Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

kolego ja dałem 150

ja wymieniłem dwie przetwornice i dwa palniki więc ten bajer jak to nazwałeś to jest tanioszka:wink:

---------- Post dopisany at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Mogę odsprzedać moduł gdy by ktoś był zainteresowany:wink:

a jak ledy ci wyszły zrobiłeś czy odpuściłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w naszych B6 żarówki są sterowane po + czy masą? Bo spotkałem moduły sterowane masą i nie wiem jak to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w naszych B6 żarówki są sterowane po + czy masą? Bo spotkałem moduły sterowane masą i nie wiem jak to jest.

sterowanie jest plusem :wink: moduł musi ci dawać plus na żarówki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże trochę wątek.

Jutro mam zamiar SD2 od kiegiela podłączyć (miałem już kilka miesięcy)

MCE F, włącznik AUTO, czujnik światła mam :hi:

Dobrze przeczytałem, czy 3 pin we włączniku DRL podaje masę, czy +12V?

Mój moduł jest sterowany plusem a nie masą.

Tak to u mnie było wcześniej zanim zamontowałem MCE F, fotochromy i inne pierdoły :grin:

1. Czarny masa

2. Dwa niebieskie z SD-2 wyjście na zarówki swiateł drogowych

3. Brązowy z SD-2 wejscie ze swiateł pozycyjnych (włącznik świateł)

4. Brązowy z indeksem halogeny (to było do CLH ale teraz już nie będzie potrzebne)

5. Czerwony +12V na stałe (też z włącznika świateł)

6. Pomaranczowy +12V po stacyjce przez wyłacznik (aktywacja DRL)

7. Różowy coming home do zamka centralnego przez wyłacznik (aktywacja CLH, ale już nie potrzebne)

No więc pomarańczowy mam podpiąć pod włącznik DRL i do tego przekaźnik JZC-21F 10ADC12V, czy bez przekaźnika?

Ogólnie to DRL zaplały się dopiero jak +13V dostaną, czyli 2-3 sekundy po odpaleniu samochodu a nie po przekręceniu zapłonu co mi bardzo pasowało :wink:

Obecnie włacznik AUTO zapala światła od razu po przekręceniu na zapłon, da się to jakoś obeść żeby reagował dopiero po uruchomieniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przełącznik DRL daje masę tylko i wyłącznie w pozycji 0 , więc jak chcesz mieć wszystko ok to musisz dać przekaźnik

---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:19 ----------

View image: 10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e

1-plus po stacyjce

2-plus prąd płynący na do modułu

3-masa z przełącznika DRL

4-podpinasz pomarańczowy z twojego modułu

5-izolujemy

jak co to dzwoń:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem przekaźnik, ale nie było identycznego więc koleś dał mi inny, ale też JZC 10ADC12V :hi:

Troszkę inne piny tam są.

---------- Post dopisany 25-05-2013 at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2013 at 18:46 ----------

Poległem i rozdupcyłem przekaźnik z nerwów :grin:

Zamiast lutować to dziadostwo to chyba użyje pinów z kostki C w MCE :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem przekaźnik, ale nie było identycznego więc koleś dał mi inny, ale też JZC 10ADC12V :hi:

Troszkę inne piny tam są.

---------- Post dopisany 25-05-2013 at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2013 at 18:46 ----------

Poległem i rozdupcyłem przekaźnik z nerwów :grin:

Zamiast lutować to dziadostwo to chyba użyje pinów z kostki C w MCE :decayed:

a zdrapałeś nóżki bo inaczej jest lipa i cyna się nie łapie

też to przerabiałem

---------- Post dopisany at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany at 16:27 ----------

AUTOMAT automatyczny moduł świateł dziennych DRL (3254755678) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

MODUŁ AUTOMAT DRL ŚWIATEŁ DZIENNYCH + SCHEMAT 12V (3240318233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

parę zł drożej ale bez lutowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to lutować? Kup sobie zwykłe wsuwki do połączeń, podjedź do sklepu z elektryką/elektroniką, dopasuj rozmiar, potem przylutuj/zaciśnij kable do wsuwek. Do tego wąż termokurczliwy i masz wszystko elegancko zrobione z możliwością wymiany przekaźnika w 15 sekund. Ewentualnie zrób tak jak napisał kolega ucho.77, kup gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie jak zrobić żeby w pozycji włącznika "0" DRL się nie paliły? Bo teraz obstawiam, że będą się palić jak na 0 będzie, a chcę żeby tylko na AUTO się paliły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eusathink:

powiem że się nie zastanawiałem nad tym,nie mam dostępu do ori instalacji z lusterkiem i wł Auto żeby potestować, pozatym z tego co się orientuje na auto pali się postój i dołączają się światła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj założyłem moduł od ProeltecDRL, myślałem że ciężej będzie samemu go wsadzić. Nawet fajnie świeci, Ciekawe co policja na to:) heh

Nic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzisiaj zamontowałem moduł świateł dziennych, trochę walczyłem z pogodą i ze swoimi dużymi paluchami ale się udało, wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzisiaj zamontowałem moduł świateł dziennych, trochę walczyłem z pogodą i ze swoimi dużymi paluchami ale się udało, wszystko działa :)

A zmieniales żarówki? Czy drogowe po prostu swieca jako dzienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszalem żarówek, mam zwykłe światełka.

Dzieki ;) rozumiem ze jak wlaczasz mijania to drl gasnie. A co jak na mijania wlaczysz dlugie? Swieci sam bix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak włączam mijania to dzienne się wyłączają, wszystko dziala tak jak powinno. Nie mam xenonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszalem żarówek, mam zwykłe światełka.

Dzieki ;) rozumiem ze jak wlaczasz mijania to drl gasnie. A co jak na mijania wlaczysz dlugie? Swieci sam bix?

w ori lampach zapala się bixach i h7 na długich, inaczej trzeba dłubać w lampie

---------- Post dopisany at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:09 ----------

Nie ruszalem żarówek, mam zwykłe światełka.

z ciekawości który montowałeś moduł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ori lampach zapala się bixach i h7 na długich, inaczej trzeba dłubać w lampie:

A czy modul DRL nie bedzie mi zapalal bixenona jako swiatlo dzienne? Podejrzewam ze bixenon i zarowka H7 drogowa ida na jednym kablu sterującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...