Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Kupinem ten kabelek:

VAG K+CAN Liczniki PIN Immo OFF Kluczyki Full Diag (3348484477) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale niestety chyba to był zły wybór bo zczytał mi Pin 5 cyfrowy, sprawdziłem VAG-COMem i nie działa niestety:(

Macie jakieś pomysły jak coś tu zaradzić?

z czego pin odczytywales??z licznika czy z edc15??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczytywałem z pierwszej pozycji - Instrument Cluster VDO66,VDO86,Motometr i był.

Wszystko jak z instrukcji i zadziałało.

---------- Post dopisany at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany at 23:27 ----------

Chociaż z tego co pamiętam jak gdzieś czytałem to można w VAG+CAN odczytać w dwóch miejscach:

- Instruments/Immobilizer - i tutaj wybierało się Instrument Cluster VDO66,VDO86,Motometr

lub

- Engine Control Unit - i tutaj EDC15x dla diesli lub ME7x dla benzynowych.

Ale i pisali, że potrafiło wywalić całkiem inny PIN w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady odczytać, nie może połączyć się z urządzeniem w przypadku "Instrument Cluster VDO66,VDO86,Motometr".

Ale co ciekawe w Golfie 4 1.9TDI działa dobrze, zczytało prawidłowy pin.

Jeszcze jakieś propozycje? może inne oprogramowanie, czy raczej wina kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem licznika 1/2 fis ? Bo wtedy tym kablem nie zczytasz jeśli jest firmy jeager, jedynie vdo, z ecu jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1/2FIS się daje wyciąnąć bez problemu, pod warunkiem, że to VDO bo z Jaeger są problemy podobno.

Musisz sprawdzić jaki masz. Z zewnątrz to ja nie mam pojęcia czym się różnią, ale jak się wyciągnie to VDO ma czarną obudowę a Jaeger biała no i są napisy.

VDO:

400_250_productGfx_a9bcf5aae663d157634e4a12b5b76a9c.jpg

Jaeger:

400_250_productGfx_d2828eca6999ff6202458c3b81720ef2.jpg

Przelecenie zwykłym kablem VAG przez VAG-COM też wskaże jaki masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz k**wa to juz 3 facepalmy :facepalm::facepalm::facepalm:

I po raz drugi napusze to co jest NA TEJ SAMEJ STRONIE WYPOWIEDZ NR 43 NAWET JA ZACYTUJE WCHODZISZ VAG COMMANDEREM NIE W ZAKLADKE INSTRUMENT TYLKO ECU CZYLI ENGINE CONTROL UNIT I WYBIERASZ NIE VDO SRUTUTU TYLKO EDC15X

!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 'bediks', wypróbowałem obydwa sposoby, NIE DZIAŁAJĄ! Chyba to oczywiste skoro ciągle proszę o zaproponowanie innego sposobu wyciągnięcia PINu. (fakt myślałem ze "z ECU" to jest jakiś inny sposób, żaden z tych opisywanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic dash can

vag dash can

Obydwa ponad 1000 zł napewno czytają

w aso za wyciągnięcie pinu krzyczą 150 zł , tyle tez zawoła magik z pro sprzętem wyżej wymienionym

Kolega cwiara wyciąga pin z jeagera tylko byś musiał mu licznik wysłać a za ile to nie wiem , jest z Wrocławia

---------- Post dopisany at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:43 ----------

A jak wchodzisz w vag Commander bo rozumiem ze z niego korzystasz to jak wchodzisz w channel to dajesz 07 kombi czy 01 motor ? a potem ecu

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ----------

Dla Ciebie dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie jak nie będziesz wydawał na czytanie pinu z jaegera tylko rzucenie tym licznikiem o ścianę a kupujesz pełny fis vdo plus manetka i wkładasz sobie go , vag commanderem zczytasz pin sobie z niego i dodasz klucze , jako ze masz 99 r to masz immo 2 i stary pin nie będzie Ci do niczego potrzebny w przeciwieństwie do mnie bo od polowy 2000 r montowali immo 3 i stary pin był niezbędny do ogarnięcia immo w przypadku zmiany licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na 07 kombi oraz na 01 motor, niestety bez rezultatów :(

Na razie nie chce mi się bawić w wymienianie licznika (jeszcze nie teraz), chce tylko mieć zapasowy kluczyk, to była najtańsza opcja dlatego z niej skorzystałem.

W tej sytuacji pójdę do klucznika dam mu to co już mam i zobaczymy ile zaśpiewa, jeżeli będzie więcej niż 100 zł, to lepiej chyba będzie zabulić 150 za wyciągniecie PINu przez kogoś z profesjonalnym sprzętem.

P.S.

A kabel odeślę gościu z allegro, napisał w aukcji ze jest możliwość zwrotu w ciągu 10 dni, mam nadzieję że nie będzie robił problemów i odzyskam kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do dopisania klucza nowego i tak musisz miec pin immo no bo jak dodasz klucz nowy??

dlatego wstrzymaj sie z wyciagniem pinu

koszt nowego licznika plus manetka to w najgorszym przypadku max 400 zł wiec uwierz mi , sam obralem ta droge ( 1/2 fis ------> full fis) i nie jednego juz na nia skierowalem i kazdy z bananem na twarzy chodzi do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzi. Lepiej mieć VDO.

A jak kupisz taki z tarczą prędkościomierza EU to ja chętnie tą z Jagera odkupię :P bo mnie w angliku trzeba wstawić porządną.

Chyba, że jager nie ma takiej samej tarczy bo na złomie jakieś przedlifty patrzyłem, same jagery i 100 nie było w pionie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówilem Ci przeciez ze od jaegera nie podpasuja juz nie tylko ze inaczej w liczniku wygladaja ale no rozmiar na okienko przebiegu jest o 1 mm szersze z obu stron niz w vdo i widac blachy od licznika wewnatrz bo okienko jest za duze

---------- Post dopisany at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

a od przedlifta moze i podpasuja ale od tego 97-99 ale i tak brzydkie ikony sa , takie w kolkach a nie jak w polifcie same kontury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówilem Ci przeciez ze od jaegera nie podpasuja juz nie tylko ze inaczej w liczniku wygladaja ale no rozmiar na okienko przebiegu jest o 1 mm szersze z obu stron niz w vdo i widac blachy od licznika wewnatrz bo okienko jest za duze

---------- Post dopisany at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

a od przedlifta moze i podpasuja ale od tego 97-99 ale i tak brzydkie ikony sa , takie w kolkach a nie jak w polifcie same kontury

Faktycznie, już mnie z tego zaganiania dziś wszystko się pierdzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem pin immo interfejsem VAG-Tacho 3.01 EN bez najmniejszego problemu :-), sprzedawca wymienił mi na inny odpowiedni interfejs za dopłatą. Jeżeli chce ktoś zczytac PIN z jaeger'a to chętnie odsprzedam interfejs VAG-tacho mi już się chyba nie przyda. (cena 100zł, z kabelkiem płyta z ilustrowaną instrukcją odczytywania wielu rzeczy, w tym PINu immo)

Dzięki za pomoc wszystkim,

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...