Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Tak posiadamy w ofercie transpoder do Pana modelu - koszt to 42 zl brutto + wysylka

P.S. znalazłem taką pompkę jak twoja za 120 zł +KW

Wypytaj dokładnie na forum bo powinien być to taki jak u mnie. Mnie 54zł to wyszły 3 sztuki.

Co do pompki to brać nie patrzeć, chyba, że jakaś yebnięta jest. Najwidoczniej ktoś nie wie co sprzedaje, ja za pół darmo nie oddam bo nie mam zamiaru do interesu dokładać. Poleży, jeść nie woła, najwyżej będę miał zapas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę odnośnie czestotliwości i jak narazie znalazłem częstotliowści do B6, ale z opisu wynika przede wszystkim, że częstotliowści 315 Mhz, były stosowane tylko w Azji:

"7AA = Electronic vehicle immobilization device

7AL = Anti-theft alarm system, passenger compartment control, backup horn and towing protection

7AN - same as 7AL only without the control of the interior.

5D1 = Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz

5D2 = Carrier frequency 315 MHz

5D3 = Carrier frequency 315 MHz with reduced transmitting power

5D4 = Carrier frequency 315 MHz without panic button

- Factory alarm (or lack thereof)

- Frequency remote central locking (315MHz - code equipment 5D2, 5D3 and 5D4 - used in the countries of China, Singapore, Brazil, Malesia, Brunea, Japan, Korea, Bahrain, Oman, Saudi Arabia and Mexico / / 433MHz - the rest of the world, equipment code 5D1)

- Support for space lighting package legs (or none)

- Power windows at the back or crank

Identification of individual components:

- Frequency (see codes of equipment, although 99% of cases it will be 433MHz)

- Feet of space lighting package (if you do not have extra lights, does not mean that our module does not support them. Why VAG-negative is the comfort module - 46 Convenience, enter the adaptation and on channel 61 trying to save the value of 2 using the SAVE button. Re-enter adaptation - channel 61 again and this time by pressing the READ check if a value of 2 is saved. If you do not write - not comfort handle additional lighting).

- Factory alarm (if you have the codes will be equipment or 7AN 7AL symbol - it is a variant with or without the control of the interior. In the pocket of the driver's door trim panel must be deactivated with a button each alarm function)

Throwing in your description - write driver model as well as a / the things you have in autku, for example, for me it will be:

8E0 959 433 BD - factory alarm, 433MHz, leg space lighting package, rear power windows

"

i nie wiem czy nie wynika z tego textu, że czestotliowść 433.92 Mhz to to samo co 433 Mhz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Jeśli to byłaby prawda, to wtedy bym nie musiał scyzorów zmieniać... ale nie mam u kogo tego sprawdzić... :/

Czy ktoś może to potwierdzić, że 433MHz i 433,92MHz będzie działało naprzemiennie ??

Tylko, że po co w takim razie by było rozróżnienie centralek ??

HELP! Już mnie wkurza otwieranie auta z kluczyka !! :P

A ma ktoś możliwość sprawdzenia czy scyzor od Paska zagada w Audi ??

Na alledrogo znalazłem takie coś jeszcze:

Posiadam na stanie następujące modele pilotów:

- 4D0.837.231 / 433 MHz / 2 przyciski,

- 4D0.837.231 A / 433 MHz / 3 przyciski,

- HLO 1J0 959 753 A / 433 MHz / 2 przyciski,

- HLO 8P0 837 231 / 434 MHz / 3 przyciski,

- 8Z0 837 231 (D) / 433,92 MHz / 3 przyciski,

- 5FA 007 680 / 433 MHz / 2 przyciski,

- 7M3 959 753 / 433,92 MHz / 2 przyciski,

- 1K0 959 753 N / 434 MHz / 3 przyciski,

- 1J0 959 753 DA / 434 MHz / 3 przyciski,

- 1J0 959 753 AH / 434 MHz / 3 przyciski,

- 1J0 959 753 G / 434 MHz / 3 przyciski,

- 1J0 959 753 N / 434 MHz / 2 przyciski…

Ale to tyczy się kluczyków/pilotów od Paska własnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co wkleiłem znalazłem w necie odnośnie B6`tki. Nie wiem czy to prawda, ale czytając to z tego wynika. może ktoś zrobił błąd w tekscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek do kodowania pompki.

Po założeniu ori alarmu udało się zakodować kilka innych rzeczy.

Było 12900 a udało się 14155 czyli:

+00001 otwieranie kufra z pilota

+00002 DWA Potwierdzenie migaczami (DWA - to fabryczny alarm)

+00004 selektywny centralny zamek - po jednym wcisnieciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim reszte drzwi - selektywny centralny zamek

+00008 aktywacja alarmu

+00032 zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki)

+00064 zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem

+00256 logika tylnej klapy

+00512 potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+01024 zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)

+04096 potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+08192 Zdalne sterowanie radiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej pompce to zaprogramowałeś ??

Zaczynam się zastanawiac, czy zamiast szukać scyzorów na 433MHz, to nie poszukać pompki na 433,92MHz

---------- Post dopisany at 14:26 ---------- Poprzedni post napisany at 14:25 ----------

przeciez na logike jak moze dzialac skoro jest inna czestototliwosc...

dlatego, że przeczytałem to:

5D1 = Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz

5D2 = Carrier frequency 315 MHz

5D3 = Carrier frequency 315 MHz with reduced transmitting power

5D4 = Carrier frequency 315 MHz without panic button

- Factory alarm (or lack thereof)

- Frequency remote central locking (315MHz - code equipment 5D2, 5D3 and 5D4 - used in the countries of China, Singapore, Brazil, Malesia, Brunea, Japan, Korea, Bahrain, Oman, Saudi Arabia and Mexico / / 433MHz - the rest of the world, equipment code 5D1)

Z tego wychodzi, że 5D1 to i 433MHz i 433,92MHz

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8L0 862 257 "G" - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433,92 MHz) Zamiennik do wszystkich 8L0. z czego wcześniej się nie dawało dodać +00001 i +00256. Może to kwestia dodania alarmu.

Taką sama pompkę mam na sprzedaż jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem skłądać wszystko do kupy.

Zakupiłęm pompkę 8L0 862 257 "G" taką jak kolega soulmaster3m. Działa tak jak porzednia, czyli zamyka i otwiera bez problemu + przy zamknięciu raz mrugną kierunki.

Dziś przystąpiłem do adaptacji kluczyka (orginalnie miałem tylko zwykłe kluczyki - bez sterowania falami radiowymi).

Wszystko wg. rozpiski. Najpierw sprawdziłem w Blokach w grupie 003 i wyszło w 2 kolumnie 0011 - czyli mniemam że pompka ma zaadoptowane 2 kluczyki.

Potem wszedłem na adaptację - grupa 001 nie wskazała mi nic (robię to wszystko pod polskim Vagiem 4.7... coś tam), grupa 021 pokazała mi wartość "0".

Próbowałem nadawać nowe wartości "1", "2" , "3" i "Testuj" lub "Zapisz" i kuźwa wyskakuje błąd.

Może muszę najpierw skasować te 2 zaadoptowane kluczyki?

Nie mogę odpalić za to Vag Com`a 4.09 ani 3.11 pod tym pieprzonym Win 7 64 Bit. Nie mogę uruchomić też Windows XP emulatora, nic kuźwa pod tym pieprzonym win 7 nie da się zrobić.

Pomóżcie, co robię źle.

Kluczyk działa napewno, bo gościu mi sprawdzał czy nadaje sygnał na jakimś urządzeniu, kluczyk nadaje napewno na częstotliwości 433.92 Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mruganie kierunkami to sobie dowolnie możesz kodować. Mi pasuje bo mam pewność wizualną co się akurat dzieje.

Mnie adaptacją w VAGu nie udało się pilotów dograć. Raz to działa raz nie. Najłatwiejszy sposób i zawsze działa to wyzerować kodowanie pompki bo wtedy nie działają żadne piloty a później znowu zakodować a tym razem to co się chce.

Wtedy kodowanie kluczyków robisz na zapłonie w drzwiach i masz pewność, że zakodowane są tyle te dwa.

Z Win7 jest tak, że VAG-COM raz działa raz nie a wystarczy Ci do tego VCDS Lite, który na Win7 nawet x64 działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdziłem w Blokach w grupie 003 i wyszło w 2 kolumnie 0011 - czyli mniemam że pompka ma zaadoptowane 2 kluczyki.

Ale to chyba 1100 wskazuje 2 piloty a nie 0011. Właśnie dlatego tego nie robię w VAGu bo grupy czasem nie pokrywają się z tym co gdzieś tam znajdę. Wg filmiku do B6 jest to grupa 007.

---------- Post dopisany at 12:23 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ----------

ale grupa 21 nie wskazuje przypadkiem ile kluczy jes tzaadaptowanych pod immo??

Ch.21 był dla B6 i mnie coś się przypomina, że ten kanał nie działał dla B5 dlatego fajnie jak się ma czas przelecieć wszystkie kanały i poczytać co się wyświetla to można znaleźć odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. to spróbuję z VCDS`em lite. jak go odpalę i nie będę wiedział co i jak to się zgłoszę. Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jaka częstotliwością działa kluczyk o oznaczeniu 4D0.837.231? w jednym miejscu czytałem, że 433,92 MHz, a przed chwila, że 433 i już zwątpiłem?

Wysłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zrobił listę numerów kluczyków i odpowiadających im częstotliwości, ale to dużo roboty i szukania. Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zrobił listę numerów kluczyków i odpowiadających im częstotliwości, ale to dużo roboty i szukania. Może kiedyś.

jak chwilkę znajdę, to spróbuję poszukać i wrzucę. Musi to być koniecznie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jedną pozycję dodałem, ale to oczywiście taki jaki posiadam. Wspólnymi siłami uda się to ogarnąć.

Pamiętaj aby dodać ile przycisków ma dany kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jedną pozycję dodałem, ale to oczywiście taki jaki posiadam. Wspólnymi siłami uda się to ogarnąć.

Pamiętaj aby dodać ile przycisków ma dany kluczyk.

Tylko wiesz z tymi przyciskami, to różnie bywa. Każdy powinien sobie sprawdzić jak jest w rzeczywistości. A dlaczego? Sam kupiłem pilota 4D0.837.231 A, czyli z 3 przyciskami i takowe były, ale mikrostyków na płytce jest tylko 2 (pod zamykanie i otwieranie, a nie ma pod otwieranie kufra). Ale oczywiście opisać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...