Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przedniej poduszki/odboju silnika przy chłodnicy


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje relacji kogos kto to wymienial a nie przeczytal gdzies w necie na ten temat

konkretnie informacje, czy da sie bez zdejmowania pasa przedniego wymienić ten odboj? delikatnie unoszac jakos silnik itp itd

wiem jak należy ja ustawić, tak aby maksymalnie ją wycentrować żeby równomiernie nacisk był rozłożony na tą ramkę z każdej strony bo inaczej będzie przenosić drgania

---------- Post dopisany 19-03-2013 at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2013 at 15:09 ----------

info jako takiego nie znalazłem ale mogę pokazać co się dzieje jeśli ten odbój i poduchy silnika sa wywalone :)

gdy rozwalone są poduchy wszystko dostaje po tyłku, sanki, przeguby szczególnie wewnętrzne, nawet wentylator chłodnicy może się połamać, oraz wszystkie inne wężyki i duperele które uginają/pracują się kiedy motor się unosi, a w quattro jeszcze przeguby wału, podpora i poduszki dyfra

---------- Post dopisany 20-03-2013 at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany 19-03-2013 at 09:47 ----------

poradziłem sobie z problemem sam, bez łaski :) nie trzeba demontować przodu, trzeba dość wysoko unieść silnik odkręcając wszystkie poduchy i luzując te od skrzyni, przy podnoszeniu trzeba uważać żeby nie połamać wentylatora chłodnicy, po podniesieniu da rade ściągnąć odbój i wsadzić nowy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba demontować przodu, trzeba dość wysoko unieść silnik

Pioter, jak unosiłeś silnik? Tzn za co/o co/po co ciągnąłeś/podpierałeś? :decayed:

odkręcając wszystkie poduchy i luzując te od skrzyni

A po co tak? :wink:

wiem jak należy ja ustawić, tak aby maksymalnie ją wycentrować żeby równomiernie nacisk był rozłożony na tą ramkę z każdej strony bo inaczej będzie przenosić drgania

Jeden problem z głowy. :thumbup1:

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzujesz reszte poduch aby miec wiekszy luz, wyzej mozesz uniesc silnik patrzac aby nie urwac wentylatora

podnosilem go przez drewniany klocek normalnie na misce olejowej, nic jej sie nie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z poluzowaniem tych poduch to dobrze, odrazu je wszystkie powynieniam, bo mam nowe na stanie. Dzięki. :hi:

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poduszka jest w stanie rozkładu, ta guma zamieniła się w gąbkę :blink:

Mógłby ktoś podpowiedzieć numer tej części ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bedziesz mial taka sama

http://allegro.pl/poduszka-odboj-silnika-passat-audi-100-80-a4-a6-i5820096967.html

kup z wygladu taka jak masz teraz ori, u mnie np lem robil inny zamiennik, z dziura na przelot ale to bylo slabe, odboj przesuwal sie w strone silnika i nie pracowal w ramce przez co nic nie dawal
kupilem swaga ktory wygladal jak ori i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu na myśli taką poduchę:

http://allegro.pl/podpora-8k0199343g-audi-a8-d4-4h-i5711255676.html

Czyli można wymienić samą gumę ??

Po co odkręcałeś te wszystkie poduszki ?? nie łatwiej było podeprzeć silnik i odkręcić całą poduszkę (ramię)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 masz zupelnie inaczej,, w b5 w niektorych silnikach nie odkrecisz sobie ramienia ot tak o, dlatego temat jest o b5 nie b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z okolic Tarnowa mogłby mi pomóc w wyregulowaniu poduszek silnika oraz odboju przedniego w 1.8t 150km? mam niestety drgania na jałowym , najwidoczniej poprzedni właściciel oddał auto do wymiany rozrządu , gdzie po montazu nie wyregulowali odboju przedniego zawieszenia silnika... nie chce jechać do typowego mechanika bo mnie pewnie wyśmieje albo zrobi na odwal sie...

Edytowane przez kami050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kami050 napisał:

Panowie, czy ktoś z okolic Tarnowa mogłby mi pomóc w wyregulowaniu poduszek silnika oraz odboju przedniego w 1.8t 150km? mam niestety drgania na jałowym , najwidoczniej poprzedni właściciel oddał auto do wymiany rozrządu , gdzie po montazu nie wyregulowali odboju przedniego zawieszenia silnika... nie chce jechać do typowego mechanika bo mnie pewnie wyśmieje albo zrobi na odwal sie...

co masz na myśli pisząc o wyregulowaniu poduszek silnika ??

Przednią poduszek/odbój spokojnie dasz rade wyregulować sam wystarczy poluzować 3 śrubki i ponownie skręcić 

i65f8a8e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 23:39, dawid221 napisał:

co masz na myśli pisząc o wyregulowaniu poduszek silnika ??

Przednią poduszek/odbój spokojnie dasz rade wyregulować sam wystarczy poluzować 3 śrubki i ponownie skręcić 

i65f8a8e.png

Czyli luzuje ogranicznik, ustawiam mniej wiecej na środku (w osi) odbojnika i skrecam tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kami050 napisał:

Czyli luzuje ogranicznik, ustawiam mniej wiecej na środku (w osi) odbojnika i skrecam tak?

tak jak jest napisane masz go zluzować i puścić żeby własnym ciężarem oparł się o poduszkę czyli góra tego mocowania ma być podparta o poduszkę 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Widzę że mimo iż mam diesla odbój jest tak samo montowany jak w benzynach. Mam problem z tym odbojem, ogranicznik ustawiony na maxa do góry a odbój i tak mocno się o niego opiera... tak jakby silnik za nisko siedział?

Czy poduszki silnika zamienniki (corteco) przez to że "siadły" mogą być tego powodem?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odgrzeje temat silnik 2.0 alt b6 wymiana przedniej poduszki przy chłodnicy trzeba targać przod w serwis żeby wymienić poduszkę przednia czy może wystarczy odkręcić ta łapę na 3 imbus założyć i skręcić ?? I czy po takim zabiegu trzeba to jakoś centrować ?IMG_20230415_193440.thumb.jpg.15c50fdc0ed06835453d0a5726355b0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzując czyli ma się opierać o górna część pasa czy ma być jak najbardziej po środku utworu ta poduszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tej chwili to dolna część poduszki opiera się o dół tego korytka no ale teraz to poduszka się kruszy i nie ma już swoich wymiarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...