Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

no to immo zajme sie pozniej , teraz mam inny problem przekodowalem pompke na nowe funkcje kod 12864 czyli

+00064 - zamykanie i otwieranie szyb/szyberdachu pilotem,

+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi,

+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi

+08192 - Zdalne sterowanie radiowe. Wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz,

ten drugi kod pozostawiam taki jaki był. Po takiej operacji samochod otwiera sie i zamyka ale niestety kierunki nie chca wspolpracowac, jak zmusić kierunki do mrygania ?

Tak wygląda sytuacja wyjściowa

2e3ocrc.jpg

2j11wgg.jpg

Jeśli mam immo przy stacyjce a nie w zegarach to czy naprawdę potrzebuje VAG Tacho z tego co czytałem to program do obsługi liczników głównie. Ma ktoś inne pomysły jak ugryźć immo jak nie KKL ?

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierunków, to sprawdź najpierw czy masz je podpięte do pompki? Dwa piny za to odpowiadają. Sprawdź w rozpisce kostek pompki i w pompce, czy masz tam kabelki.

Co do zegara, to jeśli masz poza licznikiem immo, czyli w immo Box, to zwykły kabel kkl i programik vag eprommer. Nim sczytasz epromm swojego immo boxa i poda Ci pin immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem o tym że mogą być nie podpiete bo fabrycznie była pompka bez oblsugi "wifi" , czyli nic nie da się z tym zrobić ?

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jakiegoś krótkiego tutka gdzie pociągnąć kable z pompki

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma filozofii. Najprościej, to z jednej lampy pociągnąć kabelek do jednego pinu i z drugiej do drugiego. Sprawdź piny pompki, które odpowiadają za sygnał kierunków. O ile dobrze pamiętam, to kabelki od kierunków będą po prawej stronie obydwa. Tylko musisz pociągnąć je z bagażnika do wnętrza auta i wymontować kanapę, bo tam idzie wiązka od kierunków. Dokładnie już teraz nie pamiętam, bo robiłem to w zeszłym roku, więc szczegółów już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie z tym spokój bo nie czuje sie na tyle żeby to sam ogarnąć, twoj post średnio zrozumiałem, bo w końcu kabel do pompki pociągnąc z lamp bezpośrednio czy z pod kanapy? ale dzięki za chęci :)


Panowie, mam 2 nowe klucze 1 stary, koduje 3 klucze w VAG KKL i żadne nie działa, Koduje tylko 2 klucze , działają oba, co robię źle przy 3 kluczach ? :(

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ogarniasz tak prostych spraw jak zajrzenie w "Sam naprawiam" i pociągnięcie paluszkiem po kilku kreskach schematów elektrycznych jak idą przewody aby je samemu dodać to faktycznie lepiej daj sobie spokój. Przecież nikt ci nie poleci rozbebeszać samochód aby zrobić tutka krok po kroku jak i gdzie co idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co sie prujesz ? Czy ja wymagam żeby ktoś mi dał gotowego tutka ? Napisałem że daje sobie spokój bo raz nie czuje się na siłach by mieszać w wiązkach samochodu dwa, wydaje mi się że nakład pracy jest niewspółmierny od efektów, nie przeszkadza mi brak kierunków, zaznaczyłem też że nie zrozumiałem poprzedniego postu bo jest napisany dość chaotycznie moim zdaniem. Ale po co Ty się pocisz i napinasz to już nie mam pojęcia w ogóle ? Zrób 10 pompek i wróć jak już się spompujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pruję, z resztą co to w ogóle znaczy. Prują to się gacie w kroku.

Próbuję tylko dać ci PORZĄDNEGO KOPA W d*pĘ abyś ruszył mozgownicą i zabrał się za to a nie marudził, że nie potrafisz.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, czy ktoś wie dlaczego kodując 3 kluczyki nie działa żaden , a kodując tylko dwa , działają oba ? Co jest nie tak przy kodowaniu 3 kluczyków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprawnie zakańcza się proces dopisywania? Może masz coś nie tak z jednym z kluczyków. Próbowałeś różnej kolejności kluczyków? Ja u siebie bez problemu koduję trzy kluczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, robie wszystko tak samo jak z 2 kluczami, gdyby z jednym kluczem bylo coś nie tak to by nie działał jeden a nie wszystkie.

Fazii tak koduje commanderem zgodnie z tutkiem z pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy commanderze

Zrób vag-com'em lub vcds'em i będzie git


Ogólnie Commander to szit ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bardzo ważna jest szerokość i grubość grotu? gość moje groty wysmial ogólnie rzecz biorąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że są ważne , zagrubego czy za szerokiego grotu nie włożysz do stacyjki a w za cienki czy za wąski nie trafią zapadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a np. 0.1mm na szerokosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle nie powinno mieć znaczenia. Wiadomo, że chińskie groty nie będą idealne. Podjedź do innego gościa.

Edytowane przez marcin_franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są groty i groty.

Dla siebie kupiłem najwidoczniej porządne bo po wyrezaniu widać, że metal wewnątrz jest taki sam jak na zewnątrz.

Natomiast jak kiedyś kupiłem surówkę do VW to trafiła się jaka kupa. Na zewnątrz widać błysk a po wycięciu okazało się, że to jakaś mosiężna (chyba, chodzi o kolor) podróba.


Jeśli groty są od HUF, to masz 99% pewność, że są porządne, bo takie też są ori.

8966811787_63fed353de_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...