Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

w ori lampach zapala się bixach i h7 na długich, inaczej trzeba dłubać w lampie:

A czy modul DRL nie bedzie mi zapalal bixenona jako swiatlo dzienne? Podejrzewam ze bixenon i zarowka H7 drogowa ida na jednym kablu sterującym.

nie będzie, jedynie niektóre przysłony mogą drgać

problem ten już był poruszony i nikt tego nie zauważył u siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zakupiony moduł kogiela i leży on i nadeszła chwila żeby go założyć mam także zakupiony wyłącznik CLH/ DRL posiadam Bixy i przełącznik świateł z auto mógłby mi ktoś napisać gdzie dokładnie który kabel podpiąć od tego modułu żeby to działało, najlepiej w pozycji auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi koledzy w jednej sprawie.

Na dniach chcę kupić i zamontować moduł DRL. Chciałbym mieć również możliwość włączania/ i wyłączania go.

Obok włącznika świtateł mam element do regulacji wysokości świecenia. Teraz zachodzi pytanie, czy chcąc zamontować coś takiego:

AUDI A4 B7 WŁĄCZNIK ŚWIATEŁ DO JAZDY DZIENNEJ DRL (3263873552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. muszę pozbyćcięregulacji wysokości świecenia, muszę pruć i robić miejsce, czy można dokupić ten kawałek plastiku w którym obsadzone są te elementy?

Edit: Czy na lampy mijania oraz dorgowe są fabrycznie zamontowane przekaźniki? Bo nie słyszę ich, a na światła drogowe chciałbym sobie wrzucić żarówki 100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ori lampach zapala się bixach i h7 na długich, inaczej trzeba dłubać w lampie:

A czy modul DRL nie bedzie mi zapalal bixenona jako swiatlo dzienne? Podejrzewam ze bixenon i zarowka H7 drogowa ida na jednym kablu sterującym.

nie będzie, jedynie niektóre przysłony mogą drgać

problem ten już był poruszony i nikt tego nie zauważył u siebie :wink:

To ja mam pecha, bo u mnie przesłona nie tyle co drga, ale wydaje dźwięki agonii :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy , pytanie o porade : co byście doradzili i zrobili ? zamontować drl do mojej b6 w długich czy lepiej dołożyć dzienne okrągłe w halogeny ? z halogenów nie skorzystałem jeszcze ani razu odkąd mam auto i wydają mi się zbędne . co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pierwszy :facepalm:

Teraz soczewka z B8 jest to raczej nie będzie problemu :decayed:

drodzy koledzy , pytanie o porade : co byście doradzili i zrobili ? zamontować drl do mojej b6 w długich czy lepiej dołożyć dzienne okrągłe w halogeny ? z halogenów nie skorzystałem jeszcze ani razu odkąd mam auto i wydają mi się zbędne . co myślicie ?

I tak wolę DRL w długich :decayed:

A już najlepiej zrobić DRL zamiast świateł długich, ale wtedy przetwornice po d*pie dostają jak się długimi mruga :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy , pytanie o porade : co byście doradzili i zrobili ? zamontować drl do mojej b6 w długich czy lepiej dołożyć dzienne okrągłe w halogeny ? z halogenów nie skorzystałem jeszcze ani razu odkąd mam auto i wydają mi się zbędne . co myślicie ?

to jest kwestia gustu ja miałem pierw w halo lecz ostatecznie zrobiłem moduł w długich :wink:

przejrzyj sobie mój wątek auta tam masz zdjęcia obu opcji :decayed:

A już najlepiej zrobić DRL zamiast świateł długich, ale wtedy przetwornice po d*pie dostają jak się długimi mruga :kwasny:

myślałem też o tym ,tylko nie nie wiadomo jak z żywotnością przetwornic będzie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam moduł od kogla sd-2 jak znaleść kostke MCE B lub C? co to jest :CLH/ DRL posiadam lusterko fotochromatyczne czujnik zmierzchu włącznik auto i xenon

kogel pisze ze kabel

-czarny to masa (wiec podłącze pod śrubkę masową)

-2x niebieski do świateł długich (zaczynają sie schody te kable sa w kostkach MCE??

-brązowy wejście sygnału +12 pojawiającego się w momencie włączenia swiateł mijania sygnał służy do wyłączenia sw dziennych przy włączonych św mijania(czarna magia!!!)

-czerwony to wiem gdzie znajde :-)

pomożecie co jak i gdzie??jestem z tym troszkę ciemny ale jak przetłumaczycie mi to łopatologicznie krok po kroczku to sobie poradze

.Pewnie wielu osobą sie to przyda i dla przyszłych pokoleń hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLH-coming leaving hom (a po naszemu odprowadzanie do domu)

DRL-światła dzienne

centrelek.jpg

pdpięcie masz w pierwszym poście:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]

Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały]

Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny]

tak powinienem podpiąć????po czym można poznać te kostki B C oprócz innej ilości pinów ponieważ nie chcę jej pomylić z inną

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym opisie światła drl będzie gasić światło mijania ja mam tak u siebie bo przy gorszej pogodzie idzie jezdzic na dziennych+postój :wink:

kostka C jest koloru szarego z pomarańczową blokadą

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego ucho.77 jak drl będzie gasić światła mijania to dobrze o to chodzi , ale pozycje nie będą sie palić??mają sie palić tylko drl!

oraz takie podłączenie będzie powodowało samo włączenie świateł mijania podczas np:wjazdu do tunelu ,zapadania ciemności ,pytam ponieważ mam czujnik zmierzchu i ikonke "auto"

---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:58 ----------

a kostka B?? zdjęcie przedstawia inna kostke prawda??bo widze kostke siwą z żółtym zabezpieczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego ucho.77 jak drl będzie gasić światła mijania to dobrze o to chodzi , ale pozycje nie będą sie palić??mają sie palić tylko drl!

oraz takie podłączenie będzie powodowało samo włączenie świateł mijania podczas np:wjazdu do tunelu ,zapadania ciemności ,pytam ponieważ mam czujnik zmierzchu i ikonke "auto"

---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:58 ----------

a kostka B?? zdjęcie przedstawia inna kostke prawda??bo widze kostke siwą z żółtym zabezpieczeniem

zdjęcie to kostka C a blokada może być w innym kolorze ale to to samo:wink:

drl będzie się sam palił a w momencie wjazdu w tunel przełączy ci się z automatu na mijania(jak będziesz miał przełącznik ustawiony na auto),a przy trochę gorszej pogodzie możesz jezdzic na pozycjach z drl-ami:wink:

3358718012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to masę i plus podepnę bez problemu

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]

Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały]

Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny]

i chyba wszystko powinno działać ok???

kostka C do niczego nie bedzie mi potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to masę i plus podepnę bez problemu

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]niebieski z modułu

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]niebieski z modułu

Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały]brąz wpinasz w jeden z dwóch pinów

Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny]brąz

i chyba wszystko powinno działać ok???

kostka C do niczego nie bedzie mi potrzebna?

:yes2::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie podłączyłem wszystko jak w opisie kable

Gniazdo B (23-pin)

Pin 16 – Zasilanie prawego światła drogowego [biało/żółty]niebieski z modułu

Pin 18 – Zasilanie lewego światła drogowego [biało/czarny]niebieski z modułu

Pin 22 – Zasilanie prawego światła mijania [żółto/biały]brąz

Pin 23 – Zasilanie lewego światła mijania [żółto/czarny]brąz

masa--śruba w słupku A

+ W tych grubych czerwonych przewodach obok kostek i światła palą sie cały czas gasną gdy zapalam światła mijania nawet po zgaszeniu silnika wyjeciu kluczyków nadal sie palą czy czasem plusa nie powinienem podłączyć gdzie indziej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus musisz podpiąć pod prąd po stacyjce bo na tych bezpiecznikach jest cały czas prąd:wink:

---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:28 ----------

sd2 nie ma autostartu i dla tego cały czas ci świecą

---------- Post dopisany 31-07-2013 at 00:48 ---------- Poprzedni post napisany 30-07-2013 at 11:30 ----------

Piotrek ogarnołeś temat :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy już jest wszystko ok wszystko podłączyłem jak powyżej pisałem natomiast plus został podpięty pod plus ze stacyjki.

tak zrobiłem to wczoraj z czujnikiem zmierzchu nie ma problemu po ustawieniu na auto i przykryciu czujnika (położenie koszulki na szybe) po chwili zapalają sie xenony a po zdjęciu koszulki z powrotem włączają sie drl

tylko jak dla mnie czujnik troszke za szybko włancza xenony.Wystarczy pochmurna pogoda i z automatu jedziemy na xenonach ,chyba ze ustawimy nie na auto lecz w pozycji wyłączonych świateł

wowczas pala sie drl

bym chciał podziękować koledze ucho.77 za pomoc wielkie dzięki Grzesiek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...