Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t awt td04-HL 19t 329KM/425Nm by Bizon Garage, McGiver, strojenie turbodiesel.pl


damianomen7

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zrobił 280km i 350Nm w AWT i korby nie wytrzymały

niestety nie wiem jak przebiegał moment obrotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby 1.8T wytrzymują 400Nm. Były już takie projekty. Wszystko zależy od stanu silnika. Na jakimś padniętym silniku jak ktoś zrobi 400Nm to potem się coś sypnie. Ale zdrowy te 400Nm powinny wytrzymać. Były nawet projekty testowe w stanach na dużo więcej Nm i też jeździło. Wiadomo w stanach bardziej szaleni ludzie.

Ja miałem u siebie 350Nm w AEB i jeździło i jeździ do dziś, nic się nie dzieje. Korby w AWT chyba takie same.

Co do Saaba to że co niby 250KM samym chipem z 150KM seryjnych?? Coś mało realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy chyba, nie wiem jakie turba sa w tych slabszych ale w volvo 2.3 i saabach przeciez 230KM to one maja w serii, a zapas na tych turbach jest jeszcze spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Saaba to że co niby 250KM samym chipem z 150KM seryjnych?? Coś mało realne.

jest realne ale nie w silniku B205E, w B205L jak najbardziej

silniki: A20NFT i A20NHT maja w serii po 220kM i tam po samym programie moce idą pod 280kM

z kolei silnik B235R to juz jest niezły rzeźnik :kox::kox::kox:

po moim osiedlu jezdzi taki z 320kM silnikiem, po świetach zagadam z gosciem

to dowiem sie wiecej co tam rzeźbią na ichnim forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajmy ze tam jest 1 cylinder wiecej, a to zawsze 20% całej mocy czyli jakby 1.8T zdlubane na 200KM miało by jeszcze gar to powiedzmy miało by ekstra 50KM :) tak z grubsza

oo ale chwila... to o volvo chodzi, a w saabach przeca 4 cyl... za to pojemnosc wieksza o ponad 25% ale co by nie bylo, suszarki volvo/saab/mitsubishi sa duzo bardziej wydajne i trwale niz te nasze malutkie k03...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bost bostem, wazne ile pokazuje przeplywka.

Ale tez jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze spory zapas

Zminiaj wtryski na wieksze, wskrzesisz jeszcze z 50 kuni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 16T to już są wszystkie złotówki tak naprawde, podnosząc boosta przepływu nie podniesiemy a tylko temperature w dolocie. A gdzie jest ten twój monster suszarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnosząc boosta przepływu nie podniesiemy

co Ty zmyslasz ???? :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnosząc boosta przepływu nie podniesiemy

co Ty zmyslasz ???? :grin::grin::grin:

A tak se głupoty pier**le bo flowmapu od 16T nie widziałem. Proponuje ci takowy odpalić, przeliczyć i przyjrzec sie dokładnie co ja zmyślam. 300KM dla 16T to zacny wynik jak cholera!!!!! od 0,9 do 1,6 bara chokeline jest prawie pionowe. Przepływ w tym zakresie daje przyrost może 10KM. a jak nie możesz znaleźć to masz tutaj http://www.stealth316.com/images/td04h-16t-cfm.gif w CFM a jak nie dasz rady przeliczyc to tu jest w kg/s http://www.stealth316.com/images/td04h-16t-raw.gif tak więc zmyślam to co widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K04 przy 150 g/s mialem 0.8 bara

A przy 175g/s byl 1.0 bar

Wiec nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K04 przy 150 g/s mialem 0.8 bara

A przy 175g/s byl 1.0 bar

Wiec nie rozumiem

np. dla k04-0025 te wartości to praktycznie linia 0,7 sprawności po stronie spadku, to szał się znaczy opada już http://www.rbracing-rsr.com/turbo/TurboMaps/k04-0025.jpg tu masz to ładnie narysowane. Z tego co pamiętam nazywa sie to termodynamika przepływów czy jakoś tak. A jak dalej nie kumasz to sprawdz w googlu co to jest "chokeline" i z czego on wynika i czemu sie go nie przekracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie musisz mi mowic o termodynamice bo z tego mam magistra

I wiem doskonsle o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie musisz mi mowic o termodynamice bo z tego mam magistra

I wiem doskonsle o co chodzi

chwalisz sie czy żalisz?????????? ja mam technika i co w związku z tym???????? że jesteś niby mądrzejszy????? :grin::grin::grin: Praktyka ponad teorię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::polew::polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...