Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę przypomnieć sobie czy już tego nie sprawdzałem miernikiem.

Ale jak sobie teraz wyobrażę, że znowu muszę ściągać pokrywę bagażnika i pieścić się z zatrzaskami, które akurat musiały być metalowe i mocniejsze od ich mocowań, które są plastikowe :D

---------- Post dopisany 22-05-2013 at 14:04 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2013 at 12:40 ----------

jesli masz polifta to tam w ta listwe z przyciskami czesto woda nacieka a bardziej chyba plyn spryskiwacza tylnej wycieraczki, rozbierz i zobacz

Rozebrałem i się tylko znowu wkurzyłem. Przyciski czyściutkie, wszystko suche, miernik pokazuje, że działają, więc podejrzewam, że to jednak gdzieś przewody nie ablają.

Muszę znaleźć jak i gdzie te kable idą i do której wtyczki w pompce. ;/

---------- Post dopisany at 14:09 ---------- Poprzedni post napisany at 14:04 ----------

Widzę, że temat już był, więc trzeba będzie miernikiem przedzwonić kable i sprawdzić gdzie leży problem.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/otwieranie-tylnej-klapy-ze-srodka-216127/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat gicior! tylko co jeśli nie mam w posiadaniu PINU jest jakiś sposób na odczyt z kompa auta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat gicior! tylko co jeśli nie mam w posiadaniu PINU jest jakiś sposób na odczyt z kompa auta???
najtanszy vag commander za 60 zł odczyta Ci pin

1) PIN

Oczywiście potrzebny jest PIN. Jest to czterocyfrowy numer, który powinien być na zawieszce. Czasem może być zapisany jako pięciocyfrowy z zerem na początku. Oczywiści zawieszki nie miałem, więc zostaje poproszenie kogoś o pomoc. Punkty dorabiania kluczy się tym zajmą, ale jak krzyknęli 200zł za sam PIN to wolałem kupić kabel za 50zł, który później i tak się przyda. Kabel od viaken K+CAN Commander. Instrukcja jak to zrobić już jest na forum, ale i od viaken takową dostajemy.

Wiem, wiem, temat długi a czytanie nudzi ;)

Ale chyba wyczerpałem go w całości.

EDIT:

Dodałem już pompki i odpowiadające im częstotliwości oraz adaptację pilota, która u mnie zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo mnie zainteresował ten temat ponieważ niestety dostałem tylko jeden kluczyk do mojej nowej audiczki sedan z 1999r po pełnym II lifcie i jak się okazało po przeczytaniu tematu jest to kluczyk warsztatowy. Mam do niego dodatkowy pilocik do centralnego który również aktywuje i dezaktywuje alarm.

Mam dwa pytania:

1. faktycznie kluczykiem który posiadam (warsztatowy jak się okazało) nie mogę zamknąć schowka, oparć kanap, ani otworzyć/zamknąć klapy bagażnika (kluczyk w ogóle nie wchodzi w otwór) może te zamki są zepsute, ale to chyba mało prawdopodobne (kluczyk działa w lewych, prawych drzwiach oraz naturalnie stacyjce)

Czy ten kluczyk się jakoś różni grotem od kluczyków głównych? czy jest możliwość dorobienia grotu kluczyka głównego na podstawie kluczyka warsztatowego tak aby mógł obsłużyć wszystkie zamki?

Druga sprawa to taka, że ze zdjęć wynika, że kluczyk warsztatowy zawsze nie jest scyzorykiem i możliwe ze moje autko oryginalnie posiadało scyzoryki.

Można to wywnioskować po Vin'ie? Ewentualnie gdzie znajdę pompkę centralnego w sedanie z 99r?

I generalnie chciałem podziękować "soulmaster3m", dzięki Tobie zaoszczędzę kilkaset ciężko zarobionych złotówek ;-) DZIĘKI KOLEGO :-)

P.S.

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

ten kabelek powinienem kupić?

może ktoś rzucić linka do instrukcji wyciągania pinu który podobno jest gdzieś na forum a ja go nie mogę znaleźć? (innym tez na pewno będzie to na rękę)

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam do niego dodatkowy pilocik do centralnego który również aktywuje i dezaktywuje alarm.

Mam dwa pytania:

1. faktycznie kluczykiem który posiadam (warsztatowy jak się okazało) nie mogę zamknąć schowka, oparć kanap, ani otworzyć/zamknąć klapy bagażnika (kluczyk w ogóle nie wchodzi w otwór) może te zamki są zepsute, ale to chyba mało prawdopodobne (kluczyk działa w lewych, prawych drzwiach oraz naturalnie stacyjce)

Czy ten kluczyk się jakoś różni grotem od kluczyków głównych? czy jest możliwość dorobienia grotu kluczyka głównego na podstawie kluczyka warsztatowego tak aby mógł obsłużyć wszystkie zamki?

Druga sprawa to taka, że ze zdjęć wynika, że kluczyk warsztatowy zawsze nie jest scyzorykiem i możliwe ze moje autko oryginalnie posiadało scyzoryki.

Można to wywnioskować po Vin'ie? Ewentualnie gdzie znajdę pompkę centralnego w sedanie z 99r?

... ...

P.S.

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

ten kabelek powinienem kupić?

może ktoś rzucić linka do instrukcji wyciągania pinu który podobno jest gdzieś na forum a ja go nie mogę znaleźć? (innym tez na pewno będzie to na rękę)

Pozdrawiam

Daniel

Jeśli masz dodatkowy pilocik to podejrzewam, że jest to alarm zamontowany dodatkowo a nie oryginalny. Zawsze możesz wstawić zdjęcie jak to wygląda i będzie łatwiej określić z czym mamy do czynienia.

Odpowiedź na pytania

- Taka jest opcja klucza warsztatowego, że nie można tych rzeczy otworzyć i to by się zgadzało z tym co mówi instrukcja. Faktycznie powinien ten klucz otwierać tylko i wyłącznie drzwi i włączać zapłon.

- Jeszcze na oczy nie widziałem klucza warsztatowego, ale podejrzewam, że musi mieć nieco zmodyfikowane wycięcie skoro nie daje się przekręcić innych zamków. Trzeba poszukać innych zdjęć po galerii google jak wygląd komplet.

- Ale czy można dorobić grot NORMALNY na podstawie tego SERWISOWEGO nie wiem, to zależy jak to powinno wyglądać a jak wygląda.

- Po obserwacji podejrzewam, że nie było innej opcji w II lifcie jak posiadanie takiego zestawu jak opisałem. Taki zwykły kluczyk z grotem, który nie jest scyzorykiem zwykle opisywany jest jako roczniki sprzed 1999. Dobrze by było jakby wypowiedział się ktoś kto ma zestaw kluczyków po II lifcie i przed I liftu aby była cała paleta rozbieżności.

- Czy można to odczytać z VINu nie wiem bo to już pytanie do ludzi, którzy z dokładną bazą danych mają styczność, ja niestety wiem tyle ile wiedzy zebrałem ;/

- Pompka powinna być tam gdzie zwykle czyli w bagażniku a dokładniej w schowku po prawej stronie. Na forum już pisano o lokalizacjach, więc trzeba poszukać. W Avancie jest z prawej strony w schowku w obudowie z gąbki przepasana/przymocowana gumowym pasem do blachy.

- Kabla szukałem na allegro wpisując chyba "Audi A4 B5 PIN" oczywiście szukałem później aby sprzedawcą był VIAKEN, przejrzałem na szybko i coś nie widzę teraz u nich. Ten z linka wygląda na ten sam co mam. Opis też się zgadza.

- Sama instrukcja wyciągania PIN jest podana na płycie dołączonej do kabla, jak już masz PIN to z tego co pamiętam zadziałało to:

Potrzebny: kabel, PIN.

Odpalić VAGa i wejść w:

[17 - Instruments]

[Login - 11] - podajemy pin, poprzedzony cyfra 0, jeżeli jest prawidłowy nie pojawia sie żaden komunikat,jeżeli jest nieprawidłowy mamy komunikat o niewłaściwym pinie.

Powinna zapalić się kontrolka od IMMO.

Następnie

[Adaptation - 10]

Wpisujemy 21 w "Channel Number"

[Read] widać ile kluczyków jest obecnie w pamięci

Wpisujemy 0 w pole "new value" -ta opcje wykasowuje obecnie zapamiętane kluczyki

[Test]

[save]

W tym samym miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0,podajemy ile kluczyków chcemy zaprogramować,wiec jeżeli bedą to 2 to tyle wpisujemy

[Test]

[save]

W tym momencie kluczyk który jest obecnie w stacyjce powinien sie zaprogramować,a kontrolka zgasnąć.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Wyłączamy zapłon,wkładamy kolejny klucz włączamy zapłon,kontrolka powinna w ciągu 2s zgasnąć.

Głowy nie dam czy tak to zrobiłem bo było to strasznie na czuja robione, ale zadziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dorobienie kluczyka normalnego z klucza warsztatowego to właśnie jestem po takim "zabiegu" i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Viwaldi" - a mówiłeś klucznikowi jak budową różni się klucz serwisowy od głównego ? Czy on sam wiedział i zrobił?

Przejrzałem kilka zdjęć grotów kluczyków głównych

Pokusiłem się o zrobienie kilku pomiarów i rysunku (może się komuś przyda):

klucz_warsztatowy_audi.jpg

Jestem prawie pewien, że róznica jest w frezie bocznym[różowy kolor] (w serwisowy kluczyku 0.75x0.75 MM natomiast w kluczyku głównych jest sporo więcej)

Prosiłbym dwie niezależne osoby o sprawdzenie swoich głównych kluczyków wtedy będzie pewność jak to wygląda w kluczyku głównym.

P.S.

Prosiłbym jeszce o potwierdzenie czy po II pełnym lifcie wszystkie autka miały scyzoryki.

P.S.2

Mój pilocik służy do alarmu oraz naturalnie do zamykania i otwierania drzwi (alarm uzbraja się tylko z pilota; auto posiada moduł komfortu - domyka okna z pilota i z kluczyka)

posiada napis z przodu by Waeco

,a wygląda dokładnie tak:

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://aukcjusz.pl/uploads/auction_images/01112010/12/02/770710/b210a626e42e80087e86a53d41feec0c522dfacc_500x500.jpeg

Dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pelen komplet 4 kluczy , powiedz dokladnie co a Ci o jutro posprawdzam pomierze i porobie foty jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pelen komplet 4 kluczy , powiedz dokladnie co a Ci o jutro posprawdzam pomierze i porobie foty jak trzeba

Byłoby super. Dobrze wiedzieć czy ten frez ma być krótszy czy jakie są różnice w geometrii, że nie otwiera np. schowka co jest ok.

Z drugiej strony, dziwi mnie, że nie otwiera klapy i np. sedany mają zamek w fotelach. Przecież serwis też czasem musi zajrzeć do bagażnika.

Ja docinałem według scyzoryka, więc u mnie "komplet" otwiera wszystkie zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra byłem w aucie i juz wszystko wiem , na oko zresztą widać różnice na grotach ale ze zaraz idę do pracy to jutro z rana porobie foty z suwmiarka co i jak

A tak w skrócie to długość zaznaczona na zielono w kluczu serwisowym jest wieksza a w scyzoryku mniejsza

---------- Post dopisany 03-07-2013 at 15:27 ---------- Poprzedni post napisany 02-07-2013 at 11:12 ----------

WP_000227.jpg

lumia 800 a dobrego zblizenia nie umi zrobic , szajs jednak :decayed:

niestety nie mam suwmiarki elektronicznej i nie zmierze jaka jest róznica dokladnie

---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

soulmaster3m widze ze masz polfisa, czas zebys wymodzil pelnego fisa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulmaster3m widze ze masz polfisa, czas zebys wymodzil pelnego fisa ;-)

Dopiero co wkładałem manetkę tempomatu, więc nie spieszy mi się z pełnym FISem. Tak patrząc co on daje to mam uczucia pół na pół. Dużo roboty, strach przed odklejaniem się taśmy a wiadomości jakie pokazuje (spalanie) to raczej nie jest coś co człowiek chce wiedzieć :D

Co do klucza to jedyna różnica jest w tym wcięciu po bokach? Tym "różowym"?

W ori scyzoryku jest 1,5mm, w awaryjnym wychodzi 2,24mm, więc faktycznie tutaj musi leżeć różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odklejanie się taśmy ?

Jakie dużo roboty, mając polfisa nie kostki od licznika są przystosowane pod pełny fis, mając polfisa masz czujnik w misce, wystarczy włożyć nowy licznik , zakładasz nowa manetke 3 kość do licznika z której 4 druty cigniesz do manetki a 4 druty do kostki w nogach pasażera

Kodujesz klucze i myk masz pełny fis

Godzina roboty Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Viwaldi" - a mówiłeś klucznikowi jak budową różni się klucz serwisowy od głównego ? Czy on sam wiedział i zrobił?

Nie musiałem (ale zrobiłem to) bo na kluczyk warsztatowy jest charakterystyczny.

Trochę "wybrzydzał" :)) ale dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odklejanie się taśmy ?

Jakie dużo roboty, mając polfisa nie kostki od licznika są przystosowane pod pełny fis, mając polfisa masz czujnik w misce, wystarczy włożyć nowy licznik , zakładasz nowa manetke 3 kość do licznika z której 4 druty cigniesz do manetki a 4 druty do kostki w nogach pasażera

Kodujesz klucze i myk masz pełny fis

Godzina roboty Maks

Ano z zimnym lutem czy czymkolwiek tam, że linii nie pokazuje. W sumie w półfisie to samo jest.

Miałem się w to bawić, ale jakoś mam teraz nieco roboty z silnikiem czy czymkolwiek co pisałem http://a4-klub.pl/1-8t-212/brak-mocy-dusi-sie-wcisnieciu-gazu-pokazuje-epc-278673/

Nawet kupując manetkę miałem drugą stronę ze sterowaniem fisem, ale do sedana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te interfejsy od Viaken są niedostępne i telefonicznie dowiedział się, że nie wiadomo kiedy znowu trafia do oferty.

W tej sytuacja pozostają dwie możliwości:

VAG COMMANDER HEX EEPROM K+CAN DIAGNOZA LICZNIK (3322117180) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub

INTERFEJS USB VAG K+CAN COMMANDER 1,4 1,4+ FULL (3357538958) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Korzystał ktoś z tych interfejsów i może któryś polecić? Naturalnie chodzi o odczytanie PINu immo oraz zakodowanie nowego kluczyka/ów

---------- Post dopisany 11-07-2013 at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2013 at 21:59 ----------

Nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te interfejsy od Viaken są niedostępne ...

...Korzystał ktoś z tych interfejsów i może któryś polecić? Naturalnie chodzi o odczytanie PINu immo oraz zakodowanie nowego kluczyka/ów

Nikt nie pomoże?

Niestety ja nie mogę bo nie wiem, ale pytasz o to nie tutaj gdzie trzeba.

Od tego jest temat:

Forum > Forum Techniczne > Diagnostyka VAG > [ALL] VAG-COM - jaki kupić ?

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-vag-com-kupic-2749/index121.html

Na bank ktoś tam podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupinem ten kabelek:

VAG K+CAN Liczniki PIN Immo OFF Kluczyki Full Diag (3348484477) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale niestety chyba to był zły wybór bo zczytał mi Pin 5 cyfrowy, sprawdziłem VAG-COMem i nie działa niestety:(

Macie jakieś pomysły jak coś tu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...