanie świateł mijania (WY) [żółty] i tu chyba jest problem), ale jak zgaszę auto i przekręcę włącznik świateł na postojowe lub zero, to DRL się włączają i nie chcą zgasnąć (gasną tylko jak przekręcę z powrotem na mijania), pomaga dopiero włączenie i wyłączenie zapłonu bez odpalania, wtedy gasną do kolejnego odpalenia. Trochę zagmatwane ale jak coś to mogę sprecyzować ;)

Doświetlanie ładnie działa.

CLH jeszcze nie opanowałem, które światła świecą przy CLH ?

CLH to zależy pod które podłączysz ja u siebie miałem pod halogey ale możesz pod kierunki mijania lub długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Skontaktowałem się z producentem tego modułu i okazało się, że trafił do mnie moduł zaprogramowany pod inne auto, a nie pod B7. Chodziło o to że po zgaszeniu auta moduł nie dostawał informacji po Canie że auto ma wyłączony silnik tylko, że cały czas ma obroty biegu jałowego. Przysłali mi nowy moduł już pod B7 i wszystko śmiga.

CLH uruchamia się błyskiem długimi lub np. centralnym albo tam gdzie się podłączy przewód sterujacy jest też dodatkowe wyjście na którym pojawia się +12V na 30 sekund po zgaszeniu auta na włączonych światłach mijania.

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że mamy bardzo wielu użytkowników waszej marki wśród klientów, pragnę poinformować że zmieniłem nazwę producenta modułów z Proeltec na dzienne.eu

, urządzenia cały czas dostępne są u użytkownika be-smart na aukcjach. Pozdrawiam ! Michał.

Życzę wszystkim Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że mamy bardzo wielu użytkowników waszej marki wśród klientów, pragnę poinformować że zmieniłem nazwę producenta modułów z Proeltec na dzienne.eu

, urządzenia cały czas dostępne są u użytkownika be-smart na aukcjach. Pozdrawiam ! Michał.

Życzę wszystkim Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2016.

Przewidujesz może jakieś rabaty dla forum A4-klub.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zapytam szybko-czy przy montowaniu modulu w komplecie z włączn.drl oraz przekaźnikiem czyli zgodnie ze schematem kolegi ucho.77 odłączaliście napięcie z aku?

Pytam o moduł od Proeltec

pozdr grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci szkodzi odłączyć. Będzie bezpieczniej.

Wysłane z mojego myPhone ARTIS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zapytam szybko-czy przy montowaniu modulu w komplecie z włączn.drl oraz przekaźnikiem czyli zgodnie ze schematem kolegi ucho.77 odłączaliście napięcie z aku?

Pytam o moduł od Proeltec

pozdr grzesiek

ja zostawiłem podłaczony

łatwiej w międzyczasie sprawdzać czy dobrze podłączyłeś

podłącz najpierw moduł potem włącznik DRL i przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie; czekam na dostawę i będę wiec operował na "żywym" organizmie:-)

Jeszcze tylko wstawie jakieś zamienniki h7 look Xenon co by bielej było na tych 30% i wreszcie zenonki trochę odetchną, zwł. że nowe i parę PLN kosztowały

Bo Ledy jako zamienniki do h7 raczej odradzacie, nie zapalą się lub błędy będą wywalać(mam auto diagnozę)?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...