Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza LED - Audi A4 B5


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w robocie za jakąś symboliczną flaszke da rade coś takiego pofrezować :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze celowałem w jakies 200szt:wink:

Masz racje rozbudować czy przebudowac zawsze można to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze kilka LEDów od kolegi i rozbudowałem :P

8968058552_25548c0d63_o.jpg

No i mam jeszcze kilka płytek

8966866429_fc42681987_o.jpg

8966869995_7e890f0f65_o.jpg

Było:

8966866327_e5a7060716_o.jpg

Będzie:

8968055478_9cac9a5bd8_o.jpg

8966870961_175e2bebc6_o.jpg

Jest:

8968055648_abd18e4b97_o.jpg

Efekt nocny przy okazji.

edit.:

Efekt w nocy. Może słabo widać różnicę, ale jest znaczna.

Górne jak było.

Dolne jak jest po dodaniu ledów.

8966866303_02f275d08e_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w miare dobrego jakiś krupnik 0.5 czy cuś :naughty: i oczywiście koszt plytki i wysyłki ale to raczej grosze..

Ja tego osobiście nie będe tego robił, a kolega z roboty, tylko że on jest do czwartku na urlopie...ale może coś na rannej zmianie zdziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty oczywiście :grin: 0,7 w zupełności wystarczy :wink:

W czwartek odezwe się na pw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby rozrysować to w programie do płytek i wysłać do płytkarni? komplet na jednego usera płytek nie powinien wyjść bardzo drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby rozrysować to w programie do płytek i wysłać do płytkarni? komplet na jednego usera płytek nie powinien wyjść bardzo drogo

Koszt byłby tak samo niski.

Ja robiłem tak ponieważ znajomy płytki robi sam. Prototypy reza na CNC a gotowy produkt robi PRO. Mogłem czekać miesiąc czy dwa aż wyślą kliszę, później jeszcze naświetlanie itd, ale chciałem szybko i mam. To tak po pierwsze na szybko.

Po drugie, nie chciało mi się uczyć nowego programu gdzie jak coś popsuję to klisza do wywalenia a Autocada znam od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby rozrysować to w programie do płytek i wysłać do płytkarni? komplet na jednego usera płytek nie powinien wyjść bardzo drogo

Koszt byłby tak samo niski.

Ja robiłem tak ponieważ znajomy płytki robi sam. Prototypy reza na CNC a gotowy produkt robi PRO. Mogłem czekać miesiąc czy dwa aż wyślą kliszę, później jeszcze naświetlanie itd, ale chciałem szybko i mam. To tak po pierwsze na szybko.

Po drugie, nie chciało mi się uczyć nowego programu gdzie jak coś popsuję to klisza do wywalenia a Autocada znam od wielu lat.

Chodziło mi bardziej o ewentualnego "grupon'a" niż o Twoją pionierską robotę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo podobny do mojego który wykonałem ponad 2 lata temu, tylko że ja dałem diody led większej mocy, więc zredukowała się liczba ledów na płytkach. Co do wycinania płytek na CNC to polecam w gotowym projekcie wylać masę na całą płytkę, wygenerować gerbery i ciąć po obrysie masy. To najprostszy sposób, bynajmniej ja tak robie na cnc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o ewentualnego "grupon'a" niż o Twoją pionierską robotę :]

Dlatego wolę cytować :D

Czytelnicy wtedy wiedzą co kto do kogo :D

Projekt bardzo podobny do mojego który wykonałem ponad 2 lata temu, tylko że ja dałem diody led większej mocy, więc zredukowała się liczba ledów na płytkach. Co do wycinania płytek na CNC to polecam w gotowym projekcie wylać masę na całą płytkę, wygenerować gerbery i ciąć po obrysie masy. To najprostszy sposób, bynajmniej ja tak robie na cnc

Na CNC robią tylko prototypy. Ogólnie CNC używają do czego innego, ale jest to genialne urządzenie na szybką płytkę, przy okazji. ;)

Jak już ogarną warsztat to może uda się wcisnąć im aby wykonali dla mnie kliszę, wtedy będą lecieć z naświetlenia, ale pierw policzę sobie co taniej wyszłoby.

Efekt w nocy. Może słabo widać różnicę, ale jest znaczna.

Górne jak było.

Dolne jak jest po dodaniu ledów.

8966866303_02f275d08e_o.jpg

Ostatecznie filmik przedstawiający coś co interesowało większość ludzi najbardziej, czyli włączanie i wyłączanie się lampek czyli łagodne wejście i wyjście.

Oto efekt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam planuję u siebie w audi zmienic żaróweczki na LED-y i mam takie inne pytanie ponieważ z tyłu nie mam podświetlanej przestrzeni na nogi a chciał bym jak mogę to zrobić najprostrzej i oczywiście tak żeby nie było żadnych problemów potem z instalacja to znaczy czy mogło by byc tak że zamontował bym taką listwe led jak jest w pierwszym poscie i podłączył sie pod lampkę w drzwiach i czy trzeba dawać na kablu jakis bezpiecznik czy tylko sie wpiąć w instalke lampki w drzwiach i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać normalnie...chyba:kox:

Kumpel tak w oplu zrobił i śmiga, tylko że światło się kiepsko rozchodzi ale można przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy takie polaczenie tych. kabli nie bedzie powodowalo jakiegos obciazenia zeby sie cos z instalacja nie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pobór mocy to ledy mają go znikomy w porównaniu do żarówek więć nie ma się o co matrwić :wink:

Pilnować tylko+ i - , dokładnie izolować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc mam zamiar je jeszcze zalutowac .faktycznie led tak duzo pradu nie ciagnie zeby cos sie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w lutowaniu, trzeba mieć cierpliwość :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypnę sie do tematu , wymieniłem w swojej audi b6 żarówki na typ LED, z tyłku pod siedzeniami lewa strona działa prawa natomiast nie , czy ktos pomoże jak zdiagnozować usterkę ? Żarówka jest wstawiona poprawnie (identycznie jak w lewej stronie ) wiec problem z biegunami odpada , na starych żarówkach juz to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...